Bitcoin – Skládáme fragmenty. Kam půjdeme dál?

Ahoj,

Bitcoin má za sebou obrovský run během několika dní, kdy prorazil všechny rezistence, o kterých jsme si psali v tomto článku. Předevčírem se téměř dotkl 200 denního klouzavého průměru a začal padat, aktuálně jsme na hodnotách kolem 7900 dolarů.

Bitcoin určitě stále je nastavený na další růst, kde bych viděl maxima buď 8700, 9000, nebo dokonce retest 10 000 (těm ale osobně moc šancí nedávám. Kde ale bude dno korekce je velmi těžké odhadnout, protože trh je nyní opravdu vyhypovaný a v těchto trzích nám klasická TA moc nepomůže.

Chtěl bych se s Vámi tedy podívat na analýzu fragmentů, o které mluvíme už nějakou chvilku. 

Pokud vše půjde podobně jako v dobnu (což zatím jde), tak před dalším skokem nahoru vstříc 9000 musíme vymazat dlouhou zelenou svíčku, kterou jsme viděli před korekcí. To by nám dávalo dno kolem 7700-7600 USD.
Tam bych také očekával ukončení 4. Elliotovy vlny a ještě jeden velký skok nahoru s targety uvedenými výše.

Během růstu je potřeba si dávat pozor na 200 day MA, přes který jsme se nedokázali dostat v dubnu.

Určitě bych tímto nechtěl říct abyste shortovali trh, dno může nastat bez problému i na těchto úrovních, ale je to nepravděpodobné. Ze střednědobého hlediska je Bitcoin stále nastavený na růst jak technicky, tak fundamentálně. Hladina kolem 7700 by tedy byla ideální nákupkou.

 

EDIT:

Ke článku jsem dostal velmi zajímavou otázku: Jak je možné, že prakticky přesně před měsícem jsem předvídal vrchol na 8000-8400 a najednou říkám, že Bicoin může jít až na 10 000?
Možná si takovou otázku klade více z Vás, omlouvám se, nenapsal jsem důvody, které mě k tomu vedou. Zde tedy jsou:

Máte pravdu, 8400 byla předpovězená jako vrchol a na podobných číslech jsme se nyní i otočili. Ukazatelů proč ale nyní neočekávám naprostý pokles a rozpad trhu je hned několik:

Jednak sentiment na trhu ohledně ETF je velmi optimistický. Takže dokud nepadne rozhodnutí, jednoduše nedává velký smysl přoč by měl market výazněji padat. Pokud by se to velryby snažily shodit, tak by šly proti sentimentu lidí a naopak by se připravily o možnost vyššího zisku, protože trh to dokáže vyhnat výš. To je ale samozřejmě jen předpoklad a teorie.

Když se podívám na “techničtější” ukazatele, tak máme:

1. Fragmenty zmíněné v posledním článku (a několika dalších)

2. Hlavním důvodem, proč se změnil můj pohled je protlá sestupná trendovka, kterou vidíte na přiloženém screenshotu. Aktuálně zažíváme pullback, který by se měl setkat s trendovkou kolem 7700 (dle rychlosti korekce). POKUD trendovka cenu udrží, tak se posuneme nahoru. Právě díky sentimentu je můj nejlepší odhad takový, že cenu udržíme. Pokud se tak nestane, tak samozřejmě dám update na Blockspace telegram.

3. Podle mého počtu jsme ve 4. Elliotově vlně, měla by tedy přijít ještě pátá vlna, směrem nahoru. Počítám spíš s úrovněmi kolem 8700-9000, jak bylo psané v článku, 10 000 moc nadějí nedávám, ale ta šance zde je, proto na to upozorňuji. Pokud bychom se dostali nad 10k, tak jsme už z bear trendu venku a můžeme slavit.

4. Na indikátorech, jako je vyznačené RSI, vidíme velkou býčí divergenci na dlouhodobých úsecích. Očekávám, že by se mělo dotknout vyznačené trendovky, k tomu ale bude potřebovat ještě jednu velkou pumpu. Žlutě vyznačený pohyb je tedy jen mé očekávání.

Dnes jsem také zaslechl jednu myšlenku (není moje, ale naprosto s ní rezonuji), že BTC je nyní hodně vysoko, ale altcoiny jsou oproti němu extrémně nízko. Je tedy možné, že zažijeme boom altcoinů, které paradoxně zachrání BTC, tzn altcoiny poletí a vezmou s sebou i Bitcoin. Je to poměrně odvážné tvrzení, ale aktuálně máme obrovský rozdíl mezi altcoiny a Bitcoinem. Ten by se měl dorovnat, ale pokud BTC padá, altcoiny padají víc. Za mě je to tedy jediná logická varianta.

Abych dal ještě nějaký argument na protistranu, opravdu se bojím toho vyznačeného 200 denního klouzavého průměru. Je známé, že právě u něj velcí hráči, jako například instituce, umisťují své objednávky.

Napsat komentář