Bitcoin + altcoiny: přehled týdne 17.12.2018

BTC nám v minulém týdnu opět vytvořil nové letošní low a celá týdenní svíce uzavřela prakticky bez knotu dolů, což je bearish znamení. Na druhou stranu je ale potřeba se podívat na objemy – zjistíme, že největší objemy byly zobchodované v týdnu 19.-26.11., od té doby jsme dostali jeden týden pěkného retracementu, po kterém následovaly 2 týdny pádu s ubývajícími objemy. 

Z mého pohledu to dává jasné znamení – jsme ve fázi dojezdu, kdy trh využívá předchozí momentum a sentiment retail traderů, aby se posunula cena níž. Není v tom žádná důležitá akce velkých hráčů, ti evidentně naopak nabírají long pozice, což můžeme vidět na grafu long pozic na Bitfinexu – během jednoho týdne zde byly otevřeny longy v hodnotě 9000 BTC, což tvoří 33% nárůst. https://www.tradingview.com/x/ndfx6HzE/

Navíc to nejsou žádné malé retail svíce, ale spíš skokové nákupy, kdy můžeme na 2h grafu vidět i pozice +1000 BTC během jedné svíce. Zde se tedy bavíme zcela jistě o důležitých pozicích. 

Co se týče shortů, tam jsme během posledního týdne také zaznamenali nárůst, ale šlo o menší svíce, které celkově tvořily asi 10% přírůstek. Zde tedy naopak – díváme se na nedůležitou akci (https://www.tradingview.com/x/w0IqAB8J/ ). Zároveň se pohybujeme blízko ATH (aktuálně 40 000 BTC), typicky situace pro short squeeze – samozřejmě obrovský nárůst long pozic tomu jen a jen nahrává. 

Když se podíváme na kratší TF XBT, tak vidíme, že se nám posledních 14 dní vytváří falling wedge. Poslední uzavřená svíce vypadá jako možný breakout, ale objemy toto nepodporují, takže se nejspíš bavíme o fake breakoutu, možná příležitost k shortu v intradenním měřítku. Celkově ale trh vypadá, že tvoří pěknou základnu pro odraz nahoru.

Moje strategie je tedy stále stejná, jakou jsem již popsal – při propadech aktuálně kupuji altcoiny, už se mi vyplnilo 2/3 pozic, další limitky mám nastavené asi o 10% níž, než je aktuální úroveň. Pokud tam tedy trh dojde, je to podle mého názoru dobrá příležitost k nákupu, pokud tam nedojde, tak mám otevřený long na dostatku pozic, abych nelitoval, že jsem neotevřel víc. 
Target zmíněmého FW na Bitcoinu je kolem 4000-4100 USD, tedy asi 25% nad aktuální cenou. Pokud dosáhneme tohoto targetu, tak očekávám, že altcoiny udělají minimálně dvojnásobné zhodnocení, než Bitcoin. Můj první target je tedy asi +40-50%. Očekávám ale, že pokud se pumpa rozjede, FOMO vyžene cenu daleko výš. Stále si tedy stojím za tím, co jsem řekl v minulém týdnu, že je velmi pravděpodobné opětovné otestování úrovně 6000 USD. To by samozřejmě na altcoinech znamenalo velmi pěkné zhodnocení. 

Alty, které dokupuji, jsou moje běžná trojice: ETH, ADA, XLM + jsem přidal NEO. Toto bych ale označil za konzervativnější přístup, určitě je možné najít spoustu dalších, třeba i lepších altů 🙂 (VET, ONT, ZRX, WAN,…) 

Viděl jsem spoustu názorů, že nemůžeme jít nahoru, protože investoři vybírají zisky před vánocemi, bude čínský nový rok atd. Za mě je to spíš hodnocení na základě pozorování z minulého roku a nemyslím si, že by to hrálo roli. Loni se spíš než kvůli Vánocům vybíraly zisky kvůli přefouknuté bublině. 

I v tomto týdnu budou probíhat (asi už naposledy před svátky) každodenní free analýzy na Blockspace Telegramu a Facebooku, takže kdo ještě nejste, určitě se přidejte 🙂 

Napsat komentář