LowCap: Tam, kde velryby ztrácí svoji moc!

Poslední dobou začínám vidět čím dál tím více potenciálu středně/dlouhodobých investic právě v coinech, které jsou daleko za prvními 100 kryptoměnami dle tržní kapitalizace. Jde o kryptoměny, které mají market cap v milionech/menších desítkách milinů USD. A mám k tomu dva důvody:

Násobky hodnoty jako rutina

Bitcoin, Ethereum, nebo Cardano dokážou růst krásně, a to jsou to kryptoměny z první desítky market capu. V minulém roce jsme to viděli na vlastní oči. Ethereum, které vyskočilo z jednotek dolarů na 1500 USD. Bitcoin z 1k na 20k. Ale pořád je tu důvod, proč je nazýváme konzervativní kryptoměny. Jejich hodnota se totiž neroste tak rychle, jako u jiných kryptoměn (naopak  v bear marketu jsme viděli, že ztrácí hodnotu podobně rychle jako menší coiny).

Volatilita je přesně to, co spoustu lidí láká na kryptoměnách s nižší tržní kapitalizací.  Je totiž jasné, že pokud je v kryptoměně několik milionů USD, i při menší fundamentální události jako je zalistování na malou burzu, nebo airdrop se může cena zvýšit o stovky, případně tisíce %.

Jednoduše: zdvojnásobit market cap 5 milionového coinu je o dost jednodušší, než udělat to stejné třeba u Etherea (67 mld USD).

 

Chcete dostávat naše články jako první? Sledujte nás na facebooku a telegramu!

 

Velryby ztrácí svoji moc

Tento důvod je pro mě osobně daleko zajímavější, protože v posledních týdnech/měsících vidíme, jak velryby jednoduše pumpují a zase shazují Bitcoin. Opakovaně útočí na stop lossy traderů a otáčí cenu jinam, než kam by přirozeně šla. Ale velryby (investoři s kapitálem v řádově stovkách milionů dolarů) se zajímají pouze o velké kryptoměny. Proč? Protože u menších svůj obrovský kapitál nemohou využít. Není tu taková likvidita, takže než by nakoupili coiny v hodnotě několika % svého portfolia, tak by cena vyletěla nahoru a oni by nakupovali nesmyslně vysoko. Z toho důvodu se o tyto coiny jednoduše nezajímají. Neovlivňují je. Je to úplně jiný trh.

Pokud někdo na trhu vydělává, někdo jiný musí prodělávat. A kryptoměny s velkou tržní kapitalizací jsou hřiště velryb, kdo tedy asi bude dlouhodobě profitabilní? Vy, nebo ti, kteří mají zákulisní informace a svým kapitálem jednoduše manipulují cenu? Samozřejmě ONI! (plus HODLeři, ale poslední měsíce opět vidíme, že tento přístup také není úplně ono).

Dává mi tedy smysl část tradingového portfolia přesunout na hřiště, které je pro velryby moc malé. Nevejdou se tam a jejich peníze jsou jim prostě k ničemu. Na hřiště lidu – hřiště malých kryptoměn.

Na Blockspace tedy začnu přidávat kromě technických analýz také kryptoměny, které se s market capem pohybují cca do 50 milionů dolarů a podle mého názoru mají velký potenciál ve střednědobém horizontu (1-6 měsíců) znásobit cenu daleko rychleji, než hodlení Bitcoinu.

První z nich zveřejním už dnes večer, buďte tedy připravení a pokud chcete dostat další články mezi prvními, sledujte nás na facebooku a telegramu!

Napsat komentář