LowCap Tip #4: Electrify Asia

Ahoj všem, dnes se podíváme na projekt Electrify Asia o které jste už nejspíš slyšeli, ale stále se obchoduje velmi nízko s celkovou kapitalizací asi 47 milionů USD. Podle mého mázoru má obrovský potenciál a během jednoho roku ji vidím mezi top 100 kryptoměnami dle tržní kapitalizace. Pojďme se společně podívat na to proč:

O čem je celý projekt?

V Asii je spousta zemí, které přechází, anebo směřují k přechodu z regulovaného (monopolního) trhu na volný trh. Vznikne tedy větší spektrum jak výrobců, tak i prodejců elektřiny. Electrify Asia si dává za úkol především propojit prodejce elektřiny s jejími spotřebiteli pomocí své decentralizované sítě založené na blockchainu – “marketplace 2.0”. Vše samozřejmě bude fungovat za použití smart contracts. Velká výhoda tohoto systému spočívá v tom, že prodejci mohou díky decentralizované síti nakupovat společně s velkoobchodní slevou. Zákazníci tedy nakupují elektřinu levněji.

Druhou možností jak nakupovat elektřinu pomocí Electrify Asia je jejich P2P síť, kde spotřebitelé nakupují přímo od výrobců bez nutnosti přeprodeje. Zde je výhodou jednak vyškrtnutí mezičlánku mezi výrobcem a zákazníkem, ale také možnost volby. Pomocí speciálně vyvinutého IoT zařízení (zvaného Synergy) totiž můžete snadno zjistit jakým způsobem je elektřina vyráběna a například si zvolit odběr od toho výrobce, který používá obnovitelné zdroje.

Všechny služby EA by měly být dostupné jak na webu, tak v mobilní aplikaci.

Palivem pro celou síť bude samotný token ELEC (kvůli kterému se my všichni o tento projekt zajímáme). Tento token bude použitý jednak na transakční poplatky (pro běh chytrých kontraktů), a jednak jako záloha – výrobci i prodejci elektřiny budou muset určité množství tohoto tokenu, aby mohli být součástí sítě Electrify Asia.

 

Asi sami vidíte, že Electrify Asia je velmi podobný projekt jako Power Ledger, nebo WePower. Co z něj tedy dělá vítěze? Nic. Jak už jsem naznačil v předchozích přispěvcích, nemyslím si, že by musel jeden systém “vyhrát” nad druhým. Naopak, můžou fungovat současně, protože (v tomto případě) se každý projekt zatím zajímá o jinou geografickou oblast. Electrify Asia je situovaný v Singapuru, kde již má existující byznys a partnerství s jedním ze 3 největších poskytovatelů elektrické energie.

Další lokace, kam by chtěl tým EA proniknout (viz roadmap) je Japonsko, Filipíny, Vietnam a Austrálie (ano, v Austrálii už má konkurenci, ale je to velká země s obrovským trhem).

Nechcete přijít o další čerstvé novinky? Sledujte nás na facebooku, nebo telegramu!

 

Detaily Electrify Asia

  • Finální počet mincí: 750 mil., z toho cca 368 mil. v oběhu
  • Peněženky: ELEC je jedním z ERC20 coinů, můžeme ho tedy skladovat v MyEtherWallet, Ledgeru i Trezoru
  • Roadmap i whitepaper je dostupný na webu
  • Směnárny:  KuCoin, IDEX, Gate.io
  • Tým: Dvě nejvýznemnější osobnosti z týmu jsou:
    • CEO Julius Tan, který má již mnohaleté zkušenosti ze sektoru distribuce elektřiny
    • Poradce projektu Jun Hasegava, zakladatel a CEO projektu OmiseGo

 

Silné a slabé stránky Electrify Asia

+ Projekt již má fungující byznys, jen od spuštění tokenu (polovina března 2018) dle oficiálních stránek zprostředkoval přes 30 GWh elektřiny.

+ Silný tým se zakladatelem OmiseGo

+ Skvělé zaměření lokace trhu na Asii (kde žije cca 60% všech lidí) v pravý čas, kdy ve velká část zemí přechází na volný trh

+ Partnerství jak se Singapurskou TOP3 společností, tak i s jednou z nejsilnějších společností v Japonsku

–  Zatím je vše ve fázi vývoje a společnost jako taková stále figuruje na tradičním trhu. Marketplace 2.0 a P2P síť je stále ve fázi vývoje.

 

Nákupní strategie

Momentálně se pohybujemei na 0,125 USD za ELEC, toto je asi 62% ATH (0,2 USD) a 155% ICO ceny (0,08 USD), což je podle mého názoru skvělá nákupní hodnota pokud vezmete v úvahu, že se od začátku spuštění pohyujeme více méně v bear marketu. Pokud bude tržní kapitalizace klesat, uvidíme samozřejmě i odliv kapitálu z ELECu, ale vzhledem k počtu a významnosti novinek, které by podle roadmapy měl ELEC tento a příští rok zažít, očekávám výstřel nahoru velmi brzy a nevidím důvod čekat na možnou slevu.

Nechcete přijít o další čerstvé novinky? Sledujte nás na facebooku, nebo telegramu!.

 

 

 

Napsat komentář