Včera jsem psal o tom, proč si myslím, že je výhodnější obchodovat, než se vézt na vlnách módních trendů – jednoduše – do budoucna vám to vydělá víc peněz. 

Je k tomu ale ještě druhá strana mince – zároveň to šetří peníze.

Asi všichni víme, že časem přijde v kryptu bear market. Nebude to zítra, nejspíš to nebude ani za měsíc. Ale jednou přijde a většina těch, kdo teď dělají neskutečné výdělky, budou mít ještě větší pozice a během dumpu ještě víc prodělají.  To není spekulace, ale pokud nedodržujete striktní risk management, tak je to fakt. 

Bylo to tak v roce 2018 a bude to tak znova a znova. 

Proto si myslím, že trading je i v bull marketu to nejlepší, čemu se člověk může věnovat. Nemusíte se tím živit, ale budovat skill, který nejen pomůže nyní, ale zároveň pomůže i v dalším bear marketu uchránit vaše peníze. 

Měl jsem za poslední měsíc celkem hodně 1-1 konzultací. S lidmi, kteří chtěli opravdu tradit, nebo s těmi, kteří hodně vydělali během celého aktuálního bull marketu a měli svůj specifický problém. Často je ale spojovala jedna věc – ptali se, kam uložit co nejbezpečněji zisky. 

Tenhle problém máte jenom tehdy, když neumíte efektivně uchránit své peníze sami. Máte pocit, že je musíte „dát někam, aby byly v bezpečí před bear marektem“. Pokud se ale naučíte obchodovat, tak nejen že při nějakém větším dumpu budete mít peníze naprosto v bezpečí, ale můžete na něm vklidu vydělávat. 

Proto je z mého pohledu nejbezpečnější uložení peněz…naučit se obchodovat, abych tuto otázku už nikdy nemusel řešit. 

Potom je další otázka, jak se to naučit a od koho. 

Jednoduše – hledejte člověka, který sedí k vašemu obchodnímu stylu a stylu života, který se vám líbí. Tady není nic jako one-size fits all. Třeba pokud chcete koukat do grafu 12 hodin denně a řešit každý 5min. close, prostě můj obchodní styl vyhovovat nebude. 

Zjistil jsem, že spousta lidí neví o tom, že jsem poslední 3 měsíce makal na svém kurzu, který by měl shrnovat všechno od úplných základů až po trading, jeho optimalizaci a psychologii. Něco jako all-in pack. Největší projekt, který jsem v rámci Blockspace vytvořil. 

Takže zcela upřímně říkám, že toto je to nejlepší ode mě. Pokud se vám líbí můj obchodní styl a chcete to dělat podobně, tady jsou všechny informace:

Vzdělání mi přijde to nejlepší, co je v téhle době možné dělat. Máme velmi jednoduchý trh, na kterém se můžete naučit základy. A být připravení na to, až přijde kryptoměnová zima a daleko, daleko těžší podmínky pro trading. 

Enjoy!