Altcoiny, které stojí za pozornost!

Po nedávném videu,  ve kterém jsem Vám řekl, jak vidím cykličnost altů v následujícím měsíci, jsem dostal více dotazů, jaké altcoiny sleduji a které jsou mé nejoblíbenější. Rozhodl jsem se tomu tedy věnovat samostatný článek, abych Vám představil své favority na další měsíc(e).

Myslím si, že tu “svatou trojici” nemusím ani představovat. ETH, XLM a ADA by jednoduše neměly chybět a tvoří naprostý základ dlouhodobějšího portfolia. Jsou to coiny, které se prostě neprodávají (pokud je nemáte na trading samozřejmě). Nebudu se o nich moc rozepisovat, protože všechno zásadní už bylo řečeno v dřívějších článcích a videích. Takže jen krátce:

ETHEREUM – Tady je jenom otázka času, kdy nastane naprostý boom. V tuto chvíli je zásadní rezistence na hodnotě 275-300 USD. To jsou úrovně kam bychom se s největší pravděpodobností měli dostat, protože je to zároveň vrchol downtrendového channelu. Pokud projdeme nad tuto rezistenci (a projdeme, je jen otázka jestli to bude teď, nebo později), jsou moje targety 360, 400 a 500 USD. Reálně si myslím, že máme možnost jít i k 600. O důvodech se nebudu rozepisovat, kdyžtak je najdete zde

STELLAR – Podle mého názoru bomba z opravdu dlouhodobého hlediska. Zatímco jiné coiny ztratily od dubnového minima klidně i 50%, Stellar už žádné nové minimum neudělal a od té doby jen rosteme. Buď je to známka toho, že je XLM oproti ostatním nadhodnocený, nebo je po něm taková poptávka, že už nikdo nedovolí, aby šel pod předchozí low. Z tohoto důvodu jsem jej označil za nejlukrativnější, ale zároveň nejrizikovější investici z high-capů. Můj mid-term target je 0.33 USD, dlouhodobě se dívám na dolary. Detailnější analýzu najdete zde

CARDANO – Velmi podobný případ jako Ethereum. Ještě nedávno se nezastavitelně hnal s cenou dolů a oproti ATH je minimum téněř na -96%. To je na coin z top 10ky opravdu hodně, což se následně odrazilo, když jsme v posledních dnech zaznamenali růst altů. ADA byl prakticky nejvíc bullish (když nepočítáme nějaké hypy jako xrp/etn atd). Aktuálně je tedy celkem vysoko, nicméně si myslím, že má potenciál jít daleko výše. Můj target je 0.15-0.16 USD.

 

V těchto třech coinech jsem spekulativně (tedy s malým kapitálem) otevřel pozice před delší dobou. Dále zmíněné coiny zatím sleduji jak se budou chovat. Není to z důvodu, že bych nechtěl otevřít pozice, ale na spekulativní vstupy jsem si vyhradil 15% kapitálu. To je ve výše zmíněných coinech. Zbytek peněz investuju až dostanu nějaké zajímavější potvrzení (breakout z downtrendu, otestované vyšší low, break POC atd. Vzhledem k tomu, že z dlouhodobějšího pohledu jsme stále neuvěřitelně nízko, nebál bych se, že by měla příležitost utéct.

  1. QTUM – Začal jsem ho sledovat při pěkném pádu ze 7 až na 3 USD za jednotku, kdy to vypadalo, že to je další “mrtvý” coin, jako ETH. Nikdo o něm nemluvil, nic se nedělo. V posledních dnech se kolem Qtumu začaly dít zajímavé bullish novinky jako že appka Circle ho přidává mezi jeden z 11 jejich assetů k investici, Kraken tento coin zalistuje (to má na svědomí dnešní pumpu) a tak dál. Qtum není mrtvý a jsem si jistý, že znovu ožije. I s aktuální cenou 4 USD je stále -95% oproti ATH. Good buy. Targety 7,5 a 10 USD.
  2. GAS – Sleduju ho už asi měsíc a mezi tím, než jsem Vám dopsal informace o QTUM, zažil pumpu o 100% nahoru :). Není se čemu divit, GAS se dříve (blízko ATH) naprosto poprávu přirovnácal k ETH, a to tím způsobem, že pokud se platforma Neo začne používat ve větší míře, měl by cenu ETH s přehledem dohnat. 5 dolarů byla neskutečně levná cena. Když máme teď cenu z ničeho nic přes 10 USD, tak to asi nebude ta nejlepší vstupní úroveň. Nicméně až se uklidní, myslím si, že tohle by mohlo být velmi zajímavé.
  3. DIGIBYTE – Digibyte nikdy nebyl můj oblibený coin, ale když jsem se na něj nedávno podíval, zjistil jsem, že je to ten samý případ jako XLM. Své dno stanovil v dubnu a od té doby staví vyšší a vyšší lows. Nepotřebujete být odborníci, abyste zjistili, že tento coin se prostě nechce dostat pryč z uptrendu. Podívejte se třeba na Coinmarketcap, jak ten graf dlouhodobě vypadá. A porovnejte si prakticky s čímkoliv jiným, třeba Cardanem. Digibyte je neskutečně bullish.
  4. OMISEGO – OMG není zrovna v trendu. Nemluví se o něm tak jako o VeChainu, nebo Ontology, protože už delší dobu neudělalo žádný větší hype. Spousta lidí na něj spíš zapomněla a cena klesá. Vy ale už víte, že hrajeme dlouhodobou hru a v tomto ohledu se OMG ukázalo jako extrémně zajímavé. Podívejte se třeba na článek od Investree, kde je velmi pěkně a výstižně popsaná fundamentální hodnota tohoto projeku a co ho v dohledné budoucnosti čeká. Podle mého názoru brzy otestujeme historický point of control, který se nachází na úrovni 8 USD.
  5. Populous – O projektu PPT toho osobně vím velmi málo, a tak důvod, pro který mě zajímá, není jeho fundamentální hodnota. Je to to, že funguje ve vlnách. Cena vytvoří hype směrem nahoru a poté klesá. Poslední dobou se nám ale to dno kulatí a vidím podobné nastavení grafu jako v dubnu, kdy byla následná vlna nahoru téměř 200%. Od tohoto high ztratil 90% hodnoty a od ATH 97%, takže z mého pohledu nastal čas na nějaký další pořádný hype. Tady se tedy soustředím na krátkodobý vývoj. Neznám ho, a tak v něm nechci mít peníze dlouhodobě.

Pochopitelně na trhu je více zajímavých altcoinů. Všechny jsou teď na extrémně nízkých úrovních a pokud půjde trh nahoru, pravděpodobně se bude většina altů chovat stejně. Nedokážu sledovat a hodnotit všechny altcoiny, takže pokud máte nějaké, které jsou podle Vás zajímavější než zbytek trhu, budu rád, když mi o nich (včetně důvodu) dáte vědět do kometnářů 🙂

 

 

2 komentáře: „Altcoiny, které stojí za pozornost!

    1. Ahoj, Storj moc nesleduju, takže nedokážu říct úplně přesný názor. Když jsem to dřív řešil (spíš povrchně, ne do hloubky, tohle odvětví se mi zatím zdá hodně v začátcích), líbil se mi Sia daleko víc, takže za mě do Storj neinvestuju, není to pro mě zajímavý.

      Už jsem ale viděl názory několika lidí, kteří se zabývají fundamenty a ti tvrdí, že Storj je opomíjený daleko víc, než si zaslouží být. Uvidíme jak to dopadne. Ale jestli se ptáš na můj názor, nevidím na něm nic moc zajímavého.

Napsat komentář