Dlouhodobá analýza: Ethereum

Ahoj, vzhledem k tomu, že ceny kryptoměn jsou nyní (opět) extrémně nízko, uvažuji o přechodu do akumulační fáze altcoinů. Vidím, že podobný nápad mají samozřejmě i další tradeři, proto jsem se rozhodl, že budu pravidelně zveřejňovat dlouhodobé analýzy coinů z první 50ky – postupně, dle tržní kapitalizace. Budou to krátké články a najdete zde čistě jen interpretaci grafů, bez ovlivnění nějakými názory.

 

O Bitcoinu už bylo v posledních dnech napsáno hodně, pojďme se tedy podívat na druhou největší kryptoměnu – Ethereum!

Jak sami vidíte, Ethereum se z dlouhodobého hlediska nachází v extrémně silném uptrendu. Bíle vyznačená trendovka uvnitř tohoto trendu je velmi významná – vidíme, že se na ní trh v minulosti již mnohokrát zastavil. Je tedy dobré ji brát také v potaz.

Co se týče krátkodobějšího vývoje, jsme uprostřed jasného downtrendu vyznačeného fialově. Na konci dubna jsme se odrazili od výše zmiňované  bílé trendovky směrem dolů a vytvořili trendový kanál. Po odrazu od rezistence trendu by měl následovat pád na jeho support. Na Ethereu ale vidíme za poslední týdny známky zotavování a vytváření jakéhosi dna, které lépe uvidíme na následujícím obrázku. Velmi zajímavé je také RSI – z “krátkodobějšího” pohledu jsme v downtrendu. čára ale již vytvořila supportní trendovou čáru a odrazila se od ní. Minimum, které na RSI aktuálně vytváříme, je ale na dlouhodobější, žlutě vyznačené čáře. Toto by tedy mohlo znamenat odraz vzhůru a růst RSI v následujících týdnech velmi podobným způsobem, jaký jsme viděli v dubnu tohoto roku.

Na základě výše zmíněných informací by cena aktuálně měla pravděpodobněji stoupat. Nahrává tomu další indikátor – EMA 75, který drží cenu nahoře poslední 4 týdny. Naposledy se cena ETH u tohoto klouzavého průměru pohybovala opět na začátku dubna tohoto roku, odkud následovat prudký odraz. Pokud tedy nedojde k proražení těchto hodnot, krátkodobý výhled vypadá na nárůst ceny na hodnoty 550-700 USD. při následném pullbacku by cena měla dosáhnout supportní úrovně dlouhodobého trendu a teoreticky i ukončit klesající cyklus. 

Dosažení této úrovně by mělo dle vyznačených scénářů nastat na začátku září až řijna tohoto roku, což je shodou okolností také doba, kdy má SEC vyhlásit, zda bude možné otevřít první kryptoměnový ETF, nebo ne.

Pochopitelně tu ale není žádná garance toho, že trendovka cenu udrží. Můžeme jít ještě hlouběji a stále si udržet uptrend.

Pokud zde nastane odraz a přechod do býčí fáze, můžeme se těšit na velmi pěkné období. V případě, že by si Ethereum zachovalo intenzitu stoupání, jakou předvedlo v minulém roce, dosáhli bychom v březnu 2019 hodnoty kolem 30 000 USD/ETH. Neberte to prosím jako predikci, v grafu je pochopitelně hodně proměnných.

Ethereum ve své historii kromě tohoto roku zažilo jen jeden podobný “crash”, který zčal na na jaře roku 2016 a trval 9 měsíců. Z tehdejšího ATH 16 USD klesla cena na pouhých 6 USD, což je ztráta téměř 2/3 ceny. Právě odtamtud začal bullrun 2017, kde cena dosáhla až  1400 USD. Nebuďme tedy nyní netrpěliví 🙂

 

Kam dál?

Blockspace na Telegramu

Blockspace na Facebooku

Skupina pro sdílení trading názorů

 

 

Napsat komentář