fbpx
1_SN9ZLA4xtYydL6vPLaluqw

Bitcoin za $9400 – kam bude růst pokračovat?

Ahoj, včera jsem vydal video ohledně Crab patternu, díky kterému jsem chytal vrchol na BTC. A opravdu to chvíli vypadalo, že to bude swingový vrchol, ze kterého se svezeme o dost níž. Přes noc se ale situace obrátila a BTC si drží ceny kolem 9400 USD.

Každé ráno dělám přehled trhu pro Premium skupinu, abychom věděli co očekávat. Dnes se na toto shrnutí můžete podívat také:

Ještě do včerejšího večera byly na BTC cca 3-4 scénáře, během tohoto dalšího pushe nahoru se nám to osekalo na cca 1-2 varianty, které podle mě dávají smysl. Pojďme si rozebrat, co vidíme:

Cyklické indikátory
aktuálně všechny bullish, včera bylo krásné potvrzení, že to býci myslí vážně, když jsme uzavřeli nad 200D MA takto silně.

Zvětšit graf

Scénář
vzhledem k tomu, že jsme dostali tento push nahoru, to vypadá, že celkový obrázek je jiný, než jsem si jej vykládal dříve. Vzhledem k rising wedgi, který se nám budoval v první polovině ledna jsem očekával, že vlnu 1 máme ukončenou – no ukazuje se, že to pravděpodobně není pravda a podle elliotek budeme dokončovat vlnu 1 nyní (pomocí 5 subvln, u kterých 5. vlnu teprve hledáme.

Zvětšit graf

červený cluster (o kterém jsem mluvil už ve včerejší analýze a ve kterém nyní cena je) je silnou horizontální rezistencí na daily grafu + 200% extension vlny 1. Typicky by to tedy mohl být ukončovací cluster. Ale upřímně – zatím to jsou jen technické levely bez reverzních formací.

Zvětšit graf

Vzhledem k tomu, že jsme nyní v extrémně optimistickém marketu, měli bychom uvažovat i extended vlnu 5, která by při proražení aktuální rezistence měla dosáhnout do zóny cca 9850-10200 USD

Zvětšit graf

Co se stane poté?
měl by přijít retracement ve vlně 2- vzhledem k tomu, že jsou nyní všichni tak moc optimističtí, pravděpodobně by mohlo jít o hlubší korekci, která vymete aktuální fomo longaře. Ideálně bych rád viděl postup až k 7700, toto je ale nyní těžko odhadnutelné. Co budu sledovat, je tento možný wedge (tzn důležitý pro mě bude break supportní trendline)

Zvětšit graf

——————————————-

Pozice: Jak víte, tak jsem včera shortoval úroveň 9160 USD, na jednom účtu jsem potom nechával stopku nad high (9200), na druhém kolem 9380, kde měla být na základě Craba. Obě byly vypláchnuté, což se prostě při chytání vrcholu může stát, proto byla pozice menší.
Aktuálně jsem tedy na BTC bez pozic a jak víte, tak jsem spíš opatrnější a v přetaženém trhu jdu raději ven co nejdřív, takže konkrétně – Binance účet mám v cashi, Deribit v cashi, Bitmex je poslední, kde držím spot long. Pokud ale během dneška uvidím nějaký reverzní náznak, také vystoupím do cashe.

Sdílejte článek!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *