Analýza na přání 1.11.2018 – NEO, ICON, STORJ

NEO

Jako vždycky se podíváme na coin nejdříve z dlouhodobého měřítka. Při takovém pohledu na NEO asi sami vidíte, že prostě ani není co řešit.

Aktuálně se pohybujeme na -92% od ATH, a stejně jako jsem o tom mluvil u analýzy coinu Zilliqa v tomto videu, i zde vidíme naprosto ukázkové bublinové schéma. Tzn obrovská pumpa (+1300%), potom ostrý, emoční crash, dále větší retrace následovaný mírnějším downtrendem. Na konci takovéhoto schématu bývá delší doba bez volatility a ideálně i bez objemů (Neo začalo splňovat nízké objemy až na začátku října). Toto období trvá tak dlouho, že většina začne pochybovat, jestli daný projekt vůbec má nějakou hodnotu. Až potom jsme připravení vyrazit opět nahoru.

A co je hlavní – Toto období bez volatility by mělo být na stejných cenových hladinách, jako začátek hypu. To splňujeme dokonale.

Tak co, pochybujete, jestli má Neo ještě místo na trhu? Já už jsem pochybovat začal, proto jsem taky naložil větší long pozice.

Pokud se podíváme na Neo z krátkodobějšího pohledu, jsme stále v downtrendu, ale ve falling wedge. Co mě hodně zaujalo byl včerejší pohyb, kdy Neo dosáhlo prakticky nejnižší úrovně za rok 2018 (14,7 USD), kde byl ale zároveň otevřený POC ještě zpoloviny srpna.

Běžně to funguje tak, že na úrovních, kde se nachází větší volume (a POC), tam akumulovali nějací větší hráči pozice. V srpnu jsme se odrazili slušně nahoru, takže to byly evidentně longy. No a když jsme dosáhli znovu stejné úrovně po 2,5 měsících, cena byla okamžitě vykoupená, takže vidíme 4h svíci s velmi nadprůměrným volume a dlouhým knotem dolů.  Ikdyž jsme stále v rámci downtrendu, tohle je rozhodně silný znak, že jsme našli úrovně, kde býci reagují, tzn potencielní reversal.

Na grafu jsou vyznačené tři možnosti pohybu. Ve všech počítám s tím, že bychom se v následujících dnech měli dostat k rezistenci FW, tzn asi 16,15 USD. Pokud to nezvládneme a půjdeme testovat znovu supporty, pak je trh v horším stavu, než si myslím. Naopak nejvíce bullish je samozřejmě žlutě vyznačený scénář.

Dokud se ale nedostaneme alespoň nad 16.5 USD, tak není žádný reversal potvrzený a Neo zůstává v bearish náladě.

ICON

ICX ani nemá smysl ukazovat z dlouhodobého pohledu – jednoduše jsme na tom úplně stejně jako Neo, tzn po dlouhých krvavých měsících jsme se dostali z 13 USD na nějakých 0.45 USD (-96.5%) a posledních několik měsíců je Icon v lehkém uptrendu, aktuálně na ceně 0.64 USD.

Icon v noci také zaznamenal slušnou akceleraci směrem nahoru a jak vidíme, tak protnul rezistenční trendovku krátkodobějšího downtrendu. To je znak toho, že bychom měli vidět oscilaci směrem nahoru. Ovšem pozor – stále jsme pod ichimoku mrakem, takže je to zatím vyloženě spekulativní, malý long. Pokud bychom hledali potvrzení otočky trendu, tak to by bylo nad 0.685 USD.

Rezistence z obrázku mluví asi samy za sebe. Důležité úrovně jsou: 0.66-0.68, poté 0.73-0.75 a vrchol uptrendového channelu by byl kolem 0.81 USD.

Icon se tedy obrací nahoru a myslím si, že by nám v následujících dnech mohl udělat radost 🙂 Ale podobně jako Neo – zatím spekulativní, nepotvrzené.


Chceš se naučit tradovat?

Storj

Na Storj to vypadá, že se párty už rozjela bez nás. Nejprve proběhla asi 30% pumpa, ale cena evidentně narazila do zón, kde se berou profity, tzn Storj dostal zamítnutí a spadl o 15% zpátky až do mraku (což znamená no trade zone). Nicméně když se podíváme na vývoj v minulých týdnech, tak vidíme, že Storj prostě je hodně pump and dump coin, který se z toho ale dokáže dostat a udělat ještě další vlnu nahoru.

Vzhledem k tomu, že cena je teď hodně rozlítaná, tak osobně budu radši ještě čekat, jestli se dokáže na aktuálních úrovních trošku stabilizovat. Pokud ano, tak si myslím, že žlutý scénář je obchodovatelný, tzn stopka někam k 0.324 a TP k vrcholu channelu 🙂

Samozřejmě z dlouhodobého pohledu – úplně stejný případ jako Neo, Icon a spousta dalších. Jsme v bottoming zóně.


KAM DÁL?

Přihlašte se k odběru novinek na Telegramu, nebo Facebooku

Podívejte se na podrobnosti výuky tradingu

Registrujte se do online kurzu tradingu!

Podívejte se na tutoriál na směnárnu Deribit

Napsat komentář