Přehled týdne 17.9.: Tentokrát jen o Bitcoinu

Ahoj, dnes uděláme vyjímečně přehled trhu formou článku, je to jednak proto, že aktuálně nemám možnost ho natočit, jednak se nám ale také od posledního postu, který jsem dával v pátek na facebook a telegram vlastně nic moc nestalo. Moc nových informací tedy nemáme a bude to tedy spíš opakování 🙂

Začneme na 2h časovém úseku, kde chci opět upozornit – toto není nic, co byste chtěli tradovat! Respektive pokud ano, tak vlnky o hodnotách max. 100 dolarů. To, co vidíme, se nedá odhadnout. Vždy se vytvoří dlouhý knot dolů, poté bychom typicky očekávali silný skok nahoru. Toto ale zastaví rezistence nad 6500-6600. Takže evidentně býci nechtějí cenu pustit níž než 6400 a medvědi vždy obhájí 6600. Kdo vyhraje? Těžko říct, ale až někdo vyhraje, bude to opět velký pohyb.

Celá formace nápadně připomíná býčí vlajku, takže pokud protneme 5570, mohl by to být zajímavý nákupní signál. Chybí nám ale objemy, takže to není zrovna nejpřesvědčivější.

Pojďme se přesunout na denní graf, protože ten je obyčejně daleko jasnější.No, v tomto případě ale ne.

Podle price action (to bývá ten nejspolehlivější indikátor) bychom měli jít nahoru. Ale měli bychom jít nahoru už dávno! Problém je, že když se trh pokoušel prorazit, tak neuspěl. Takže máme jak krásné bullish knoty směrem dolů, tak bearish knoty směrem nahoru. Celkově to vypadá jako tvořící se vrchol, který doplňují umírající objemy. Ale pozor – tvořící se vrchol, ne vytvořený 🙂 Prolomení 6350 by nám mělo sloužit jako potvrzení.

Pokud bych tedy měl určit stranu, kam čekám, že se Bitcoin vydá, je to od pátku stále to samé – spíš propad k 6000 a silný odraz nahoru. Ale neobchoduji to, protože toto se opravdu může vyvinout jakkoli. TA je lehce nakloněná shortům, ale nechci obchodovat něco, co je víceméně šance 50:50. Stejně tak to nedoporučuji Vám.

Z toho důvodu se dnes nechci věnovat ani altcoinům. Pokud Bitcoin poletí na 6000, budou jako vždy krvácet. Co se týče Etherea, neočekávám, že by vytvořilo nové dno. Já jsem část dlouhodobějších pozic prodal na 220 USD a pokud bude cena kolem 190, tak pravděpodobně opět vstupuji.

Takže takové malé shrnutí: Pokud chcete nakupovat, tak leda nakládat do dlouhodobých pozic. Spousta altcoinů (jako třeba Cardano, ještě se jim budeme co nejdříve věnovat) je extrémně nízko. Tady zisky budou, ale nečekejte je během týdne.

Krátkodobější vývoj je spíš bearish, ale může být jakýkoli. Omlouvám se, jestli je dnešní analýza neužitečná, ale opravdu to vidím 50:50. Pokud máte rádi bezpečné pozice, tak se držte mimo. Pokud jste agresivnější trader, tak si vyberte stranu, nastavte SL a nechte to běžet. Víc v tom opravdu teď není 🙂

 

Napsat komentář