Bitcoin – hledáme reverzní zónu

V analýze minulého týdne jsme se dívali na 2 scénáře. Ten hlavní zůstává stejný už několik týdnů – Gartley pattern s dokončením v zóně od 8460 do 7800 USD. Toto je hlavní reverzní zóna, do které Bitcoin směřuje.
V dnešní analýze se ale nebudeme soustředit na krátkodobý vývoj, raději si ukážeme přesně způsob, kterým zjistíme, kde může dno korekce ležet.

Určitě si pamatujete na toto video, ve kterém jsme se dívali na jeden scénář, který není často zmiňovaný – že je před námi stále možnost, že rally k 13500 USD byla pouze korekční vlna a skutečné dno může ležet ještě níž. Od doby, kdy bylo toto video natočené, spadl Bitcoin o 2000 USD, a přesto v trhu zůstává stále velmi optimistická nálada a denodenně vidím analytiky, kteří předpokládají, že hned vystřelíme nahoru a do konce roku budeme blízko, nebo dokonce nad ATH.

Není na mě, abych soudil, jestli mají pravdu nebo ne. ale rozhodně si pamatuju podobný optimismus po prasknutí poslední paraboly – na konci roku 2017.

To je ale jen malé upozornění, pojďme se věnovat tomu, jak zjistit, kde bude mít cena Bitcoinu své dno.

Zvětšit graf

Na obrázku můžete vidět tři důležité věci
– Týdenní graf BTC z roku 2014, ve kterém začal předchozí bear market Bitcoinu + roky 2015/16, ve kterých došlo k otočce zpět do bullish trendu
– Žlutě vyznačený jednoduchý klouzavý průměr o periodě 21
– Fialovou elipsu, která označuje místo, kde došlo k parabolickému pohybu o cca 150% nahoru bez korekce a tímto se definitivně ukončil downtrend.

To, co nás bude zajímat, je právě cenový pohyb po skončení této paraboly v souvislosti s 21 denním klouzavým průměrem. Jak vidíte, další impulzní pohyb nenastal, dokud se cena nedotkla 21 MA.
Může to být náhoda? určitě, ale pojďme se podívat na celý vývoj až do roku 2017:

Zvětšit graf

Na něm vidíme, že od té chvíle, kdy jsme se nad tento žlutý klouzavý průměr dostali, si jej trh udržel. Každý pullback byl vykoupený a ani jedna týdenní svíce nezvládla uzavřít pod tímto supportem. Až během roku 2018 se Bitcoin dostal pod něj a viděli jsme jeho působení opět jako silné rezistence.

Asi už je jasné, proč o tom píšu 21-týdenní klouzavý průměr je pro Bitcoin extrémně silný indikátor celkového trendu. Dokud zůstáváme nad ním, cesta vzhůru je otevřená s drobnými pullbacky. Pokud se ale cena dostane pod něj, není to dobré znamení.

Takto vypadá situace nyní:

Zvětšit graf

Pro další analýzy a čerstvé informace můžete sledovat Blockspace na Telegramu i Facebooku.


Ano, stále jsme nad klouzavým průměrem, ten cenu ale přitahuje jako magnet. Je to jeden z důvodů, proč se stále dívám pro hlubším retracementu – protože dokud se cena nedotkne tohoto indikátoru, pak nevíme, v jakém stavu trhu jsme.

Jak vidíte na grafu , aktuálně je MA na hodnotě kolem 7700 USD. Vzhledem k tomu, že než se potká s cenou, může to ještě chvíli trvat, je možné, že se v této době dostane výš – kde máme opět zónu 8400-7800 USD, o které jsem psal na začátku článku. Vidíme tedy další velmi silný support.

To hlavní ale je, že AŽ se potká cena s tímto průměrem, tak podle reakce dokážeme vyčíst hodně. Pokud se od něj BTC odrazí nahoru, pak je nejspíš většina analytiků na správné straně a opravdu jsme začali bullish trend. Nicméně určitě toto budu sledovat pro případ, že by se týdenní svíce dostala pod 21 MA. V takovém případě bychom mohli mít ve hře bearish variantu.

Zvětšit graf

Získejte členství v premiové skupině nyní na 7 dní zdarma!
Nevíte jak na to?
Vše zjistíte zde!

Leave Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *