LowCap Tip #6: Cappasity

O čem je projekt Cappasity?

Cappasity je platforma, která přináší sken 3D modelů jakýchkoliv objektů do světa běžných uživatelů. Jejich platforma je totiž vytvořená tak, že kdokoli dokáže naskenovat cokoli za použití jednoduché techniky, klidně i fotoaparátu v mobilu, nebo webkamery v notebooku. Zařízení poté samo zpracuje objekt na 3D model, se kterým můžete dále pracovat. Celý proces probíhá opravdu rychle, u menších objektů je model hotový asi za 3 minuty. Na ukázku jak to funguje se můžete podívat zde .

Jak jsem říkal, používat tuto platformu může opravdu každý, protože v základní verzi je zdarma. Prakticky si to tedy můžete vyzkoušet a posílat si 3D obrázky třeba přes messenger. Hlavní cílení společnosti je ale samozřejmě výdělečné, zaměřuje se tedy především na e-shopy, kterým také pomáhají s integrací technologie do jejich rozhraní.

Internetové obchody už od svého vzniku používají ty samé, běžné fotografie zboží, klienti se tedy mohou podívat na produkt jen z určitých úhlů. Při použití 3D technologie se zákazníci mohou podívat na realistické objekty a prohlédnout si je ze všech stran, což přispívá k lepším konverzím a spokojenosti zákazníků. Na příklad takových produktů se můžete podívat třeba na oficiálních stránkách Cappasity.

Ještě další úrovní, kterou 3D modely podporují je tzv “nakupování ve virtuální realitě”. Pokud máte AR/VR zařízení, můžete nakupovat z domova stejně, jako byste byli v prodejně (podívejte se na ukázku zde). Toto se zdá jako velmi pravděpodobné pokračování v trendu nejen v online nakupování, ale i v celém světě.

Vidím zde dva silné rozbíhající se trendy s futuristickou myšlenkou a obrovským potenciálem: Blockchain a virtuální realita. Cappasity stojí v obou zároveň, což jí dává konkurenční výhodu oproti dalším platformám se stejným zaměřením. Zde se dostáváme k jádru.

 

Pokud chcete dostávat naše zprávy naprosto čerstvé, přidejte se do našeho Telegramového kanálu, nebo sledujte facebookovou stránku 🙂

 

Má použití Blockchainu pro Cappasity smysl?

Jak Anders Larsson (mimochodem, jeden z poradců projektu) trefně poznamenal v tomto videu,  v běžném, fyzickém světě máme způsob, jak si chránit své věci – zamknu si dům, nebo si třeba dám mobil do kapsy. Ale co ve virtuálním světě? Tam je blockchain extrémně důležitý, protože v něm najdeme informace o tom, kdo je vlastníkem. Díky Blockchainu tedy můžeme mít originální výrobky (malby, oblečení, nebo cokoliv jiného) i ve virtuální realitě a ten kdo je vytvořil má garantované, že za ně dostane zaplaceno, aniž by se kopírovaly. Jak bylo zmíněno výše, VR je rozbíhající se trend, který pravděpodobně změní svět. A pokud se to stane, budeme potřebovat další objekty. Blockchain v tomto tedy mění naprosto vše.

 

Společnost a tým

Cappasity není nová firma – její původ je v roce 2013, v roce 2014 začala spolupracovat se společností Intel na vývoji softwaru k jejich 3D kameře. Mají tedy zkušenosti s vývojem podobného softwaru a pěkný úspěch na trhu.

Tým pod kterým vše vyrostlo je převážně z východní evropy, což v kryptoměnové komunitě nemá zrovna pěknou pověst, ale vše je velmi transparentní a lidé, kteří to vedou, jsou dlouhodobě z oboru. Když se podíváme na poradce projektu, vidíme silné tváře, v čele například zmíněný Andres Larsson, Angelo del Priore, nebo Mark Friedler.

Samotný CAPP token je použivaný jako platební prostředek v ekosystému Cappasity.

 

Budoucnost

Jedna z věcí, které se mi na Cappasity moc líbí je, jak aktualizují své akce, komunita tedy může mít jednoduchý přehled, jak dodržují své sliby a jak si vedou. Jeden z prostředků je například propracovaná a detailní roadmapa, kde je vyznačené, jaké úkoly jsou již hotové a jaké ne. Hlavní body v budoucnu budou pravděpodobně:

  • Plugin pro Shopify – Shopify je v USA neuvěřitelně využívaná služba pro tvorbu e-shopu. Původně měl tento plugin vyjít už v květnu, ale přesunuli jej na červen. Až bude hotový, umožní to masové použití služeb Cappasity
  • Cappasity AI – tedy služba, která provozovateli e-shopu umožňuje sledovat, ze kterého úhlu jsou jeho produkty nejčastěji zobrazované. Na základě toho může přizpůsobit úvodní obrázky, strategii atd (červen)
  • WordPress plugin – jak asi víte, wordpress je nejpoužívanější redakční systém na světě,… (září)
  • 3D skenování pomocí dronů – naplánováno na prosinec, ale ikdyž nevěřím tomu, že to stihnou, toto bude velké. Takto bude možné skenovat už naprosto cokoliv včetně budov, aut a tak dále. Toto neuvěřitelně rozšiřuje oblast působnosti společnosti.

 

Aktuální údaje

  • Market cap/cena: 15mil USD/ 0,035 USD
  • Max. Market cap/ ATH: 104 mil. USD/ 0,4 USD
  • Směnárny: Kucoin, Cryptopia, IDEX
  • Peněženky: MyEtherWallet

 

Pokud chcete dostávat naše zprávy naprosto čerstvé, přidejte se do našeho Telegramového kanálu, nebo sledujte facebookovou stránku 🙂

Napsat komentář