Dlouhodobá analýza: XRP

Ripple, nebo tedy XRP si už delší dobu drží post 3. největší kryptoměny světa dle tržní kapitalizace. O jeho fundamentech jsme psali už samostatný článek. Dnes se ale na tento coin zaměříme ze stránky technické analýzy, jak jsme to udělali i pro kryptoměnu Ethereum.

Když se podíváme na jeho celkový vývoj, první co uvidíme, je dlouhodobá trendová čára. Jako vždy, té se musí dotknout, aby ukončil svůj cyklus. Nebo může jít klidně i níž, na vyznačenou supportní úroveň kolem 30 centů. Toto jsou dvě poměrně realistické nákupní úrovně, se kterými se s největší pravděpodobností v dalších týden/měsících ještě potkáme.

V nějakém dlouhodobějším vývoji to XRP ale vůbec nebude mít snadné! Aby se vůbec dostal na rezistenční úroveň střednědobého trendu musí vyrůst jeho hodnota o 40%. Kdyby se měl dokonce vymanit z downtrendu, musí vyrůst o více než 140% oproti aktuální hodnotě! To jsou na bear market hodně velká čísla a pravděpodobně to jen tak nebude. Jen pro porovnání – aby se BTC dostal “oficiálně” z downtrendu, stačí mu 35%.

Podívejme se ale na nějaký krátkodobější vývoj a možné scénáře, které respektují jak dlouhodobější obrázek, tak vývoj Bitcoinu, který je pro altcoiny stěžejní.

Není tu asi jediný důvod, proč by se XRP měl zastavit zde, na 50 centech. Je možné, že uvidíme nějakou menší korekci, ale během dalších dní bychom měli dosáhnout minimálně rezistenci 55c, tedy ještě s 10% nárůstem počítám.

Uvidíme ještě podle toho jak to proběhne, nicméně zde bude zásadní rezistence. Jednak tu máme běžnou horizontální rezistenci, dále klouazvý průměr, 28% fibo…a co mě zaráží především, zhruba v této úrovni očekávám náraz do rezistenční trendovky na RSI, která je tvořená již od konce roku. Btw Bitcoin svoji trendovku na daily RSI už prorazil. Podle mého názoru je úroveň kolem 55-58c extrémně důležitá pro XRP.

Scénáře následujících týdnů jsou vyznačeny na grafu. Kdybych měl dát nějaký nejlepší odhad, tak je to v nejbližších dnech bílý scénář, tedy odraz od výše zmíněné rezistence a při kontaktu s trendovou čárou pokračování do červeného scénáře s ostrým minimem v zeleně vyznačeném supportu. Mějte ale na paměti, že toto je jen odhad a nevidím budoucnost. Jsou zde 3 scénáře právě proto, abychom věděli, abychom byli připravení na jakoukoli situaci. Pokud se stane X, bude následovat scénář Y. A tak dále 🙂

Kam dál?

Minulá dlouhodobá analýza na Ethereum

Přihlašte se k odběru novinek na Telegramu, nebo Facebooku

Poslední ICO týdne

Přispějte nám na rozvoj stránky

Napsat komentář