Dlouhodobá analýza: Stellar

Ahoj, dnes se podíváme na čím dál tím větší raketku jménem Stellar. Asi většina z vás ví, že skupina Blockchain Whispers tento coin dala nedávno do povědomí jako jednu z nejzajímavějších kryptoměn, ve které stojí za to mít v dalších týdnech peníze. V poslední době se mi jejich výroky moc nelíbily, ale s tímto musím souhlasit. Ikdyž bych timeframe z několika týdnů změnil spíš na 1-3 měsíce do začátku potenciálního runu.

Pokud se podíváme na týdenní (logaritmický) graf stellaru, tak zjišťujeme, že se nám cena pohybuje v trojúhelníku, a to velmi blízko supportní trendové čáry. Celý graf vypadá silně, protože Stellar byl na svém minimu v únoru, takže s cenou ostatních altcoinů naprosto nekoreluje (k tomu se dostaneme za chvíli).

Posledně, když nám na Stellaru vznikl takovýto trojúhleník, tak jsme viděli naprosté dno 11.9.2017, a poté následoval run nahoru kolem 7000% během asi 15 týdnů (průměrně asi 460% týdně, tedy 66% denně). Řekl bych, že to už je poměrně zajímavý bullrun. Pokud by se Stellar opět odrazil od supportní trendové čáry a respektoval původní schéma, pak bychom se mohli bavit o ceně kolem 17 USD za jednotku XLM v lednu 2019.

 

Nicméně to, že se odrazíme od supportní trendovky rozhodně není jistá věc. Už jsme viděli, že support nevydržel ani u takových coinů jako je například ETH. Musíme ji tedy brát v potaz především jako velmi důležitou úroveň, kterou musíme sledovat AŽ se tam cena dostane.

Nicméně důvod, který ze Stellaru dělá úplného favorita je právě to, že vytvořil své roční minimum v únoru na ceně kolem 0.155 USD, od té doby tvoří jen a jen vyšší minima. Na dalším grafu vidíte červenou čarou graf ceny ETH a modrou čarou graf BTC. Altcoiny obecně korelují s cestou ETH, nebo jdou ještě agresivněji dolů. V posledních týdnech si tedy jak ETH, tak ostatní alty vytvořily nová minima. XLM je naprsotý opak, jde víceméně souběžně s BTC, spíš ale vypadá ještě silněji. Proto pokud vybíráte altcoin, který neraguje (alespoň zatím) na zvyšující se dominanci BTC, právě jste ho našli.

 

Co se týče oscilátorů, tak tam je to podobné jako u ostatních altcoinů – jsou velmi nízko. Například takové RSI máme defacto na úrovních, odkud se nám při pádu 2017 XLM krásně odrazil a vyrostl o zmíněných 7000%.

Co se týče kratších časových úseků, tak jsem se rozhodl, že je do dlouhodobé analýzy nebudu plést…ale zato si tento coin nejspíš trošku více probereme v týdenním shrnutí, protože mě při dnešním analyzování opravdu zaujal 🙂

Když si to shrneme, tak pokud chcete dát peníze do nějakého altcoinu, Stellar bude v tuto chvíli na dlouhodobé obchody opravdu zajímavý. Krátkodobě ještě může jít dolů, ale osobně bych nechtěl vidět cenu pod 0.163 USD, tedy minulé low. Potvrzení uptrendu dostaneme až pokud cena překročí 0.37 USD, což je poslední maximum.

Kam dál?

Přihlašte se k odběru novinek na Telegramu, nebo Facebooku

Podívejte se na podrobnosti k online kurzu tradingu

Technická analýza aktuálního týdne

Minulá dlouhodobá analýza na EOS

Přispějte nám na rozvoj stránky

Napsat komentář