Bitcoin – Dva hlavní scénáře pro následující týdny

V poslední době se na Bitcoinu na vyšším časovém rámci neděje prakticky nic důležitého. Ikdyž je cena schopná během dne poskočit třeba o 10%, tyto pohyby jsou spíše šum a dokud se nedostaneme přes důležité úrovně, které nastíním v tomto článku, nemyslím si, že má smysl se těmito pohyby zabývat.

Pokud se podíváme na denní graf, pak zde tvoříme trojúhleníkovou strukturu, ve které BTC osciluje kolem hladiny cca 10700 USD.

Zobrazit graf

Spekulovat nad tím, kudy cena z trianglu vyjde, je podle mého názoru zbytečné. Osobně se na to, že BTC po tak velkém hypu dokázal udržet cenu v trianglu, dívám jako na znamení síly a primárně jsem tedy bullish. Fakty jsou ale takové, že jsme v neutrálním trojúhelníku a dokud nebudeme pryč z trianglu, šance na postup nahoru/dolů jsou téměř rovnocenné. Pojďme se podívat tedy spíš na to, co se může dít po breaku supportu nebo rezistence vyznačeného trojúhelníku.

Bearish scénář

Při proražení supportu bude první target 8500-8200 USD, ale věřím, že v takovém případě bude trh pokračovat hlouběji, a to na ceny kolem 7500-7200 USD.
Ikdyž v tomto se mnou spousta lidí nebude souhlasit, stále je velké množství neotestovaných levelů ještě hlouběji. Úrovně kolem 6000 USD jsou tedy také stále ve hře.

Bullish scénář

Pokud by nastalo proražení rezistence, nastává velmi zajímavá situace, protože během breaku do trhu samozřejmě naskočí spousta traderů, kteří dokáží posunout cenu výš. Po překonání těchto prvotních rezistencí ale má BTC poměrně volnou cestu až do zóny 15000-17000 USD.

Zobrazit graf

Bullish arumentů vidím v tuto chvíli více – může to být například ATL na Fear and Greed indexu, reverzní struktury na altcoinovém trhu a další. Jak jsem ale zmínil výše, věřím, že dává smysl nyní počkat, dokud si trh nevybere scénář. Do té doby jsou jakékoliv dlouhodobější obchody zbytečně riskantní.

Naopak poměrně dobře se trh obchoduje na intradenní bázi, kde jsou pohyby technické a předvídatelné. Pokud toho chcete využít, můžete se přidat ke každodenním analýzám nyní na 7 dní zdarma. (Zjistěte jak).

Leave Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *