Bitcoin + altcoiny: přehled týdne 8.10.2018

Ahoj! Vítejte u dalšího přehledu týdne, kde se jako vždycky podíváme na to, jakým způsobem vypadá trh s kryptoměnami. Sami víte, že v posledních týdnech je to hrozná nuda. Cena BTC se nám už měsíc pohybuje v rozmezí 6150-6850 USD a tvoří nám lehký uptrend.
Když se podíváme na celou situaci, tak vidíme úplně to stejné jako v minulém týdnu – Bitcoin se pohybuje v neutrálním trojúhelníku a s cenou nic nepohne. Během posledního týdne nám přišlo neuvěřitelné množství dobrých zpráv, nebo třeba i odstávka Bitfinexu, u které jsem doufal, že rozhýbe trh. No, nic se nestalo. Stále jsme v tomto úzkém koridoru a neděje se vůbec nic.

Objemy nám rapidně klesají a dosáhly nám hodnoty, na kterých byly možná tak začátkem minulého roku. To není zrovna dobré znamení, ale nepovažoval bych to nutně za bearish vzorec. Mám svoji hypotézu proč bychom tento trojúhelník měli opustit skrze rezistenční trendovku. Dnes jsem o tom točil výukové video do edukativní sekce kurzu, takže kdo jste v balíčku extra, očekávejte, že k večeru toto video dostanete 🙂 Kdo nejste, můžete se přidat zde.

Jinak moje názory znáte – stále je to rizikové, takže jsem v longu, ale jen malou pozicí na Bitmexu. Co se týče altcoinů, tam jsem s asi 25% v long pozicích a dost možná budu přidávat. To především proto, že se mi to zdá méně rizikové, než to držet v USDT.

Nicméně abychom se tu nebavili o ETH, které stejně jako BTC za poslední týden vlastně nic neudělalo, rozhodl jsem se s vámi sdílet dva vybrané altcoiny, které mi přijdou z určitých důvodů zajímavé.

Horizen

Zen sedí na mohutném supportu, který propad ceny zatím vždy udržel a odrazil nahoru – poprvé o 200%, podruhé o 150%. Pokud se historie zopakuje a půjdeme retestovat rezistenční trendovku, tak to znamená cca 67% nárůst hodnoty. Podívejte se na Stochastic, který se na denním grafu jako u jednoho z mála altů dostal do oversold zóny. Na weekly grafu jsme naprosto přeprodaní už delší dobu.

Odraz je tu tedy pravděpodobný a možná nejen k této rezistenční trendovce.

Samozřejmě se opět vyplatí mít SL, a to na úrovních 13.8 USD. Pokud projdeme přes tento support, tak si myslím, že se nezastavíme před 7 USD. Kdo by chtěl sledovat trade na TW, můžete zde.

Podívejte se na free lekci online kurzu.

 

Bitcoin Gold

Už jsem o něm dávál nějaké informace do facebookové skupiny. Tento coin mě fundamentem pramálo zajímá, ale něco se na něm děje. dne 14.8. dosáhl prozatímního ročního minima na hodnotě cca 14 USD. Přesně od 15.8. se začaly zvedat long pozice na Bitfinexu, a to dost brutálně.

Během těchto necelých 2 měsíců narostly longy o 900% na aktuálních 670 000 BTG, a to bez korekcí. Za celou dobu byl jenom jeden den, kdy longy klesaly (podívejte se jak na to reaguje RSI 🙂 ).

Pokud vezmeme jenom ten příliv kapitálu, někdo do toho nasypal (v aktuální hodnotě) 16 mld USD a nepřestává. Follow smart money.

Osobně si myslím že teď není dobrá nákupka. Počkal bych na 24-19 USD. To je moje akumulační zóna. Je ale dost možné, že to tak nízko nepustí. Uvidíme. Nicméně takovýhle nárůst long pozic během bear marketu jsem ještě neviděl. Dávejte si na něj pozor 🙂

KAM DÁL?

Přihlašte se k odběru novinek na Telegramu, nebo Facebooku

Podívejte se na free lekci online kurzu.

Jaké altcoiny mají podle mě budoucnost? 

Přispějte nám na rozvoj stránky

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář