BTC, XLM, NEO – Technická analýza 24.5.2018

Ahoj! máme tu další čtvrteční analýzu 3 vybraných coinů s větší tržní kapitalizací. Dnes se podíváme na Bitcoin, Stellar a NEO. V updatech, které dávám pravidelně na telegramovém kanálu se většinou soustředím na menší časové úseky (1h-4h grafy), ale dnes bych se s Vámi chtěl podívat na 1D graf, abychom získali trošku větší perspektivu, kde vlastně jsme a co nás čeká.

 

Bitcoin

Když se podíváme na graf BTCUSD od začátku hypu až ke dnešnímu dni, můžeme vidět krásně schéma prasknutí bubliny, Nejprve strmou trendovku přímo dolů od 20k USD až na 6k. Poté obrat nahoru a vytvoření nové trendovky směrem dolů, ale pod znatelně menším úhlem. Dle teorie bychom měli dostat nižší low, než to, které bylo vytvořeno na začátku února, ale toto ruší pouze jedna trendová čára – supportní trendovka bíle vyznačeného trianglu, se kterou by se cena měla potkat velmi brzy, dost možná už dnes v úrovních kolem 7000 USD.

V této chvíli je trh prakticky úplně bez nakupujících. Cena jde dolů a nic se ji nesnaží zastavit. proč to tak je a co to znamená? Po protnutí supportu 7900 USD je až k 7200 víceméně hluché místo, není zde žádný důležitý support, takže tradeři jednoduše nenakupují a čekají, až to spadne. Nákupní objednávky ale můžeme očekávat kolem úrovní 7-7,1k USD, zde tedy pravděpodobně bude probíhat boj o odraz/protnutí supportnu trojúhelníku.

jsou tedy dva scénáře – “buď to půjde nahoru, nebo dolů” 🙂 Osobně si myslím, že pravděpodobnější varianta je ta vyznačená červeně, tedy cesta dolů až k supportní úrovni trendu a k ceně kolem suportnu 5000 USD. Jediné, co mě v této chvíli znepokojuje ohledně tohoto scénáře je absence kupní síly v posledních dnech, což znamená akumulaci býků na nejbližší supportní úroveň. To může způsobit větší odraz a poté cestu domino efektem – trh se probere, tradeři se začnou bát, aby jim neunikl finální bullrun a poženou cenu nahoru. Vnímám to tedy jako velmi reakční úroveň, kterou je lepší neobchodovat.

Stellar

Graf stelaru vypadá jako BTC na konci února. Až nyní během dubna se dokázal dostat přes původní trendovku a vytvořil vrchol na ceně kolem 0,45 USD, což je ale také úroveň předchozího vrcholu, takže vidíme formaci dvojitého vrcholu, mědvědí znamení. Od té doby už máme téměř 50% korekci dolů a zatím nevypadá, že by se zastavovala. Žlutě je na grafu vyjádřený možný vývoj, pokud by se cena vyvíjela podle klasického schématu, ale jak víme, všechny altcoiny jsou ovlivněny vývojem BTC, který je ve fázi vývoje o něco dále. Podle této teorie by tedy cena mohla najít své dno kolem 0,1-0,09 USD, kde je významný support.

Momentálně na grafu nemáme žádnou důležitou platnou trendovku, protože většinu doby své existence byl XLM na velmi nízké hodnotě a začal raketově růst až koncem minulého roku. Dlouhodobá trendová čára může být určena pouze na logaritmickém grafu a potvrzuje žlutě vyznačený vývoj.

 

NEO

NEO jsem dnes vybral kvůli tomu, že se nachází na vůbec nejdůležitější úrovni. Se svojí aktuální cenou kolem 51 USD naráží do dlouhodobé trendové čáry vyznačené modře. Zároveň vidíme střednědobou (červenou) trendovku, která je také velmi blízko momentální ceny. Neo tedy nemá skoro žádnou možnost “neutrálního” pohybu.  Pokud prorazí dlouhodobou trendovku, bude to velmi špatné znamení, další důležitý support je až někde na 30 USD. Ikdyž je v rámci vytvořeného falling wedge ještě místa dost, úplně bych nechtěl vidět Neo pod dlouhodobou trendovkou.

Na druhou stranu pokud se odrazí a přeroste červenou trendovku, myslím si, že klidně na 80 USD může cena bez problému (za dobrých podmínek) jít. Neo je tedy potenciálně na velmi dobré nákupní úrovni a nákup s targetem 70-80 USD a SL na 44 USD se mi zdá jako zajímavý obchod s dobrým RRR.

 

Napsat komentář