Bitcoin – Dlouhodbý výhled 25.6.2018

Ahoj, včera jsem Vás do telegramu sdílel toto video, kde jsem před dvěma měsíci mluvil o tom, že BTC najde svůj vrchol kolem ceny 9-10k a potom uvidíme downtrend až na nové low. Včera jsme se podívali na cenu 5750 USD, takže tato předpověď byla vyplněna a je čas se podívat co nás čeká dál.

 

Na následujícím grafu vidíte vyznačený uptrend, kterého se BTC držel téměř dva roky. Trendové čáry jsou tedy opravdu silnými supporty/ rezistencemi. Aby mohl začít nový cyklus, s největší pravděpodobností se musíme nejprve dotknout minimálně rezistenční, nebo dokonce i supportní trendové čáry na grafu, takže jak vidíme, Bitcoin stále nemá vyhráno.

Trh je ale v této době velmi bearish a i retailoví obchodníci otevírají shorty, protože to vypadá, že je to jediná smysluplná cesta, jak na kryptoměnách vydělat. Čekám tedy zradu!
Ano, aktuálně očekávám spíš krátký uptrend. Vede mě k tomu hned několik důvodů, ale ten nejzásadnější je trojúhelník, který jsem Vám dával již v několika analýzách. Ikdyž se cena včera dostala na chvíli pod něj, býci to rychle vykoupili, takže se stále držíme nad touto úrovní. Další logický pohyb je tedy nahoru, a to k rezistencím kolem 6.5k, 7,4k, nebo dokonce kolem 8 000 dolarů. Následně by nastalo dokončení cyklu rezistenční trendovce kolem 5,5k USD a mohli bychom začít nový uptrend. 

Samozřejmě je to jenom jedna z možností. Může se stát, že proboříme oranžovou supportní čáru, to by ale znamenalo silnou převahu shortů a rozhodně bych v té době nechtěl být v long pozicích. Pokud se to stane, tak si myslím, že ty 4-3,5k USD jsou celkem oprávněné targety.
Tato aktuální oranžová trendovka je tedy to, na co se musíme soustředit. Ale pamatujte, že toto je dlouhodobý výhled. Nesoustředíme se na to, jestli Bitcoin zítra udělá pullback k 6000-5900 USD (což je pravděpodobné). Soustředíme se na celkový obrázek 🙂

Pokud se Vám obsah líbí, nezapomeňte nás sledovat na facebooku, nebo telegramu 🙂

EDIT 26.6.: k článku jsem od vás dostal nějaké dotazy, rozhodl jsem se tedy naznačit vše přehledně do grafu – vidím dva hlavní scénáře – větší důraz dávám na ten vyznačený žlutě. Fialové obdélníky označují místa, kde se cena může zlomit proti vyznačenému scénáři a jakmile se tam dostane, je potřeba trh sledovat. Úlohy hlavního supportu v této chvíli hraje oranžová dolní trendovka a horizontála 5700 USD

Napsat komentář