Bitcoin – technická analýza 23.7.

Včera v noci jsem Vám posílal update BTC s tím, že ještě očekávám korekci k minimálně 7250 na základě fraktálů v grafu, respektive předchozích podobných svíček na 2h grafu. To, jak nyní vidíme, byla zcestná představa a naopak to vypadá, že to bylo pouhé vymetení stoplossů. Vidíte, že ikdyž máme skvělou úspěšnost analýz, čas od času to nevyjde 🙂

Pojďme se ale podívat na to, jak vypadá situace nyní a co očekávat:

Když se podíváme na 1D graf, zjišťujeme, že technicky je aktuální situace velmi, velmi zajímavá – ale řekl bych, že neudržitelná. Narážíme do všech velkých rezistencí současně – downtrendová dlouhodobá trendovka, spodní hrana trianglu, o kterém jsme mluvili pár měsíců zpět a ještě horizontální rezistence kolem 7800. Tímto jsme dosáhli našeho targetu z tohoto článku. Psal jsem, že se dotkneme této rezistenční trendovky…počítal jsem úrovně i nad 8k, ale bohužel to trvalo moc dlouho a tyto ceny jsou již nad trendovkou.

Denní RSI je na stejných úrovních, jako byl vrchol v dubnu. Podle mého názoru všechno napovídá tomu, že toto je neudržitelné a jdeme dolů. Stále platí vývoj popsaný ve zmíněném článku, tedy nyní se může stát, že jdeme na 5k. Toto je vývoj, který nám říká technika. Samozřejmě pokud denní svíce uzavře nad všemi těmito rezistencemi, je vše invalidované.

Chcete dostávat všechny novinky zavčas? sledujte nás na Facebooku, neboTelegramu

Ale pozor, ještě než tam střelíme short pozici bychom měli vědět něco, čeho jsme si už mohli všimnout za poslední měsíce nesčetněkrát – na velké hráče TA neplatí. Pokud to budou chtít dostat nahoru, tak to tam jednoduše dostanou. Můžeme je ale odhadovat pomocí fraktální analýzy. Berte to tedy tak, že pokud se cena dostane nad zmíněné rezistence, scénář nahoře padá a platí tento:

Dříve jsem pro Vás psal tento článek zaměřený na fraktální analýzu Bitcoinu, která podporovala původní schéma dosažení cca 8k. Tyto fraktály pořád platí a stále se velmi podobají situaci v dubnu.

Zajímají Vás naše i fundamentální analýzy? Tak se podívejte na naše poslední ICO!

Myslím si, že je méně pravděpodobná, protože trh je vyčerpaný, ikdyž euforický. Pokud ale býci v dalších dnech jen tak neztratí páru, horní scénář padá a jdeme podle tohoto schématu. Zde by nás mohl trh vytáhnout až k 9,4-10k USD. Pokud se toto stane, tak nám vznikne velmi zajímavá situace, protože by to pravděpodobně znamenalo, že nám začíná býčí fáze trhu, na kterou jsme se všichni tak těšili. Tak se nechme překvapit 🙂

Chcete dostávat všechny novinky zavčas? sledujte nás na Facebooku, neboTelegramu

Napsat komentář