Zrovna jdu natáčet poslední lekce do kurzu Obchodování podle struktury trhu. Lekce budou na téma budování obchodní strategie. V kurzu jsme probrali všechno od základní technické analýzy, přes nastavení trading setupů, řízení obchodů a jejich následné reflexe. 

Cítím, že je ale důležité ještě pospojovat puzzle. Nejen dát návod, jak brát dobré jednotlivé obchody, ale jak z nich udělat jednu konzistentní strategii, u které víte, že JE zisková. 

Součástí je to, aby člověk bral všechny obchody, které spadají do jeho strategie. A zrovna tu mám hezký příklad ze včerejšího dumpu…měl jsem otevřené pozice na několika altcoinech s nerealizovaným ziskem kolem 5R, tedy 5% mého kapitálu. 

Během toho dumpu se mi všechny zavřely na vstupu, nebo dokonce v lehké ztrátě. DAMN, to už zamrzí! 

K tomu mi ještě trh vyplnil pozici na NEO/USDT a rovnou mi knotem sebral stoploss. No sakra, -1R. 

Pokud bych nebyl konzistentní ve své strategii, tak tady přestávám obchodovat a ke grafům se vrátím až v pondělí, s „čistým štítem“. 

Jenže znám kontext trhu a vím, které další obchody spadají do mé strategie. Měl jsem je tedy nastavené a krásně se vyplnily. Vstupy, na kterých je do rána nerealizovaný zisk +4R a mají potenciál toto ještě znásobit.  

https://www.tradingview.com/x/h5WPRjnj/

Každý obchod má potenciál být ztrátový. Není ale na nás, abychom toto určili dopředu. A řekli si, který obchod vezmu a který ne. Trh nám to ukáže…na nás je jen to, abychom nastavovali obchody, které spadají do ziskové strategie. A nelekli se, když nějaký obchod nevyjde. 

Takže…nebojte se brát obchody. Aspoň pokud máte potřebné vzdělání a víte, co děláte. 

Obchodní strategie ve dvou větách: 

„If you don’t bet, you can’t win. If you lose all your chips, you can’t bet“