Proč bychom se měli naučit platit v kryptoměnách?

Nedávno jsem na této stránce zveřejnil možnost zakoupit e-book, nebo vstup na přednášku, kde se zabývám investicemi v dalších letech.

Hned poté se na mě sesypala smršť otázek (a doteď ještě tyto otázky neskončily), jak je možné, že jediná možnost platby je v kryptoměnách? Proč si nemůžete koupit e-book za české koruny? 

Postupně se dostaneme ke konkrétním odpovědím, ale pokud si takovou otázku kladete i Vy, je nejprve potřeba, abychom začali úplným základem: K čemu jsou kryptoměny? Zapomeňte teď chvíli na grafy a zeptejte se sami sebe, co je původním účelem Bitcoinu? 

Je to převod peněz. Jednoduchý, rychlý, anonymní převod peněz z jedné peněženky do druhé, aniž bychom my (nebo stát) museli znát účastníky transakce. 

Jsou lidé, kteří tuto myšlenku pochopili dávno a například James Altucher začal už v roce 2013 předprodej své knihy Choose Yourself pouze v BTC. Dnes můžeme vidět desítky a stovky produktů, které jsou prodávány pouze za krypto. Včetně e-booku “Jak investovat v roce 2019”. Tento trend se rozjíždí a bude jen pokračovat. Čím dříve se naučíte, že krypto není jenom investice, ale i prostředek platby, tím lépe pro vás. 

Nedávno jsem s někým debatoval o sebeorganizaci a řešili jsme, jestli je lepší zapisovat si své úkoly a poznámky na papír, nebo do mobilních aplikací. Já jsem stál na straně “tradičních” papírových poznámek a argumentoval jsem jednoduchostí a přehledností. K naprosté změně postoje mě přimělo toto: 

“Když jsme vyrůstali my, museli jsme používat papír, protože nic jiného prakticky neexistovalo. Jsme na to tedy naučení. Dnešní generace má ale přístup k mobilům tak, jako jsme my měli k papírovým blokům. Samozřejmě se na to tedy stejným způsobem naučí a budou toto odvětví dále rozvíjet. Zapisování v elektronické podobě je tedy to, kam bude pokračovat trend, zatímco papír je slepá větev, která bude postupně zanikat. A pokud si na tento trend dostatečně brzy nezvykneme, skončíme jako nynější důchodci, kteří neumí používat ani tlačítkový telefon.”

Stejně je to ve světě kryptoměn a fiat měn. Dolary, koruny, eura – toto je slepá větev, která nemá potenciál. Podle mého názoru není budoucnost, ve které by kryptoměny nenahradily fiat měny. Pokud nevěříte mému názoru, věřte faktům – za existenci lidstva vznikly tisíce, možná desetitisíce fiat měn – a všechny zkrachovaly. Uběhlo několik tisíciletí a stále je tam úspěšnost 0%. A peněžní systém se vyvíjí. Možná za 50, nebo 100 let budou kryptoměny zastaralé a lidstvo přijde s něčím lepším. V této chvíli je to ale “novinka”, která dává smysl. Mimochodem, i o tomto se budeme bavit v lednu na přednášce.

A pokud se nyní divíte, proč starší lidé chodí platit složenky na poštu a nechápou, jak funguje bankovní účet, nebo platební karta, věřte tomu, že úplně stejně bude za 10 let vypadat, když se stále budete snažit používat nějakou fiat měnu. 

 Tohle je obecný důvod, proč se v této době snažím nakupovat za krypto, kde to jen jde, a zároveň tomuto trendu přispět tím, že prodávám svoje produkty za kryptoměny (kde si ještě můžete vybrat ze spousty coinů). Mimochodem, pokud by Vás zajímala stručná statistika z prodeje produktů zde, na Blockspace – naprosto nejpoužívanějším coinem je Litecoin. Ne BTC, ne BCH, ale Litecoin má daleko více transakcí, než cokoli jiného. A samozřejmě kryptoměna s reálným použitím má obrovskou budoucnost. 

