Consensus 2018 – Může být něco v zákulisí?

Ahoj, hodně se dnes mluví o tom, že Consensus 2018 bude mít za následek rapidní BOOM kryptoměn a na sociálních sítích vidím odhady cen Bitcoinu na 30k USD jen díky této události. Osobně tento názor nesdílím a v tomto článku Vám vysvětlím svůj pohled na věc.

 

Consensus jistě je událost, která v dlouhodobém horizontu bude mít pozitivní vliv na cenu kryptoměn, především pak těch, které se na konferenci prezentují.  Proč? Protože na této události v tuto chvíli sedí obrovské množství investorů, zástupců velkých finančních institucí a dalších firem, kteří hledají projekty, kam mohou investovat své peníze, nebo s nimi vytvořit partnerství.

Toto ovlivní trh buď přímo (příchozí kapitál do trhu), nebo nepřímo (partnerství projektu s velkou firmou -> zvýšení zájmu investorů). Nic z toho se ale nestane zázračně přes noc, jak všichni čekají. Pokud se CEO Samsungu rozhodne, že chce řešit mobilní platby pomocí sítě Stellaru, tak bude trvat týdny až měsíce, než vyřeší formu spolupráce, a pak další chvíli, než tuto spolupráci zveřejní. Z tohoto důvodu žádný zázračný boom Bitcoinu ani dalších kryptoměn v dalších dnech neočekávám, spíš naopak.

Co se tedy stane po skončení konference?

Abychom na toto našli odpověď, musíme si uvědomit, že trh je řízen velkými investory, tzv. velrybami. Ikdyž je to proti hlavní myšlence Bitcoinu a celé myšlenky decentralizace, je celkem zřejmé, že jen pár stovek lidí/institucí na celém světě řídí, kam se trh pohne. Jedním z nich je například známá zaniklá směnárna Mt. Gox.

Teď se vžijte do role, že jste jednou z těchto “velryb”. Nakupovali byste nyní, když běží snad nejznámnější krypto-konference na světě a veřejně se očekává ? Jistěže ne! Asi byste nakoupili měsíc nebo dva zpátky, protože dobře víte, že lidi jsou z této konference nadšení a sami nalijí značné množství kapitálu do trhu s argumentem “v dřívějších letech se cena zvedla”. (Mimochodem – to také není pravda, když se podíváte na graf, tak cca měsíc po konferenci se v každém roce stále nic nedělo/trh padal a až potom se nastartoval růst, což mohlo být způsobené výsledky partnerství z konference, o kterých jsem psal výše, ale stejně tak dobře to mohlo být způsobené něčím jiným).

Od poloviny dubna začal kryptoměnový trh růst. Může to mít i jiný důvod, ale jsem téměř přesvědčený, že v té době začali velcí investoři kumulovat kryptoměny v přípravě na Consensus. To, co se tedy bude dít po konferenci velmi to záleží na tom, jestli velryby nakupující celý minulý měsíc jsou:

  1. Investoři, kteří očekávají rapidní zájem investorů a veřejnosti o kryptoměny po konferenci Consensus 2018. Potom může být cena během následujících měsíců napumpovaná klidně o 100% a níž než na 8500 USD se v dohledné budoucnosti už nepodíváme
  2. Spekulanti, kteří využívají davového nadšení drobných investorů jak z nedávného růstu, tak i z blížící se konefrence, aby trh napumpoval cenu nahoru a oni pak mohou prodávat s krásným profitem. Potom se pradvěpodobně ještě podíváme na úrovně jako 7k za BTC, dost možná i níž.

Můžu se plést, ale přikláním se spíš k druhé variantě, ke které mě vedou především grafy, o kterých jsem mluvil již v tomto videu. Může se tedy stát, že koncem tohoto týdne ještě uvidíme klesání ceny díky velrybám prodávájícím zbytek svých pozic a také díky drobným investorům, kteří budou zaskočení a zklamaní z vývoje.

 

Tento článek nemá za cíl odhadnout vývoj ceny v dalších dnech a týdnech a přiznávám, že to, co zde popisuji, je naprostá spekulace, závislá na spoustě proměnných. Stejná spekulace ale je tvrdit, že Consensus 2018povede ke ztrojnásobení tržní kapitalizace. Tento článek naopak má za cíl rozšířit chápání trhu jako celku a dát si věci do trošku větší perspektivy než “Je Consensus, takže cena půjde nahoru”.

Díky za přečtení a pokud chcete dostávat další podobné příspěvky, zkuste nás sledovat na facebooku, nebo telegramu.

Samozřejmě se jako vždy nebráním diskuzi na toto téma 🙂

 

 

3 komentáře: „Consensus 2018 – Může být něco v zákulisí?

Napsat komentář