Sweatcoin – jaká je hodnota pohybu?

Zdravím všechny u sobotního článku, dnes se místo dalšího LowCap Tipu zaměříme na kryptoměnu, kterou můžete vydělávat bez jakýchkoliv nákladů při každodenních činnostech, stejně jako jsem Vám představil PreSearch.

Kryptoměna, kterou se budeme zabývat dnes se jmenuje Sweatcoin, který můžete vydělávat pomocí chůze/běhu. Jak okomentoval tuto aplikaci server Daily Mail, “tato aplikace Vám PLATÍ za to, abyste se dostali do kondice. Sweatcoin odměňuje členy za počet kroků, který denně udělají”

V praxi to opravdu funguje tak, jak je napsáno – stáhnete si aplikaci do mobilu (je dostupná pro Android a iOS), která poté pomocí GPS sleduje Váš pohyb a podle počtu kroků, které za den uděláte, Vás odmění 1 SWC za každých 1000 kroků.

Přímo v aplikaci je zároveň tržiště, kde své sweatcoiny můžete směňovat za nejrůznější zboží od audioknih (5 SWC) po iPhone 8 (20 000 SWC). Pozor, SWC nemůžete z aplikace vybrat a prodat na burze, protože (zatím) na žádné není zalistovaný. Osobně očekávám, že to tak zůstane, protože SWC se takto stává přímým platidlem a ničím jiným. Zároveň není určena přesná hodnota 1 SWC ve fiat měně, takže se můžete setkat s různými kurzy. Například je možnost zakoupit 50$ přímo na Váš PayPal účet za 3650 SWC (1 SWC= 0,0136 USD), nebo 1000$ také v PayPal kreditu za 20 000 SWC (1 SWC=0,05 USD) – pokud tedy zvládnete vydržet a hromadit si mince, jste odměněni mnohem lepším kurzem. Pokud by byla stanovená jasná hodnota na burze, nebylo by toto možné.

Na tržišti je za digitální mince možné zakoupit jak přímo produkty, tak jen slevu na produkty.

 

Není na tom opravdu nic složitého, jednoduše si stáhnete appku, necháte ji neustále běžet na pozadí a ona počítá kroky (i v momentě kdy jste offline) a po připojení k internetu Vám přičte jednotky SWC. Musíme si ale uvědomit, že je to novinka, a tak naní bezchybná, pojďme se tedy podívat i na mouchy, které jsem během používání objevil:

  • Jak asi tušíte, když necháte aplikaci neustále běžet na pozadí, bere si celkem hodně baterie. Proto máte v aplikaci dva možné režimy – se spořičem baterie, nebo bez něj. Ikdyž spořič baterie vypadá jako skvělá možnost, opět je to něco za něco. Při jeho používání jsem si nevšiml výrazné změny výdrže baterie oproti době než jsem měl aplikaci nainstalovanou, ale na druhou stranu Vám nepočítá všechny kroky. Může se tedy stát, že po 10 km běhu Vám aplikace reálně započítá jen kolem 2-3 tis. kroků, oproti reálným 10 000. Asi nejlepším řešením tohoto problému je vypínat spořič pokud vím, že půjdu větší vzdálenost. Potom ale samozřejmě ztrácí aplikace kouzlo společníka, který vydělává aniž byte se o něj museli starat. Toto je jeden z nejvěších problémů momentální verze aplikace a vývojáři pracují na jeho odstranění.
  • Další velký problém je, že aplikaci není možné sehnat na českém appstoru. Pokud máte iPhone s českým Apple ID, je potřeba si vytvořit sekundární ID (například na appstore USA), kde si můžete aplikaci stáhnout. S tím samozřejmě souvisí to, že na českém trhu zatím není ke koupi žádný produkt. Pokud žijete v česku, tak si budete muset vystačit s digitálními produkty, které je možné zakoupit na zahraničních trzích ( USA, UK,…). Podrobný návod jak si vytvořit nové Apple ID je například zde 
  • Počet SWC, které za den “vytěžíte” je omezený. V základní verzi je to 5 mincí, potom si můžete dokoupit (samozřejmě za SWC) upgrady. Momentálně můžete získat nejvíce 20 mincí za den (Ale nemějte strach, 20 000 kroků je cekem hodně) 🙂

Celkově hodnotím projekt velmi dobře, Sweatcoin je to jedna z prvních kryptoměn, která se nesnaží dostat na burzy a zvýšit svoji cenu, ale vytváří to, k čemu jsou kryptoměny původně určeny – svůj vlastní trh, na kerém můžete směnit mince za zboží. Zároveň ji můžete těžit, aniž by Vás to cokoliv stálo a hlavně aniž by vysoká inflace ovlivňovala výslednou hodnotu.

Appka je přehledná a ikdyž zde pár problémů evidentně je, pracuje se mi s ní dobře a vzhledem k tomu, kolik práce za projektem stojí věřím, že se i tyto problémy brzy vyřeší. Pokud si ji chcete stáhnout a začít vydělávat Sweatcoiny pouhou chůzí, můžete to udělat tady.

Díky za přečtení a užívejte si víkend. Třeba pohybem! 🙂

5 komentářů: „Sweatcoin – jaká je hodnota pohybu?

    1. Není žádný směnný kurz, ale Sweatcoin má v appce vlastní “tržiště”, kde si za mince koupíš produkty různé ceny. Tzn nemůžeš přepočíst SWC na CZK.

Napsat komentář