Použití krypta má v tomto případě spoustu dalších výhod, jako: 

  • Rychlé transakce: Při použití LTC máte potvrzenou transakci za 15-25 minut. Pokud bych dnes použil platbu bankovním převodem, pak by peníze došly nejdříve v pondělí ráno, což je asi 48 hodin. Takže při použití kryptoměny svůj produkt dostanete cca 140x rychleji
  • Automatický systém: Pokud by byla platba převodem, musím v pondělí ráno fyzicky zkontrolovat, jaké transakce přišly a podle toho manuálně rozeslat produkty. Díky použití krypta je tu automatický systém, který zabezpečí, že když si dnes v 0:23 někdo objednal e-book, tak mu v 0:52 přistál v mailu. Máte tedy produkt ihned a já můžu svůj čas věnovat třeba tvorbě analýzy.
  • Chybovost: kdybych kontroloval platby manuálně, byl by tam prostor pro lidské chyby. Při tomto systému se mi stalo jen několikrát, že mi někdo napsal, že mu produkt nepřišel. A kromě jednoho jediného to bylo opět v lidském selhání – že nepřičetli k částce tx fee. U toho posledního pravděpodobně skončila zpráva ve spamu, ale hlouběji jsem to neřešil a dostal své produkty znovu. 
  • Anonymita: tvořím pro Vás podle mého názoru docela dost obsahu free. Ikdyž se velká část analýz přesune od ledna do placené části, stále tu budou přibývat články a nějaké analýzy zdarma. To, že “prodávám” e-book považuji spíš za donate na provoz stránky. Umožňuje mi to trávit čas tím, abych zde předával svoje názory, nebo informace. Nevidím důvod, aby o něčem takovém věděl stát. 

Samozřejmě dokážu pochopit, že pokud má někdo kryptoměny jako investici, chce tyto mince nechat na Ledgeru a nesahat na ně. To samozřejmě dává smysl. Proto si myslím, že byste měli mít i prostředky, uložené někde jinde. Já třeba používám kartu Wirex, kde se zaregistrujete, dostanete zdarma kartu a můžete si na ni poslat LTC (příp. BTC, ETH, XRP). Těmito coiny potom můžete zaplatit klidně i v Tescu. 
Stejně tak z této LTC peněženky můžu poslat mince třeba na koupi e-booku, aniž bych musel posílat koruny nejprve na Coinmate, Kraken,.. . Prostě tím platím úplně normálně, jako kdybych měl bankovní účet a k němu kartu, jen používám krypto. 

Pokud si ji chcete pořídit, můžete se zaregistrovat zde  (je to refferal link, takže pokud se zaregistrujete a začnete používat kartu, dostanete jako odměnu 10 USD + jsou tam cashbacky v BTC). 

Asi největší obava je zde z toho, že vám spadne kurz a budete ztrácet. Ano, budete. Jindy budete zase získávat na hodnotě. V tom je ta krása a překvapení 🙂 . Pokud by to někomu vadilo, tak si tam může převést Eura (příp. USD/GBP) a když bude potřebovat zaplatit Litecoinem, máte konverzi za slušných podmínek naprosto hned

Jednoduše – krypto je pro mě něco, co má v oblasti plateb budoucnost. A čím dříve se naučíme přijímat i posílat platby v kryptoměnách na denní bázi, tím lépe pro nás.Za mě je nejlepší možností právě karta Wirex

Naopak fiat měny jsou podle mě naprosto nesmyslné a během několika následujících let nastane obrovský přesun lidí z fiatu do krypta (tak, jako se to děje v Argentině, Venezuele apod.). To je nevyhnutelné. A i o tom budu mluvit během příštího měsíce na přednášce, takže pokud chcete zažít a dozvědět se něco nového, nemluvte už o tom, že krypto je složité, a prostě ho používejte. Jako první výzva pro Vás může být třeba přihlášení na přednášku, nebo koupě e-booku. 

V dalších letech budete těžit z obojího – z informací, které Vám chci předat, i z toho, že kryptoměny umíte běžně používat. Tím jsem si jistý. 


Napsat komentář