Dlouhodobá analýza: EOS

Ahoj, už dlouho jsme tu neměli nějakou dlouhodobou analýzu na další coin, tak se pojďme podívat na 5. dle žebřířku coinmarketcap. EOS na tom v posledních dnech, stejně jako většina altcoinů, není zrovna dobře a aktuálně soutěží o 5. místo se Stellarem.

Když se podíváme na graf, tak to hlavní co vidíme, je obrovské rising wedge, které se vytvořilo při bullrunu na jaře tohoto roku. Samozřejmě v době, kdy tento pattern vznikl se na něj nikdo nedíval, takže si jen můžeme zpětně vyhodnotit, jak nebezpečná spekulace do EOSu byla, ikdyž fundamenty podporovaly růst.

Vzhledem k tomu, že rising wedge je tvořené po celý vývoj ceny EOSu, tak to bohužel nemáme s čím porovnat a je také těžké určit jeho target. Pokud bychom se ale rozhodovali pouze na základě techniky tohoto coinu, tak je jasné, že EOS ještě rozhodně neviděl dno tohoto roku. V úvahu ale musíme brát Bitcoin, který má v této chvíli reálnou šanci odrazu (o tom se budeme bavit více v týdenním souhrnu).

Jen na základě tohoto grafu vidíme, že jsme na jedné z nejzásadnějších úrovní, protože na ceně 3,6 bylo poslední minimum EOSu v březnu tohoto roku. Pokud cena půjde pod tuto úroveň, pak se z dlouhodobého hlediska dostává EOS do velkých potíží a skutečného long-term bear marketu.

Dobrá zpráva ale přichází, když si graf trošku přiblížíme:

Chcete dostávat všechny novinky zavčas? sledujte nás na Facebooku, nebo Telegramu

Už od začátku crashe na konci dubna držíme jeden paralelní tradingový kanál a cena respektuje jak jeho rezistenční, tak i supportní trendovou čáru. K tomu jsme na supportní úrovni vyznačené modře a stochastic i klasické RSI jsou extrémně přeprodané. Najdeme zde (a i u dalších altcoinů) tedy hodně korelace s březnovým minimem. Samozřejmě nečekám, že by se na EOSu najednou strhla další taková pumpa jako před několika měsíci – asi si vzpomínáte, že EOS byl vůči ostatním altcoinům vyjímka. Nicméně cena aktuálně značí velmi pravděpodobné dno (lokální). Samozřejmě v rámci supportu může jít ještě lehce dolů.

Zde se tedy již dostáváme k možným scénářům – je velmi pravděpodobné, že během následujících 14 dní uvidíme  menší pumpu nahoru. Konzervativní target je 6 USD (při nárazu na rezistenční trendovku – bílý scénář), ten extrémní kolem 8,7 USD. Zde už by se výrazně zvyšovala pravděpodobnost, že low tohoto roku je dané, ale ideálně bychom v tom případě chtěli vidět cenu až nad 9,5 USD (žlutý scénář).

Dále zde máme ještě jeden scénář, vyznačený červeně – že prolomíme support a poletíme ještě dolů. Velmi nepravděpodobný a bude platit pouze v případě, že Bitcoin nebude testovat vyšší úrovně, ale poletí rovnou na 5000 USD, případně níž. Tím pádem by se trh dostal do stavu obrovské “despair” a všichni začnou prodávat. V tom případě bychom mohli vidět EOS na úrovních kolem 2-1,7 USD.

Co se týče pravděpodobností, zde je můj odhad (podle kterého také nastavuji své obchody):

  • Bílý scénář: 65%
  • Žlutý scénář: 25%
  • Červený scénář: 10%

Nezapomeňte ale, že dokud nepřekonáme 9,5, tak rozhodně nejsme ze všeho venku, dokonce ikdyž tuto úroveň překonáme, stále můžeme jít dolů na vyznačené supporty. Podle techniky by to tak být nemělo, ale všichni víme, že v kryptoměnovém trhu ta pravidla úplně respektována nejsou 🙂

Kam dál?

Přihlašte se k odběru novinek na Telegramu, nebo Facebooku

Minulá dlouhodobá analýza na Bitcoin Cash

Technická analýza aktuálního týdne

Přispějte nám na rozvoj stránky

 

 

 

 

Napsat komentář