EOS, IOTA, TRX, VTC – Technická analýza na přání 9.6.2018

Ahoj, v telegramové anketě máme pro dnešní den výherce EOS, IOTA, Tron a Vertcoin. Pojďme se na ně tedy postupně podívat!

EOS

Aktuálně se EOS pohybuje v hodně zajímavém bullish trojúhelníku (vyznačeném žlutě), který má za horní stranu vodorovnou rezistenci kolem ceny 14,9 USD a supportní čára je růstová trendovka. Dalším důvodem pro jeho proražení nahoru jsou blížící se airdropy, které by měly jeho cenu hnát nahoru. Podle mého názoru tedy budou další dny/týdny na EOSu růstové. První výrazná rezistence je v zóně 17-18 USD, kde by mohlo dojít ke stagnaci.

Druhou, stále býčí variantou (modře vyznačená cesta) je, že prolomíme trojúhelník spodní stranou a půjdeme na supportní trendovku (fialová), kde se také nachází minoritní support (12,9 USD). Dokud se cena od této trendovky odrazí nahoru, jsme na EOSu stále bullish. Pokud to ale supportní trendovka neudrží, můžeme jít na support kolem 11 USD, potenciálně i níž.

Pravděpodobnost variant je postupně dle toho, jak jsem je popsal.

 

IOTA

Na IOTě jsme za posledních několik týdnů viděli vytvoření krásného falling wedge vzorce, který při breakoutu přinesl nádherné rally až na cenu 2USD. Od té chvíle vidíme jakési vystřízlivění ceny a pohybujeme se na důležitém supportu, kolem 1,7 USD.

IOTA je podle mého názoru momentálně v naprosto neutrální situaci a musíme čekat co dál. Vzhledem k tomu, že jsme na větším supportu, tak je možný odraz až ke žluté trendovce (krátkodobá trendová čára) – zde bude větší rezistence, ale pokud ji překonáme, je trh býčí. Dolů je ale také místa ještě dost a ideální nákupní úroveň je na fialové (dlouhodobější) trendovce, pod ní se opět točíme do dalšího bearish trendu. Tak, jak na tom jsme teď bych ale raději neobchodoval a počkal, až si trh určí další cestu.

Pokud chcete dostávat naše zprávy naprosto čerstvé, přidejte se do našeho Telegramového kanálu, nebo sledujte facebookovou stránku 🙂

Tron

Tron se nám již delší dobu pohybuje v pěkném falling wedge, je to tedy bullish znamení. Aktuálně jsme na větším supportu 0,057 USD a MACD potvrzuje uptrend, je zde tedy možnost  otočky vzhůru a breakoutu v nejbližších dnech, ale kvůli velmi sníženému volume si myslím, že si ještě počkáme. Očekával bych otočku dole u fialové (dlouhodobé) trendové čáry, což je také na samém konci wedge a odtud můžeme vidět rotaci vzhůru.

Situace, ve které jsme nyní tedy může být velmi vhodnou pro přidání Tronu do dllouhodobého portfolia, ale na krátkodobější obchody bych TRON nevolil.

Pokud dojde k zeleně vyznačenému scénáři, můžou být zajímavé targety 0,56, 0,63 a 0,75 USD.

Vertcoin

Další coin, který se aktuálně nachází téměř na konce falling wedge (nevyhledávám je, prostě tam jsou 🙂 ) + jsme na důležitém supportu 1,5 USD, kde je také předchozí letošní low, zdálo by se to tedy jako naprosto skvělá nákupní úroveň, ale starosti mi VTC dělá s dvěma věcmi:

  1. Včera klesla cena až k 1,35 USD, což je letošní nové low, to na ostatních coinech neuvidíte.
  2. Jsme pod fialově vyznačenou trendovkou, což je opět dlouhodobá trendová čára. Pokud se VTC i tak rozhodne jít nahoru, může to pro něj být obrovská rezistence, kterou by nemusel zvládnout.

Ve výsledku se mi tento coin tedy zdá i přes bullish znamení velmi slabý – což nemusí být nutně špatně, dříve jsme viděli, že slabé coiny začaly z ničeho nic růst několikrát rychleji než předchozí silné coiny – ale bojím se, že VTC nebude ten případ, pokud vývojářský tým nezačne něco dělat. Momentálně nevidím žádné fundamenty, které by mohly zahýbat s jeho cenou. Vezměte si například trojici předchozích coinů – EOS má mainnet a airdropy, IOTA má Qubic a partnerství, TRON má mainnet, ale co má VTC? Nic. Jediné, co může ovlivnit jeho růst, je růst celého trhu, nebo nějaká aktivita týmu (partnerství, zalistování na směnárně,…)

 

 

Kam dál?

Přidejte se do našeho Telegramového kanálu, nebo sledujte facebookovou stránku

Sledujte facebookovou skupinu Trading CZ/SK, nebo tam i přišpějte svými nápady

Zvažte připojení ke skupině  AOGaS ZONE, kam také pravidelně přispíváme exkluzivní obsah. Stojí to za to 🙂

 

Napsat komentář