Rating krypto aktiv od Baserank

Klikněte zde pro přístup k úplnému seznamu Baserank Ratings™

Otázka, kterou si každý krypto investor v současnosti klade …

Do jakého dalšího krypto aktiva bych měl investovat?

Mnoho lidí, co si klade tuto otázku hledá novou kryptoměnu, která „vyletí na měsíc“. Je nevyhnutelné, že v současném krypto světě se setkáte s velkým počtem samozvaných „expertů“. Problém je, že tito „experti“ aktivně poskytují informace, jelikož mají své vlastní postranní úmysly. Jedním z postranních zájmů může být doporučení takových krypto aktiv, do kterých sami investovali nebo jsou za takovou propagaci přímo placeni. 

To může být velkým problémem pro investory hledající spolehlivé informace o krypto aktivech s vysokým potenciálem.  Velké množství investorů se pak stává obětí nějakého podvodu či investují do bezcenných kryptoměn, které jim daný „odborník“ doporučil.

K vyřešení tohoto problému vytvořil Baserank metodu, která pomáhá investorům vyhodnotit rizika spojená s konkrétními krypto aktivy. Tato metoda je založená na crowdsourcingu, neboli moudrosti davu. Ratingy jsou tak složeny z nezávislých recenzí a ratingů které dohromady dávají průměrný rating – Baserank Rating™.

Mezi hlavní výhody Baserank Ratingu™ patří: 

1) Pomáhá investorům snižovat riziko při investování do krypto aktiv.

2) Šetří čas při hledání nových potenciálních investic do krypto aktiv.

3) Pomáhá investorům vyhledat jednorožce mezi kryptoaktivy, které mají potenciál narušit celé krypto odvětví a následně dominovat na trhu.

Klikněte zde pro přístup k úplnému seznamu Baserank Ratings™

Výsledky ratingu

Baserank ratingy byly zatím velmi úspěšné. V roce 2020 měly aktiva s vyšším ratingem také vyššíB výnosy a naopak krypto aktiva s nižším ratingem měly v průměru i nižší výnosy.

Výsledky v 2020

Níže je možné vidět průměrné výnosy krypto aktiv v daných kategoriích. Průměrné výnosy byly vypočítány pro 90 krypto aktiv, které byly hodnoceny začátkem roku 2020 a zároveň měly na konci roku 2020 vyšší objem obchodování než $100.000/24h.

Průměrné zhodnocení za rok 2020

Prosíme mějte na paměti, že minulá výkonnost nemusí být indikátorem budoucích výsledků

Krátkodobé výsledky

Zde jsou krátkodobé výsledky, které zachycují období od 1. listopadu 2020 do 28. února 2021. 190 krypto aktiv bylo vyhodnoceno a výsledky jasně ukazují, že aktiva s nejvyšším ratingem dosahovaly nejvyšších výnosů, kdežto aktiva s nejnižším ratingem dosahovaly nejnižších výnosů.

Průměrné zhodnocení

Listopad 2020 – Únor 2021

Krátkodobé výsledky Baserank ratingu

Data -> Analýza -> Rating

Existuje mnoho agregátorů dat a analytických platforem o kryptu, které se snaží vyřešit obdobný problém. Každá z nich se zaměřuje na odlišný přístup a nabízí různorodé data a metriky. Společným problémem pak je velké množství takových metrik, kde pouze některé z nich jsou užitečné. Investor je následně zmaten, dle kterých z nabízených metrik by se měl řídit.

Zde je několik příkladů platforem, které lze využít na analýzu krypto aktiv:

K úspěšnému použití dat analytických platforem je nutné porozumění daných metrik a dat. Až po úspěšném porozumění dat je možné přetavit data v nějakou zajímavou informaci. Baserank Ratingy jsou nabízejí jednoduchý a spolehlivý přehled pro každého investora. Ratingy jsou použitelné jak pro institucionální, tak pro retailové investory. 

Jak funguje Baserank Rating™?

Baserank Ratingy vyhodnocují riziko spojené se specifickým krypto aktivem. Riziko je vyjádřeno v podobě čísla od 0 do 100. Krypto aktiva s hodnocením nižším než 30 jsou velmi rizikové. Krypto aktiva s vyšším hodnocením než 70 nesou nejnižší úroveň rizika. Cokoliv v rozsahu 30-69 lze považovat za spekulativní oblast s kryptoaktivy, které nesou střední míru rizika.

Crowdsourcování informací z nezávislých zdrojů

Ratingy jsou crowdsourcovány z předních ratingových agentur, od nezávislých analytiků a zkušených investorů. Baserank dodržuje přísné standardy k zajištění integrity ratingu, a proto každé krypto aktivum musí obdržet hodnocení alespoň ze 3 nezávislých zdrojů.

Poskytovatelé ratingu

Společnosti které přispívají k Baserank Ratingu

Všechny ratingy jsou volně přístupné na Baserank. Ratingy jsou pravidelně aktualizované a je doporučené je neustále monitorovat. Baserank Premium nabízí investorům dodatečné množství informací v podobě prémiových recenzí, srovnávacích analýz a užitečných nástrojů pro investory.

Pokud by Vás zajímaly možnosti spolupráce s Baserank a chtěli byste zpřístupnit Baserank Rating vašim uživatelům, neváhejte nás kontaktovat na emailu business@baserank.io.

Sledujte Baserank také na sociálních médiích.

Facebook | Twitter | LinkedIn | Telegram