TA Bitcoin – Detailní pohled 17.6.2018

Ahoj, trh je poslední dobou velmi nevyzpytatelný, rozhodl jsem se tedy zanalyzovat Bitcoin hned na několika časových úsecích, abychom si poskládali všechny díly skládačky.

Graf 1D

Delší časové úseky, než 1D svíce podle mého názoru nemá smysl analyzovat – je dobré je sledovat, ale aktuálně je tam stále velmi málo informací k jiné analýze, než jen pouhé price action. Začneme tedy zde.

Na 1D grafu máme tenkou oranžovou linií vyznačenou původní supportní trendovku, kterou jsem Vám udával v mnoha updatech a technických analýzách – a která byla nakonec porušena a cena se dostala pod ni. S touto trendovkou jsme počítali jednoduše proto, že to bylo spojení dvou předchozích low.

Když tvoříte TA, je potřeba se ale občas dívat i trošku alternativně, nejen na ty věci, které jsou na první pohled zcela patrné. Low ze začátku února bylo totiž následně velmi silně vytaženo nahoru, takže je otázka, zda jde opravdu brát jako platné minimum. Pokud bychom použili minimum předchozího dne, kde došlo také k uzavření svíčky, pak bychom dostali zcela jinou trendovku – na kterou cena aktuálně reagovala na hodnotách kolem 6200 USD. Vzhledem k tomu, že se zde cena “zasekla” a následoval odraz vzhůru, evidentně tato trendová čára má svoje opodstatnění.

Pokud se podíváme na celý obrázek včetně horní linie předchozího trojúhelníku, pak nám zde vzniká jasné falling wedge, tedy velmi silný býčí pattern. Podle tohoto scénáře by zde tedy měl přijít růstový trh, následovaný buď přímo uptrendem, nebo ještě ještě jednou finální vlnou dolů, někam k 5700 USD.

Pochopitelně je ale potřeba počítat i s tím, že odtud budeme pokračovat dolů (když se podíváme na objemy, které provázely odraz, byly minimální). Pak se budeme dívat na hlavní support kolem 6k USD. Zde je stále šance udržet se nad trendovou čárou a celkový scénář to nemění. Pokud se cena ale probije pod trendovku i horizontální support 6 000 USD, pak máme víceméně volný prostor až k 5000 USD.

Pokud chcete dostávat naše zprávy naprosto čerstvé, přidejte se do našeho Telegramového kanálu, nebo sledujte facebookovou stránku 🙂

Graf 4h

Posouváme se na nižší časový rámec, kde každá svíce označuje 4 hodiny. Zde vidíme krásně vytvořenou formaci bearish flag, tedy znamení příštího poklesu. když se podíváme na vývoj ceny v předešlých dnech, tak vidíme kaskádovitý pohyb dolů – tedy velký pohyb na support trendu, poté pohyb do strany/lehce nahoru až k rezistenční trendovce. Prakticky lze momentálně očekávat podobný vývoj – jak ale již víme, odrazili jsme se zde od dlouhodobější trendovky, pokles dolů tedy nemusí být tak drastický (velký support bude na zmíněných 6000 USD), nebo se nemusí konat vůbec.

Očekávám tedy to, co jsem Vám před několika dny psal do updatu na telegramovém kanálu, tedy pullback k supportní trendovce trianglu, tedy tenké oranžové linii. Zatím tato medvědí vlajka nebyla protnuta směrem dolů, nemám tedy důvod na tom nic měnit, ikdyž jsem čekal, že budou býci silnější.

V těchto úrovních (pokud se do nich dostaneme) bude probíhat větší boj ve fialově vyznačených rezistencích. Pokud uvidíme silnější rally nad oranžovou trendovku, měli bychom vidět run až k 8400 USD

Je samozřejmě důležité zmínit, že pokud se cena dostane pod supportní úroveň aktuální medvědí vlajky dříve, pak zmíněný pullback padá.

 

Graf 30m

Na 30 minutovém grafu si prakticky posvítíme na pohyby na samém konci zmíněné medvědí vlajky, tedy možnosti velmi brzké budoucnosti.

Bílými čarami je zde zobrazen paralelní tradingový kanál, který jsme začali tvořit už asi 13.6.. Při pohybu v rámci tohoto channelu bychom měli očekávat další skok nahoru k 6900 USD, a tedy zmíněný pullback k oranžové trendovce. Do hry nám ale vstoupila další trendová rezistence (vyznačená červeně), na kterou aktuálně narážíme. To, co zde tedy vidíme je neutrální trojúhelník, který moc nedoporučuji obchodovat, protože je aktuální vývoj tak 50:50. Pokud jej budete chtít obchodovat, pak je dobrý nápad umisťovat stoplossy za supportní/rezistenční úroveň tohoto trojúhelníku.

Pokud trh dokáže překonat červenou čáru, pak bude další silná rezistence kolem ceny 6600-6700 USD. Pokud naopak propadne supportem, možnost odrazu nastává stále celkem brzy, na ceně 6335, kde máme silnější support.

Pokud chcete dostávat naše zprávy naprosto čerstvé, přidejte se do našeho Telegramového kanálu, nebo sledujte facebookovou stránku 🙂

Napsat komentář