BitMEX 2.0? Poznejte Deribit!

Nedávno se začaly objevovat informace o nové směnárně Bitcoin Futures jménem Deribit. Poslední měsíc jsem si ji testoval a hodně pozitivně mě překvapila!

Pokud se rozhodnete pro registraci na směnárnu, můžete využít tento link pro slevu 10% na poplatcích!


Kdybych měl jen tak lehce shrnout pozitiva a negativa vůči Bitmexu, vypadalo by to takto:

+ Jednodušší prostředí

+ Možnost zadávat obchody v hodnotě s BTC i USD

+ Subaccounts – můžete vést několik různých účtů na různé trading strategie, a přitom zůstat v jednom profilu.

+ Nepadá – Zatímco u Bitmexu jsme zvyklí, že při velkých pohybech ceny se ani nepřihlásíme na účet, Deribit by toto měl zvládat daleko lépe

–  Bitmex má “funkčnější” prostředí – Zatímco u Deribitu je jednodušší pochopit jak funguje, BitMEX má naprosto více funkcí a uživatelských zjednodušení (posouvání jednotlivých widgetů, obchody vidíte přímo v grafu, atd.)

–  Na Deribitu nenajdete altcoiny (zatím). Zobchodujete zde jen BTC Futures a BTC Options. Nicméně časem by měly přibýt i ETH Futures.

Pro tutoriál na celou směnárnu se podívejte na následující video 🙂

Chcete se naučit obchodovat? Připravil jsem pro Vás komplexní kurz! 

2 komentáře: „BitMEX 2.0? Poznejte Deribit!

  1. Ahoj, páku tam nenastavuješ, nastavuje se automaticky podle velikosti pozice, tzn cross leverage. Je to jednodušší, ALE vždycky ručíš celým svým account balance.

   Dám příklad: máš na účtu 1000 USD. Pokud chceš otevřít pozici velikosti do 1000 USD, vždycky se ti otevře s pákou 1:1.
   Pokud zadáš, že chceš otevřít pozici o hodnotě 5000 USD, otevře se ti s pákou 5x. Podle toho ale bude i likvidační cena, takže bacha na to. Vždycky je potřeba nastavovat SL, jinak ti celý účet může skončit v likvidaci.

   Řešením, pokud chceš izolovat část peněz a otevřít si pozici s pákou podle sebe, je poslat si část peněz na jeden podúčet (ihned dostupné a převod zdarma) a tam si otevřít pozici. Tzn pokud mám na účtu 100é USD a chci si otevřít pozici 1000 USD, ale s 10x pákou, tak si na jeden podúčet pošlu 100 USD a tam otevřu pozici o velikosti 1000 USD.

Napsat komentář