Bitcoin – Analýza 13.7.2018

Včera jsem Vám na telegramu dával update na vývoj ceny Bitcoinu. V obou scénářích jsem počítal s návratem k 6300 USD, což jsme dneska zažili. Náš support krásně udržel cenu. Nyní se bude rozhodovat co dál.

Z mých analýz jste si už asi všimli, že někdy jsem velmi konzervativní trader a čekám klidně na hned několik potvrzení. Jindy zase jednoduše dám na instinkt a tak se nám společně již hodněkrát povedlo vychytat to naprosté dno. Stejná situace je to nyní. Všude kolem jsou informace spíš na pokles, indikátory se do “buy” zóny moc nemají a  dokonce i jedna z nejznámnějších telegramových skupin, Blockchain Whispers, říká, že sice začneme růst, ale následující týden bude spíš bearish.

Těžko říct, jestli mají zákulisní informace, nebo jenom tipují. Pokud ale nepřijde žádná fundamentální změna, očekávám přesně opačnou situaci. Následující týden, možná dva budeme bullish a potom by měl pokračovat další pád trhu na 5000 – 3500 USD za BTC.

Přesné nformace jsou v tradingu to nejcennější. Nenechte si žádný článek uniknout – sledujte Blockspace na Facebooku a Telegramu

Ve skutečnosti mi aktuální situace velmi připomíná začátek dubna, kdy jsem měl z trhu velmi podobný pocit, ale nechal jsem se nachytat na bearish postoj top analytiků na tradingview, že jdeme ještě daleko níž. Níže na fragmentové analýze Bitcoinu vidíte, že se nám tu tvoří velmi podobné uskupení trendů, ikdyž to aktuální low (vyznačené modrou elipsou) vypadá lehce jinak než to dubnové. Struktura 2. vlny se velmi rychle uzavře a čeká nás  vlna 3. Vidím podobně dynamický průběh, jako byl ten v dubnu, tady jedna, možná dvě denní svíčky až na 7400-7900 USD. Vlna 5 by nás mohla vzít na 7900-8700 USD. O víceméně stejném scénáři jsem psal již zde a za tyto téměř 3 týdny se můj názor vůbec nezměnil. Naopak, struktura mi přijde čím dál tím jasnější.

Pochopitelně se toto ale řadí k těm agresivnějším obchodům, takže je třeba opatrnost ve velikosti pozice. Velmi důležité bude, jestli prorazíme 6300-6400. Pokud ano, tak to můžeme brát jako dost jasné potvrzení. Jinak vše vypadá pozitivně, včerejší svíce uzavřela s pěkným knotem směrem dolů. Dnešní svíci bych chtěl vidět uzavřít nad 6300, ideálně výš. Zároveň bych se ale nedivil kdyby uzavřela na aktuálních úrovních – jako pěkná doji svíce potvrzující změnu trendu.

Jak jsem psal ve včerejším příspěvku na telegram, cenu bych nechtěl vidět jít pod 6000 USD, pokud má tento scénář být stále aktuální

Samozřejmě na facebooku i telegramu budete pravidelně dostávat updaty, ať už cena půjde podle, nebo proti této teorii 🙂

 

 

 

 

 

Napsat komentář