Bitcoin + Altcoiny: Přehled týdne 1.10.2018

Ahoj, v dnešním článku se opět podíváme na to jak to vypadá na trhu. Nejprve ale pro ty, kteří ještě nečetli včerejší zprávu na telegramu: Během dneška zveřejníme dlouho očekávaný trading kurz, tak se připravte. Odpoledne přijde informace na Telegram i Facebook 🙂

Teď už pojďme na to!

Bitcoin

Když se podíváme na krále všech kryptoměn, Bitcoin, tak zjišťujeme, že oproti včerejšku jsme pořád nedostali žádný zásadní pohyb a cena se plácá kolem úrovně 6600. Když se podíváme na graf, tak vidíme jednak bíle vyznačený dlouhodobý trjúhelník, který pro nás bude aktuálně ze všeho nejdůležitější.

Jak jsem psal včera na fb i telegram, je aktuálně hodně rádců, kteří říkají, že cena půjde jistojistě nahoru, nebo dolů, ale ve skutečnosti teď nikdo vůbec neví, kam cena půjde. Bitcoin se chová zvláštně a dokud nedostaneme breakout z tohoto trojúhelníku, nic se na tom nezmění. Až nastane průraz jedné z trendovek a uvidíme jak se chvá cena dál, tak už je možné se rozhodovat o něco lépe.

Co se týče vyšších časových úseků, tak včera jsme uzavřeli jak týdenní, tak měsíční svíci. Ani jedna také není nijak extra zajímavá, nicméně týdenní svíce má opět velmi dlouhý knot směrem dolů, což naznačuje, že pokaždé (během posledních 3 týdnů), když je cena stlačena dolů, býci ji velmi rychle vykoupí. Toto je neudržitelné a jedna strana vyhraje. Buď to prodejci přestanou zkoušet, nebo býci přestanou dokupovat při pádu ceny.

Osobně si sázím spíš na pohyb ceny nahoru. Na úrovních kolem 6590 jsem si dnes otevřel velmi malou, spekulatvní long pozici se SL 6394 a TP 7100. Stoploss je určený lehce rizikově, protože se neřídím velkou bíle vyznačenou trendovkou, ale krátkodobějším trendem, jehož supportní úroveň je vyznačená modře.

Zároveň jsem si ale vědomý toho, že nám dlouhodobě ubývají objemy, což rozhodně není dobré znamení.

Supporty a rezistence jsou vyznačené v grafu. ta hlavní je aktuálně kolem hodnoty 6800. Dokud nepřekonáme předchozí vrchol, nic se dít nebude. Nad ní máme důležité úrovně na 7100, 7400, 7800 a 8500.

Supporty asi už všichni dobře známe. Jedná se o úroveň 6000 USD a poté 5750.

 

Ethereum

Nemůžu si pomoct, ale u ETH pořád vidím lepší setup, než u BTC. Jednoznačně jsme v krátkodobém uptrendu, který je pěkný a vyrovnaný.

Trošku mě trápí, že cena opět slétla pod support 236 USD, kde se drží v zóně 230-236 USD a nechce prorazit rezistenci, nicméně dokud nás drží vyznačená supportní trendovka, je vše v pořádku.

Na své dlouhodobější pozice, které držím od 180 USD jsem si nastavil SL na úrovních 209 a 199 USD. Myslím si, že pokud půjdeme pod poslední low (211 USD), tak nás čeká další vlna směrem dolů, která může otestovat i předchozí low. Nicméně na Ethereu pořád vidím pokles jako méně pravděpodobný.

Scénář, který obchoduji vidíte na vyznačený žlutě na grafu. Pokud se dokážeme dostat přes rezistenční zónu trendu (která se nachází na cca 280 USD), očekávám dosažení úrovně kolem 300 USD, poté pullback k trendovce, otestování z vrchní strany a následný krásný run k úrovním kolem 500 – 600 USD. Své targety jsem Vám dával v minulém článku, jsou to úrovně 360, 400 a 500 USD.

Nicméně dokud Ethereum zůstává pod 280 USD, vše je jenom jedna velká spekulace a stejně tak dobře může každou chvíli nastat prudká otočka směrem dolů. Proto používám jen minimální pozice (asi 5% kapitálu na trading altcoinů).

Jinak velmi důležitá technická rezistence bude kolem úroveně 250 USD, kde se vytvořilo původní high. Zde se opět budeme muset mít na pozoru.

Další altcoiny

Altcoiny se obecně budou řídit podle Etherea. Samozřejmě Bitcoin bude mít také vliv, ale aktuálně se na altcoinový trh dívám jako na více samostatnou jednotku než doteď. Pokud BTC bude nějak dramaticky padat, samozřejmě altcoiny také spadnou. Podle mé teorie by ale měly padat méně než jsme zvyklí a jakékoli fáze stagnace BTC využít k růstu. Osobně jsem otevřel další malou pozici na GASu, který v minulých dnech zažil obrovskou pumpu o více než 100% a následné vystřízlivění. Jeho zobchodovaný objem byl ten den byl na Binance s přehledem nejvyšší, co kdy byl a od února nejvyšší celkově.

Mohla to být nějaká pump and dump skupina, ale nezdá se mi to. Je to coin, který chci mít v portfoliu a pokud bude ještě padat, budu pravděpodobně průměrovat pozice, proto také teď otevírám jen mini pozici. Nicméně pokud se něco chystá, určitě nechci být mimo.

KAM DÁL?

Přihlašte se k odběru novinek na Telegramu, nebo Facebooku

Podívejte se na podrobnosti k online kurzu tradingu

Jaké altcoiny mají podle mě budoucnost? 

Přispějte nám na rozvoj stránky

Napsat komentář