4 zdroje trading informací + analýza sentimentu trhu!

Ahoj, technická a fundamentální anlýza jsou skvělé ukazatele, ale občas je také potřeba podívat se na to, jaký je na trhu sentiment, tedy to, jak moc lidé nakupují, nebo jak jsou vůči kryptoměnám optimističtí. A zaměříme se především na Bitcoin, protože to je coin, okolo kterého se vše točí.

Projdu tedy některé z traderů, které sleduji a podíváme se na to, co doporučují.

 

Blockschain Whispers

Whispers jsou asi jedna z nejznámnějších kryptoskupin s dosahem něco kolem 100 000 lidí a už v minulosti dokázali, že dokáží “napumpovat” cenu i coinů s větší tržní kapitalizací, jako například XVG – a to ikdyž to pravděpodobně nebyl ten původní záměr.

Někdy na začátku června ale přišla skupina s prohlášením, že do cca poloviny července bude BTC na ceně 12 000 USD. Jak vidíte, nestalo se, ale jejich aktuální tvrzení je takové, že se tento run o pár týdnů prodloužil. Stále mají tedy velmi býčí pohled na trh a v hledáčku cenu 12 000 USD za BTC.

Tato skupina si myslí, že bychom měli držet především BTC, ne altcoiny.

Ta predikce ale (alespoň co se týče free skupiny, nevím jak je to v jejich placené skupině) není podložená žádným grafem, ani fakty. Jsou to tedy jen slova, za kterými si stojí takovým způsobem, že slíbili, že členům premium skupiny nebudou účtovat členství do doby, než BTC dosáhne 10 000 USD. Nějakou jistotu ve svá slova tedy mají.

Všechny informace vychází z tohoto telegramu

 

Botje

Botje11 je velmi zajímavý daytrader figurující především na Tradingview. Má ale také dva telegramové kanály – jeden víceméně pro sdílení svých analýz a zásadních informací a druhý přímo pro signály na daytrading. Oba jsou zdarma, ale musíte splnit nějaké požadavky, které najdete v připnuté zprávě na jeho oficiálním telegramu.

Botje se vůbec nezabývá fundamenty jako ETF, dokonce ani fundamentální podstatou kryptoměn. Je to čistokrevný technický analytik, takže dokáže dát kryptoměnám úplně jinou perspektivu, než ostatní, kteří jsou obecně alespoň částí portfolia hodleři a věří technologii do budoucna. Jeho obchody rozhodně netrvají déle, než řády hodin až dnů, proto tak musíte také hodnotit následující informace.

Jeho pohled je neutrální až optimistický. Od úrovně kolem 6-6,5k začal dávat signály především na long a to také pokračovalo během včerejška. Jeho poslední update ze dnešního dopoledne zní, že takto manipulované pohyby zde už dlouho nebyly a pravděpodobně se jen snaží vzít stoplossy longařům. Hlavní support je podle něj nyní 7800 USD.

 

PRO INDICATORS

Opět velmi zajímavý technický analytik, který až do dneška viděl další budoucnost optimisticky. Ve včerejším updatu trhu udal targety na BTC 8700 a 9000 USD, což je prakticky to stejné, jako jsem psal já v poslední technické analýze BTC.

Dostaňme se ale k jeho dnešní predikci – Bitcoin je aktuálně v takzvané hluché zóně, kterou nedoporučuje obchodovat. Potvrzení býčího trhu by bylo nad 8300, ale podobnou šanci vidí také v dosažení supportu 7500 USD, kde za předpokladu býčích signálů je možný nákup.

Altcoiny jsou podle něj také zajímavé, především ETH, IOTA a XRP.

Dnešní update trhu od PRO INDICATORS je zde:

BISON APP

O mobilní aplikaci Bison jsme psali v tomto článku. Zmiňovali jsme, že k této appce patří také jakýsi “radar”, který můžete nají i na webu. Tento shromažďuje příspěvky z Twitteru a dalších zdrojů a podle toho ukazuje sentiment lidí o BTC, ETH, LTC a XRP. jak vidíte na obrázku níže, všechny kryptoměny jsou v neutrální až pozitivní hladině. Čekali bychom, že kvůli blížícím se ETF bude mít BTC jasnou převahu, ale jak vidíte, nejlépe je na tom ETH!


Toto je jen taková lehká ochutnávka 4 zdrojů, které si myslím, že jsou dobré sledovat a pokud to sedí do Vaší strategie, tak se jimi nechat třeba i inspirovat.

Celkově si ale myslím, že nejen tyto zdroje, ale i spousta dalších má býčí náhled na trh. A ze střednědobého hlediska (řádově týdny) bychom rozhodně měli jít nahoru jak v altcoinech, tak Bitcoinu.

Rád bych ještě připomenul, že poslední update trhu na stránkách stále platí. Zde jsem označoval za dno 7750 – 7650. Několik lidí mi psalo, že to nevyšlo, protože se cena odrazila od 7840.  Můj náhled se nezměnil a dnes už jsme tam 7750 měli. Pokud se cena neudrží nad 7700, tak máme další support 7500-7550. Aktuálně je velmi těžké říct, jestli je minimum již dané.


Myslím si, že uvedené zdroje informací pro Vás mohou být v budoucnu velmi užitečné. Pokud si to také myslíte a chtěli byste to předat i dalším lidem, budu jen rád, když článek zasdílíte 🙂

Kam dál?

Přihlašte se k odběru novinek na Telegramu, nebo Facebooku

Minulá dlouhodobá analýza na XRP

Přihlašte se k odběru novinek na Telegramu, nebo Facebooku

Poslední ICO týdne

Přispějte nám na rozvoj stránky

Napsat komentář