Analýza na přání 21.5.2018

Ahoj, Váš výběr na Telegramu zvolil 4 kryptoměny jako v této chvíli naprosto nejžádanější. Jedná se o Ark, PIVX, WANchain a Verge. Pojďme se podívat, jak vypadají jejich grafy 🙂

 

Ark

Na arku je modře vyznačený střednědobý downtrend, ve kterém se stále pohybujeme a při hypu před konferencí Consensus 2018 otestoval Ark jeho rezistenční úroveň, což byla podle mého názoru 5. vlna Elliotova cyklu. Momentálně se nacházíme v korekci, na konci vlny A. Je tedy možný ještě krátký výstup nahoru, ale poté by měla přijít ještě finální vlna C směrem dolů.  Je velmi důležité sledovat, na jakých úrovních bude vlna C končit. Pokud máme mít šanci, že Ark začal nový cyklus směrem nahoru, neměla by cena klesnout pod 2 USD. Pokud klesne dokonce pod 1,75, jsme stále v čistokrevném downtrendu.

Velmi pravděpodobnou možnost odrazu vidím na 2,4 USD. Je tedy potřeba tuto úroveň dobře sledovat. Pokud dostaneme odraz, pravděpodobně vstupujeme do 3. vlny elliotova cyklu, které bývá ta nejdynamičnější a ve které rozhodně chcete být v long pozicích. Tento scénář neplatí jen pro Ark, ae pro většinu kryptotrhu.

PIVX

Na grafu tohoto coinu vidíme opět dlouhé knoty a kolísání cen, tak jako minulý týden na grafu ICONu. Díky těmto výkyvům cen zde nelze aplikovat Elliotovy vlny, nicméně vidíme dlouhodobější downtrend vyznačený modře, jehož rezistenci otestoval na začátku května. Od té doby máme krátkodobý downtrend momentálně narážející na další vzestupnou trndovou čáru. V této chvíli je tedy PIVX v nerozhodném trojúhelníku. Pokud prorazí vrchní oranžovou čáru, je velmi pravděpodobné, že se dostaneme ven z modrého downtrendu. Pokud ale prorazí žlutou trendovku, očekávám návrat na support kolem 3,5 – 4 USD, kde se bude rozhodovat další osud.

Wanchain

Kryptoměnu wanchain máme na Tradingview pouze v páru s BTC, bude nám tedy muset stačit tento graf. Vidíme, že také dokončil cyklus 5 vln směrem nahoru, momentálně se pohybujeme v korekční vlně A. Z krátkodobého pohledu se na grafu tvoří modře vyznačený vzorec falling wedge. Pokud bude mít sílu překonat horní úroveň tohoto patternu, tak by měla začít vlna B směrem nahoru následovanou opět větším pohybem dolů, viz graf. Vzhledem k tomu, že Wan je na trhu celkem nováček nemůžu přesně určit, kde by měl být konec této korekce, nicméně  pokud chceme zůstat v uptrendu, nesmí cena klesnout pod 4k satoshi. Wanchain je ale technologicky velmi dobrý coin a spousta privátních skupin na něj má spadeno, nemyslím si tedy, že by korekce byla až tak velká.

Verge

U XVG je graf trochu komplikovanější – tam, kde ostatní kryptoměny mají downtrend, má XVG uptrend, což technicky vypadá silně a momentálně se pohybujeme na supportní úrovni tohoto trendu, čistě z pohledu technické analýzy je tedy velká pravděpodobnost odrazu směrem nahoru. Tomuto scénáři ještě nahrává oranžově vyznačený vzorec falling wedge.

Zde ale vstupují do hry i zásadní fundamenty, protože uprostřed dubna byla cena vyhnaná velmi vysoko díky hypu před vyhlášením jejich zásadního partnerství. Pokud by tyto zprávy nebyly, pravděpodobně je Verge stejně jako ostatní v downtrendu. Prakticky tento uptrend tedy není přirozený, ale je uměle vytvořený. A momentálně se tedy nabízí otázka: zvládne uměle vytvořená supportní úroveň trendu udržet cenu? Nebo je reálný support někde jinde?

Dozvíme se to za několik dní. Jak jsem psal, technicky vypadá Verge velmi silně, ale z celkového pohledu si tím tak jistý nebyl. Opět je zde potřeba sledovat vyznačené trendové čáry a reakce ceny na ně.

Doufám, že Vám dnešní analýza pomohla, pokud chcete určovat, jaké kryptoměny budou v další analýze, nezapomeňte se přidat na náš telegram

Napsat komentář