fbpx
tether

Tether vytisknul 1,5 mld mincí! Co to znamená pro Bitcoin?

Všechno si také můžete poslechnout v komentovaném videu!


Bitcoin před několika týdny zažil propad o 50% a v kryptu není dobrá nálada. Sice neprožíváme žádnou “kapitulaci”, ale každý druhý volá po novém minimu a Bitcoin zatím nevypadá, že by se tomu jakkoliv bránil.

Je proto zajímavé, že společnost Tether před pár dny zvýšila počet USDT mincí téměř o třetinu, což je pro celý market hodně pozitivní znamení a za chvilku si ukážeme proč!

Kapitalizace Tetheru v posledních dnech

Z původních 4,67 mld mincí se zvýšila tržní kapitalizace na 6,18 mld mincí. Tedy bylo vydáno přes 1,5 miliardy nových USDT!

Sledovat to můžeme i na grafu zde.

Znamená to, že do kryptotrhu přibyla další 1,5 miliarda dolarů. Pojďme se ale podívat na to, proč se to děje a co to může znamenat pro vývoj ceny kryptoměn.

Proč bylo vydáno tolik nových mincí?

Nejprve pojďme na úplné základy pro nováčky, kteří v kryptu nejsou tak dlouho.
Vydávání nových mincí USDT není nic špatného – není to jako inflace fiat měn, která by snižovala hodnotu jedné mince. Naopak tato inflace je dělaná proto, aby udržela hodnotu stálou – od toho je USDT stablecoin, držící hodnotu jednoho dolaru.

Logicky – v trhu jsou fáze, kdy více lidí nakupuje kryptoměny a naopak časy, kdy více lidí vystupuje do fiat měn, nebo stablecoinů. Třeba proto, že si myslí, že cena Bitcoinu půjde dolů, a tak jej nakoupí později levněji.

Pokud by více lidí chtělo nakupovat USDT, ale počet mincí by byl stejný, logicky by cena rostla, protože by byl USDT vzácnější.

Pokud tedy chceme, aby USDT držel hodnotu 1 USD, společnost Tether musí reagovat na zvýšenou poptávku vydáním nových mincí USDT.

Takže… na otázku “Proč bylo vydáno tolik nových mincí” je jednoduchá odpověď – protože je o ně větší zájem. Nic jiného to neznamená.

Kdybychom potom chtěli vrtat ještě trošku dál a ptát se odkud poptávka přichází, našel jsem 3 hlavní důvody:

  • OTC trhy (tedy mimoburzovní) – například v Číně se tradeři do kryptoměnového trhu nemohou dostat nijak jinak, než přes stablecoiny. Část poptávky tedy může proudit odtud.
  • Prodej BTC pro redukci rizika v portfoliu – akcie padají, komodity padají, všechno v poslední době padá 😀 investoři tím pádem chtějí redukovat riziko ve svém portfoliu a kryptoměny jsou rozhodně velmi rizikové. Dává tedy smysl i jejich odprodej.
  • Prodej BTC jako spekulace – čím víc kryptoměny padají, tím více lidí má pocit, že “to ještě spadne a nakoupím to níž”. Proto vystupují do stablecoinů.

Toto jsou tedy důvody, proč je o USDT mince větší zájem. Co to ale znamená pro krypto?

Význam navýšení zásoby USDT pro kryptoměnový trh

Asi to není potřeba popisovat kdovíjak složitě. Znamená to, že teď někde sedí o 1,5 miliardy dolarů víc, které čekají, až za ně jejich majitelé budou moct nakoupit krypto. (Logicky pokud by nechtěli nakoupit, tak přesunou peníze do fiat měn, ne USDT).

Takže jednoduše – máme tady do budoucna nákupní sílu vyšší o 1,5 mld USD. To je bullish.

Jak reagoval trh na výrazné pohyby kapitalizace USDT v minulosti?

U tohoto tématu jsem se pozastavoval už dříve, takže většina z vás obrázek níže bude znát.
Kdo ne, tak jde o graf ceny Bitcoinu (modře) a kapitalizaci USDT (černě). Červené elipsy znázorňují velký nárůst/pokles kapitalizace USDT.

Cenový graf BTC a kapitalizace USDT

Vidíme, že každý velký pohyb ceny BTC buď predikoval, nebo aspoň doprovázel velký pohyb v kapitalizaci USDT. Pokud tedy nyní máme opět velký pohyb v kapitalizaci Tetheru, cena BTC bude následovat.

Kdy? Nevíme, proto určitě není dobrá strategie se kvůli vytisknutí nových USDT hned hnát do nákupů BTC. Například koncem roku 2018 byla mezi poklesem kapitalizace USDT a propadem ceny Bitcoinu, pauza více než měsíc. To stejné se může opakovat zde.

Nicméně toto zvýšení kapitalizace USDT je obrovským argumentem pro to, že dno jsme již na Bitcoinu viděli a nacházíme se v akumulační struktuře. V rámci této struktury potom můžeme hledat nejlepší vstupy do long pozic.

Vše pravidelně aktualizuji na denní bázi v premium skupině, kde je již téměř 130 spokojených členů. Jakmile budou nejlepší podmínky pro nákup Bitcoinu, členové to budou vědět jako první.
Přidat se můžete také – dokonce na prvních 7 dní úplně zdarma.

Sdílejte článek!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *