fbpx
silvers

Stříbro – Čas dokoupit?

Už je to delší doba, co jsem napsal něco o stříbru. Nejdříve jsem se o něm zmínil v ebooku o investicích, který vyšel koncem roku 2018, když byla cena kolem 13-14 USD/unci. od té doby jsme viděli na trhu drahých kovů znatelné oživení, když cena dosáhla vrcholu téměř 20 dolarů za trojskou unci.

Během tohoto bullrunu jsem dostal více zpráv o tom, že jste nestihli nakoupit. Když jsem v telegramovém kanálu přidal veřejnou anketu, 20% z vás se přihlásilo, že hledáte příležitost k nákupu.


Takže proč píšu tento článek? Přesně proto, že příležitost nakoupit je tu 🙂 Pojďme se rovnou podívat na graf:

Otevřít graf

Jak sami vidíte, nejde o nic komplikovaného. Na grafu je modře vyznačený trendový kanál, který byl cenou dříve proražený nahoru. V takových případech je typické, že se cena ke kanálu vrátí, potvrdí jej jako support, který byl zároveň podpořený strukturou 50% retracementu, a pokračuje směrem nahoru k dalšímu targetu. Ten by podle mé analýzy měl ležet mezi 20.5 a 21 dolary.

Je tedy dno jednoznačně dané a směřujeme nahoru?
Ne nutně, sleduji zde ještě jeden scénář, protože nepokládám support kolem 16 dolarů jako dostatečně otestovaný. Pokud se tedy stane, že během dalších týdnů uvidíme ještě jeden dodatečný propad ceny na 16 dolarů, bude to pro mě signál k dalšímu nákupu. Zároveň bychom měli vědět, že je tento support ale kritický pro udržení uptrendu a pokračování do targetů.

Otevřít graf

Často dostávám dotazy, v jaké formě nakupuju stříbro – osobně jsem zastáncem fyzického kovu. Pokud ale nevíte, jaká forma je nejlepší pro vás, doporučuji prohlédnout tento článek.
A v případě, že byste chtěli své znalosti jak o stříbru, tak o investičních strategiích obecně, přenést na vyšší úroveň, doporučuji pročíst můj e-book na toto téma.

Pro další články a technické analýzy můžete sledovat Blockspace na Facebooku, nebo Telegramu 🙂

Sdílejte článek!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *