Bitcoin + altcoiny: přehled týdne 15.10.2018

Ahoj, dnes se (jako každé pondělí) podíváme opět na to, jak si vedl trh kryptoměn za poslední týden a co očekávat od týdne dalšího. Pojďme na to:

Minulý týden jsme konečně dostali do trhu volatilitu! Byla směrem dolů, což byl směr, kterému jsem moc šancí nedával. Nicméně nevadí, spousta obchodů mi skončila na posunutých SL a měli jsem tedy možnost si rozmnožit mince. Co se týče Bitcoinu samotného, tak tam to nebyl nijak zásadní pohyb – šlo o pár stovek dolarů, což sice dělá asi 8% svíci, ale pohyb byl potom vykompenzovaný lehkým růstem. Aktuálně se pohybujeme na hladinách kolem 6200-6300 USD (Bitmex). Cena je o 150-200 USD výše na Bitfinexu.

Jak je tedy nastavený BTC na další týden?

Ikdyž by se mohlo zdát, že tato svíce nám prorazila všechny důležité supporty a teď je jediný směr dolů, vidím to přesně opačně. Vlastně jediný support který byl proražený, byla primární supportní trendovka trojúhelníku. Když se podíváte na graf, máme tu ještě sekundární trendovku, kterou tvoří extrémní lows během posledního čtvrt roku. A přesně na ní se cena i tentokrát zastavila.

Hodně zajímavé je se podívat na momentum, kde jasně vidíme, že uptrend je stále platný a momentum směrem dolů (a ano, i nahoru) se nám od konce července snižuje. Takže hodnota lehce roste, volatilita utichá.

Objemy se nám jeden den (během pádu) zvýšily nad průměr posledních 20 dní, ale jinak nám opět utichají a jsou velmi nízké.

Když se podívám na celý obrázek, tak to vypadá takto:

  • BTC sedí na tom největším letošním supportu (6100-5750), který zatím nebyl prolomený
  • Volatilita je na minimu
  • Objemy klesají
  • Shorty na finexu jsou blízko ATH a stochastic je tu overbought
  • Kritika Bitfinexu a další FUD jsou všude a díky tomu lidé nevidí množství velmi pozitivních zpráv
  • Fear and Greed index je na ročních minimech
  • Alty jsou opět blízko minim tohoto roku jak v páru s USD, tak BTC.
  • Už několik dní jsme na supportu Bollinger bands

Nepřipadá Vám tahle situace trošku povědomá? Nezdá se Vám, že přesně takhle to bylo v dubnu, nebo třeba v polovině srpna…tedy přesně před tím, než trh začal další bullrun? Mně jo 🙂

Takže za mě – pořád nevidím moc velkou pravděpodobnost směru dolů. To, co by mě přesvědčilo, je pohyb ceny BTC pod 5700. Potom by nás čekal spíš krutý a bolestivý pád na 5k. Dokud ale nejsme pod 5700, vidím to jako příležitost zas a znovu vymést shorty, tak jak tomu už tenhle rok bylo několikrát.

Do té doby klidně můžeme ještě udělat jednu vlnu k 5800, to není vůbec vyloučené. Celkově ale čekám spíš short sqeeze, a tedy rychlý pohyb ceny nahoru a vymetení SL shortařů, kterých aktuálně přibývá pěkným tempem.

Pokud se budeme bavit čistě o trendech, tak to, co jsem napsal, je úplná hloupost. Jsme pod obrovskými rezistencemi a celková gravitace trhu je dolů. Kryptoměny ale fungují manipulovaně, a tedy o dost jinak, než běžné trhy. A právě tohle beru v potaz.

Jsou tu i jiné ukazatele toho, že price action hodně připomíná tu v dubnu. Můžete se podívat třeba na tuto analýzu.

Altcoiny

Jak vidíme, altcoiny krvácely ještě o něco víc než BTC, ale taky velmi rychle nabraly hodnotu zpátky. Podle hypotézy, kterou jsem s Vámi dříve sdílel stále platí, že dominance altů by měla v tomto období již přicházet. Nějaké znaky už tu byly, ale stále nic přesvědčivého. Jsem hodně zvědavý jestli uvidíme boom, nebo ne. Věřím tomu, že ano.

Co se týče zástupce altů (ETH), tak to během psaní tohoto článku krásně ožilo a z ceny 197 USD najednou vyskočilo na 210. Když se podíváme na graf, tak vidíme proč – zcela jasně se během posledních dní dostalo z downtrend channelu a velký skok ceny dolů až na lokální minimum kolem cca 186 USD byl ve skutečnosti pullback k původní rezistenční trendovce. Za mě vypadá ETH stále velmi solidně a pokud BTC neukáže další vlnu dolů, mělo by být (i s ostatními alty) velmi, velmi silné.

Během pádu dolů mi původní pozici vzal SL v zisku na 211 USD, na nižsích úrovncíh jsem si ho opět naakumuloval. Moje důvody znáte – nejde mi tu o obchod na pár dní, ale dívám se na ETH především z weekly pohledu, kde jsme neskutečně přeprodaní a trh bude přitahovaný směrem nahoru k minimálně 360 USD.

 

UPDATE: Trh se nám krásně odrazil nahoru a altcoiny vyletěly klidně o více než 10% během malé chvilky. Myslím si, že to je první potvrzení téhle mé teorie. Shorty už taky celkem zaplakaly a na finexu máme -2000 BTC. Úplně vyhráno ale rozhodně není! BTC dosáhl vrcholu trojúhelníku a odtamtud se opět odrazil. Pozor na FOMO, dokud nebudeme nad rezistenční trendovkou, můžeme úplně v klidu dál oscilovat delší dobu 6200-6700. (graf je zde: https://www.tradingview.com/x/N3GeJLJS/ )

Mimochodem – rozdíl mezi cenou BTC na Bitmexu a Bitfinexu se nám tímto pohybem nevyrovnal, naopak se zvýšil. Aktuálně je to přes 400 USD.


KAM DÁL?

Přihlašte se k odběru novinek na Telegramu, nebo Facebooku

Podívejte se na free lekci online kurzu.

Jaké je nové ICO týdne?

Přispějte nám na rozvoj stránky

 

 

 

Napsat komentář