Analýza BTC – důležité scénáře 22.7.2019

Bitcoin nám v posledních dnech vytvořil lokální dno lehce nad 9000 USD a předvedl velmi pěkný odraz až k ceně 11100 USD. Na těchto úrovních ale během víkendu selhal a opět se obchoduje kolem ceny 10600 dolarů. Pojďme se podívat na důležité úrovně a scénáře, které z nich vyplývají.

Jak můžete vidět na grafu níže, pohybujeme se v kontextu modře vyznačeného downtrendového channelu. Bílá čára v jeho prostředku označuje 50% retracement tohoto kanálu a je to aktuálně jedna z nejdůležitějších úrovní vůbec. V Premium skupině tento level sledujeme už delší dobu a jak vidíte, působí jako pivotní bod, od kterého se cena odráží.

Otevřít graf

Kromě toho na grafu můžeme vidět také rezistenci kolem ceny 10800 USD a support na cenách 10000-9850 USD. Toto jsou pro mě v tuto chvíli nejdůležitější úrovně, které budu sledovat. Pohyb mezi nimi není důležitý, na co se musíme soustředit je break těchto levelů. Překonání rezistence 50% retracementu channelu, a zároveň 10800 bude velmi pravděpodobně znamenat postup výše k 11500, 11900 a 12200 USD.

Pokud naopak trh prorazí support, očekávám, že se podíváme na nová lows (viz dále).

Bullish scénář

Pokud bychom se podívali na býčí argumenty, vidím tam dva zásadní

Inverse head and shoulders
Na grafu níže můžeme vidět fialově vyznačenou tvořící se inverse head and shoulders formaci. Pro dokončení by byla potřeba ještě jedna návštěva supportu kolem 10 tis. USD, silný odraz nahoru a překonání 11000 USD (jak jsem popsal výše, pokud cena dokáže překonat 10800, neočekávám, že by se růst zastavil). V té chvíli bychom se dívali na targety až kolem 12000-12500 USD.

AB=CD
Zmíněná formace by pomohla také k vytvoření harmonického AB=CD patternu, který na základě fraktálu vývoje ceny na začáteku července sleduji už delší dobu.

Otevřít graf

Pro další analýzy a čerstvé informace můžete sledovat Blockspace na Telegramu i Facebooku.


Bearish scénář

Scénář pro medvědy je prakticky ten samý, jako sledujeme už delší dobu a vychází především z dokončení gartley patternu do nejpravděpodobnější odrazové zóny mezi cenou 8400 a 7800 USD. Na cenovku 8400 připadá také uzavření gapu na CME Futures.

Otevřít graf

V poslední době ale přibyly i další argumenty pro medvědy. Za ten nejdůležitější považuju vytvoření death crossu na 4h grafu.

Otevřít graf

Pokud se podíváme do historie, tak celý růst nám v únoru odstartoval golden cross, poté jsme měli v červnu pokus o death cross, zde se od sebe tyto klouzavé průměry téměř neoddělily a brzy přišlo opět překřížení nahoru.
Nyní vidíme opět death cross, ale daleko silnější. Navíc cena během víkendu zkusila prorazit 200MA – neúspěšně. Je tedy dost možné, že tento signál odstartue další větší výprodej.

Otevřít graf

Závěr

Jak vidíte, jsou tu argumenty na obě strany. Osobně považuju pokračování dolů za daleko pravděpodobnější, ale v této chvíli mi dává smysl jen sledovat hladinu kolem 10 000 – 9850. Jak jsme viděli, i bullish scénář předpokládá pravděpodobný návrat na tyto úrovně a podle reakce budeme sledovat další vývoj.


Pro čerstvé novinky z kryptoměnového trhu můžete sledovat Blockspace na Telegramu i Facebooku. Pokud ale chcete jít ještě dál a dostávat pravidelné analýzy na denní bázi, vyzkoušejte členství v Blockspace Premium TA nyní na 7 dní úplně zadarmo!

Leave Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *