Dlouhodobá analýza: Bitcoin Cash

U kryptoměny Bitcoin Cash je o něco složitější odhadnout dlouhodobý vývoj, protože je tu s námi teprve jeden rok. Máme tedy velmi krátkou historii na to, abychom vytvářeli dlouhodobé úsudky. Pojďme to ale zkusit!

Když se podíváme na tento graf, tak můžeme konstatovat 3 zásadní věci:
1. Dlouhodobě je BCH v uptrendu. Toto by se změnilo pouze za předpokladu, že by cena klesla pod 290 USD. Místa směrem dolů tedy máme dost

2. Ze střednědobého hlediska jsme stále nepřekonali downtrendovou trendovou čáru. V tomto ohledu je tedy BCH o dost slabší, než jiné altcoiny. Podle mého názoru je tato “slabost” ovlivněna tím, že z velké části utichly hlasy BCH komunity, které hlásaly, že právě v době korekce BCH převezme ten pomyslný trůn kryptoměn a nahradí Bitcoin. Místo toho nastal drastický pád ceny BCH a už se o něm nemluví tolik, jako dřív.

3. Na krátkodobějším časovém úseku se nám tvoří učebnicová bearish flag vyznačené zeleně. Toto není zrovna dobré znamení pro holdery tohoto coinu, protože pokud by nastal breakout, má tato vlajka target právě někde kolem 300 USD a pak je otázka, jestli se za pár týdnů nebudeme bavit o dlouhodobém downtrendu.

Navíc všechny důležité odporové úrovně, jako klouzavé průměry atd jsou aktuálně rezistencemi. Jako jediný support nám drží cenu aktuálně 20 EMA. Tedy technicky graf nevypadá vůbec hezky.

Ale abych jen nestrašil, tak si musíme říct, že aby se cena dostala na 300 USD je z logického hlediska extrémně nepravděpodobné, protože by tradeři coin dříve vykoupili, proto i pokud bychom padali, tak bude jako naprosto zásadní support působit bíle vyznačená trendovka, případně support kolem 600 – 650 USD, který se ukázal být velmi dobrou odrazovou úrovní.

RSI vypadá o něco optimističtěji, tvoří se nám zde celkem jasná býčí divergence, která by v rámci dalších týdnů měla posunout cenu vzhůru. Pokud se tak stane, tak bude jako nejzajímavější rezistence půdobit hladina kolem 870-920 USD, kde by se také měla potkat se střednědobou trendovkou. kolem hodnoty 925 je shodou okolností také 23,6% fibonacciho retracementu, tedy další silná rezistenční úroveň.

 

Chcete dostávat všechny novinky zavčas? sledujte nás na Facebooku, nebo Telegramu

Co se týče aktuální, krátkodobé situace na 2h grafu, BCH nám tvoří ascending triangle, tedy uptrend zeshora ohraničený rezistencí na hodnotách kolem 870-895 USD. Za touto rezistencí je velmi blízko další, na hodnotě 925, jak jsme si říkali výše.

Abychom to tedy shrnuli, v této chvíli je BCH neutrální. Pokud se dokáže dostat a udržet nad 930, pak se dostává do býčího trhu a můžeme očekávat vývoj znázorněný níže. Díky býčí divergenci na RSI by toto měl být pravděpodobnější scénář.

V případě neúspěchu proražení rezistence bych viděl hned několik scénářů, v závislosti na tom, jestli cenu udrží trendovka a support 600 USD. Od 700 do 600 USD se můžeme bavit prakticky jako o jedné velké supportní zóně. Zde jsou tedy znázorněné dva nejdůležitější scénáře.

Kam dál?

Přihlašte se k odběru novinek na Telegramu, nebo Facebooku

Minulá dlouhodobá analýza na XRP

Přihlašte se k odběru novinek na Telegramu, nebo Facebooku

Poslední ICO týdne

Přispějte nám na rozvoj stránky

Napsat komentář