Co se stalo ve světě? 8.5.2018

Za uplynulý týden tu máme velkou spoustu novinek ze světa kryptoměn, tak se pojďme podívat na ty nejdůležitější z nich!

Bude Ethereum regulované?

Hodně se mluvilo o tom, že americká SEC a CFTC (komise pro cenné papíry a komise pro terminované obchody) má včera, v pondělí 7.5. rozhodnout, jestli lze považovat Ethereum za cenný papír, nebo ne. Ethereum donynějška nebylo takto registrované, takže pokud by se rozhodli že ETH je cenný papír, pak tým Etherea porušil zákon tím, že svůj projekt neregistrovali. Následně by směnárny musely delistovat Ethereum ze své nabídky, takže si umíte představit, že by to krypto trh zasáhlo celke slušeně. I tato zpráva tedy dopomohla k momentální korekci.

Nicméně žádné rozhodnutí nepdalo a podle všech informací tyto dvě komise ani žádné jednání neměly! Hrozba regulace Etherea je tedy v dohledné době nepravděpodobná.

Nechcete přijít o další čerstvé novinky? Sledujte nás na facebooku, nebo telegramu!

Microsoft i Oracle již vyvíjí softwarové produkty založené na blockchainu

Dvě největší softwarové společnosti na světě pracují na vytvoření vlastních decetralizovaných programů a aplikací. Microsoft v pondělí oznámil vydání produktu “Azure workbench”, což bude prakticky set nástrojů pro vývoáře založený na blockchainu. Oracle také plánuje vydat svůj první produkt, a to ještě v tomto měsíci. Další decentralizované aplikace od společnosti Oracle by měly následovat v dalších měsících.

 

Bill Gates by spekuloval na pokles kryptoměn

Bill Gates v rozhovoru pro CNBC řekl, že Bitcoin a ICO projekty jsou “šílené a spekulativní věci” a kdyby byl jednoduchý způsob jak shortovat Bitcoin, udělal by to. Přidal se tak ke známým osobnostem jako Warren Buffett, nebo Bill Harris (o kterých jsme psali v minulém článku ), podle kterých kryptoměny nevytváří žádný reálný produkt, a tak nemůžeme očekávat růst.

 

Bitcoinové “chytré bankovky” jsou již v oběhu

Další jednoduché řešení jak používat kryptoměny je na světě. Společnost Tangem ve čtvrtek v Singapuru oznámila spuštění chytrých bankovek. Fungují na bázi propojení s mobilní peněženkou., pokud platíte chytrou bankovkou, celá peněženka i s privátním klíčem se převede na nového majitele. Nové bankovky jsou tedy elegantním řešením, jak můžeme používat kryptoměny bez nutnosti čekat na dlouhé transakce Bitcoinu. Aktuálně jsou bankovky pouze v hodnotách 0,01 a 0,005 BTC.

 

Bitcoin Futures bude možné obchodovat i u Goldman Sachs

New York Times informoval o tom, že světoznámá banka Goldman Sachs se chystá na obchodování Bitcoin Futures. Tato společnost bude jednak sama z vlastních peněz obchodovat s BTC futu

res a tuto možnost budou mít i její klienti. Přesné datum začátku obchodování s Bitcoin futures zatím není známo, ale mělo by to být v řádu týdnů.

Nechcete přijít o další čerstvé novinky? Sledujte nás na facebooku, nebo telegramu!

 

Napsat komentář