fbpx
thumbnail

Čeká Bitcoin další skok nahoru? Aneb Golden cross na scéně!

Během posledního dne se nám na Bitcoinu vytvořilo něco, co by mohlo pomoct dalšímu odrazu ceny vzhůru – jde o golden cross na 12h grafu.

Šprťácká poznámka – golden cross je křížení klouzavých průměrů o periodě 50 a 200 svící, přičemž kratší klouzavý průměr se dostává nad ten dlouhodobější – tzn krátkodobý trend je více bullish, než dlouhodobý.

Možná takové křížení zní jako úplně zbytečná informace, ale při pohledu na posledních cca 12 měsíců, má sakra dobrou úspěšnost:

Zvětšit graf
  • 1.3.2019 jsme viděli golden cross na ceně kolem 3700 USD. Bitcoin poté měsíc lehce rostl a 1.4.2019 přišlo odstartování šíleného rally až ke 13 tis. USD. Celkové zhodnocení asi 260%.
  • 7.9.2019 přišel death cross (přesný opak golden crossu) kolem ceny 10 000 USD. Během následujících týdnů jsme se podívali na 6,3k. Tedy pád o 37%.
  • 21.1.2020 vzniká nový golden cross – jaké bude zhodnocení tentokrát? 🙂

Chceš více informací a vždy z první ruky? Nezapomeň sledovat Blockspace na Facebooku a Telegramu!


Takže all-in a míříme na ATH?!?

Jak víte, nic není bezchybné a klouzavé průměry už vůbec ne. Když se podíváme jen o kousek dál do historie, tak hned vidíme dva příklady, kdy toto křížení selhalo a hned pár dní po vytvoření následoval znovu death cross a pokračování downtrendu.

Zvětšit graf

Jak se tedy zachovat?

Upřímně – zatím není potřeba nikam spěchat.

Typicky po vytvoření golden crossu často přichází jeho “retest” jako supportu. Paradoxně tedy krátce po vytvoření golden crossu můžeme vidět výkyv dolů, ke klouzavým průměrům. Tento test probíhal jak v březnu, tak i v září 2019. A je pravděpodobné, že proběhne i tentokrát.

Zvětšit graf

V této chvíli jsou oba průměry kolem cenovky 8000 dolarů, pokud bychom tedy viděli v dalších dnech pád do této oblasti, dávejte pozor, zde se bude rozhodovat o dalším vývoji.


Pokud vás zajímá výhled na Bitcoin/Altcoiny v rámci dalších 12-24 měsíců, věřím, že by pro vás mohl být užitečný můj kryptoměnový report, do kterého jsem shrnul celý svůj research ohledně halvingu, stock to flow, hodl waves a dalších modelací, které mohou být velice nápomocné v modelaci dalšího vývoje.

Naopak pokud obchodujete denně, nebo aspoň chcete být neustále v obraze, věřím, že by pro vás mohlo být užitečné členství v Premium skupině, kde za pár korun dostanete přístup k denním analýzám a mým obchodním setupům pro BTC a altcoiny.

Zde můžete dokonce využít 7 dní zkušební členství zdarma, a poté se rozhodnout.

Sdílejte článek!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *