Bitcoin, ETH, LTC – Technická analýza 17.5.2018

Bitcoin

Na Bitcoin jsme stále v downtrendovém kanálu vyznačeném modře, v noci na včerejšek jsme viděli nové low, které Bitcoin vytvořil asi na úrovni 8100 USD. Vzhledem k tomu, že toto minimum nebylo vytvořené až na supportní úrovni trendu vzniká vzorec falling wedge, což je sině býčí signál a pokud cena probourá vrchní stranu trendu, je velmi pravděpodobné, že začne nový růstový cyklus na Bitcoinu.

Naopak pokud bude nejprve proražena spodní žlutá čára, očekávám pád až na samou supportní úroveň trendu, tedy asi 7500 USD.

Vidíme větší zastoupení nákupních objemů, než tomu bylo dříve a cyklus Elliotových vln se také zdá být úplný. Podle mého názoru bychom tedy mohli po ještě jednou retestovat spodní supportní čáru a následně  dostat krátkodobý výkyv směrem nahoru, který by neměl přesáhnout uroveň 9400 USD. Vše se ale bude  rozhodovat právě v následujících dnech, kdy protneme buď rezistenční úroveň downtrendu, anebo supportní žlutou čáru. Aktualizace stavu grafů Vám budu samozřejmě posílat na Telegram

Ethereum

Na Ethereu stále vidíme také downtrend, je ale zajímavé, že ikdyž BTC vytvořil přede dvěma dny zmíněné nové minimum, Etherea se tato korekce téměř nedotkla. Cena se tedy pohybuje u rezistenční úrovně trendu a vidíme formující se vzorec inverse head and shoulders – opět býčí signál. Osobně tyto vzorce moc nemusím, nicméně je pravda, že hodně traderů je obchoduje. Pokud tedy nastane průraz horní trendové čáry, tak toto jistě pomůže akceleraci. vzhůru.

Samozřejmě je důležité vědět i kdy se tato teorie pokazí, je to opět vyznačeno žlutou trendovou čárou. Pokud nastane její průraz, budeme retestovae support 650 USD, nebo i supportní úroveň trendu (600 USD)

Litecoin

Na LTC opět vidíme celkem neutrální trojúhelník tvořený hravní rezistenční trendovou čarou a krátkodobým uptrendem, vytvořeným když při pádu BTC na 8100 USD LTC nevytvořil nové dno. V tomto grafu mi to ale trošku vadí, protože cyklus EW je evidentně nedokončený a čekal bych tedy, že před odrazem nahoru by LTC měl vytvořit nové dno ve vyznačeném supportu 130-125 USD. Pokud by se stalo, že tento support prorazí, může být další zastávka na předchozím minimu 110 USD.

 

 

Napsat komentář