Krev v ulicích: Co čekat dál? Moon?

Delší dobu jsem upozorňoval na extrémní překoupenost trhu, osobně jsem rád, že se opravdu pohyb dolů stal. Jsou lidé, kteří Vám řeknou, že Bitcoin nepotřebuje skok dolů když vyroste o 1500 dolarů, protože v minulém roce jsme se hýbali nahoru daleko rychleji a taky nebyla korekce.
Tady je důležité, že už nejsme v minulém roce. Jsme v bear marketu a ikdyž očekávám, že se nám již brzy otočí, tak nemusím mít pravdu. Bear market může klidně trvat několik let, to je potřeba si uvědomit. Pohyby nahoru jsou tedy nyní korekce a korekce jsou typicky krátké. Opět – je možné, že se to brzy změní, ale prozatím to tak je a musíme to respektovat.

Bitcoin nám teď vytvořil jakési lokální dno kolem 6300 a vypadá to, že se otáčí nahoru. Ve zkratce – očekávám nějakou korekci k 6650-6700. V tom horším případě jen pohyb do strany několik dalších dní. Mohla by tedy být vhodná doba na nákup altcoinů na nějaké vlnkové obchody. Ale samozřejmě s nízkým kapitálem, protože obchodujeme protitrendový pohyb.

Neočekávám ale, že bychom odtud začali vyloženě růst nahoru. Ačkoliv je to možné, to logické dno by bylo na vzestupné trendovce, kolem hodnoty 5900 USD. Pokud zůstaneme nad touto trendovou linií, je to pozitivní. Pokud se dostaneme pod ni, tak máme support 5700 a pod ním se nám otevírá “flash crash” scénář – tedy pád až na dříve zmiňovaných 5k USD. Do aktuálního scénáře trhu mi to ale nesedí, proto jsem spíš pro žlutě vyznačený scénář.

 

Co je rozhodně potřeba zmínit jsou short pozice – jsou znova blízko ATH, ale tentokrát žádný short sqeeze neočekávám. Jeden z ukazatelů by mohl být opět stochastic, který dříve býval na těchto úrovních naprosto překoupený, nicméně aktuálně je ve středové zóně. To znamená jediné – shorty opět potvrzují, že ve střednědobém horizontu mají vzestupnou tendenci (uptrend), místo pro nárůst tedy je a pravděpodobně uvidíme nové ATH. Zároveň velryba s 10 000 BTC short pozicí stále nejspíš nevybrala zisky, jinak bychom viděli prudký pád hodnoty shortů. Jinými slovy – také stále očekává pohyb dolů.

Jak jsem ale zmínil výše, myslím, že konec downtrendu už je za dveřmi, takže osobně jsem začal akumulovat podhodnocené altcoiny. Jednoznačně ETH, ADA, XLM a několik dalších, které při nedávném násrůstu cen nezareagovaly. Za část portfolia jsem nakoupil na aktuálních úrovních a další část mám rozvrstvenou v limitních nákupních příkazech až do -40% od nynějších hodnot. Přestávám tedy tradovat krátké pohyby (v řádu dní), ale očekávám, že pozice budu držet pravděpodobně týdny, ale zhodnocení očekávám 50% a více.

Proč si myslím, že bychom se mohli dostávat do nové fáze trhu si povíme v pondělním shrnutí, tak nezapomeňte sledovat stránku na Telegramu, nebo Facebooku  🙂

KAM DÁL?

Přihlašte se k odběru novinek na Telegramu, nebo Facebooku

Podívejte se na podrobnosti k online kurzu tradingu

Technická analýza altcoinů

Minulá dlouhodobá analýza na Stellar

Přispějte nám na rozvoj stránky

Napsat komentář