Leden byl po asi dvouměsíční přestávce měsíc, kdy jsem si znovu vedl opravdu precizně tradingový deník. Nyní, po konci měsíce, jsem se podíval na data a jsem celkem překvapený – obchodně to byl snad nejlepší měsíc za celou dobu co obchoduju 🙂 

Na začátku bych tady chtěl vyjasnit rozdíl mezi obchodováním vs nákupem a doufáním

Většina lidí dělá to druhé – nakoupí nějaký shitcoin a čekají. Třeba to dobře dopadne. Přesně tito „tradeři“, měli v posledních měsících neskutečné zisky, protože všechno letělo nahoru. 

Ikdyž si myslím, že jsem to dělal trošku fundovaněji, musím přiznat, že většina i mých zisků z posledních měsíců pochází přesně z takových „obchodů“ 🙈. Když jsem nakupoval bag ETH na 400 dolarech, nedodržoval jsem žádný risk management. To stejné s polkadotem na 5 USD, UNI na 3 USD a BZRX na 0,17 USD. Ano, to jsou coiny, na kterých jsem se opravdu parádně 💰💰 svezl, ale nebyl to trading. Proto je do následujících statistik nepočítám❗️

Abych vysvětlil, co myslím čistokrevným tradingem – jde o to, že obchoduju podle své strategie. Každý obchod má svůj přesně daný setup – kde do něj vstupuju, kde se nachází SL a kde take-profit. Zároveň obchod má přesně dané riziko, což je u mě ve většině případů 1% z celkového trading kapitálu. 

Teď už pojďme na statistiky (čísla mě baví. Jsou to data, která vás neustále mohou obchodně posouvat dopředu). 

👉Počet obchodů: 15 (toto je pro mě nadprůměr, většinou se pohybuju kolem 10ti) 

👉Celkový realizovaný zisk: 27% – tzn téměř 1/3 kapitálu navíc 🤑

👉Úspěšnost: 86% (2 ztrátové, 13 ziskových) 

👉Průměrný zisk na obchod: 1,8% (takový zlatý střed, ale toto ještě potřebuju vylepšit. Kazí mi to několik obchodů, kde jsem použil poloviční riziko na obchod než normálně). 

👉Nejúspěšnější den z týdne: Čtvrtek. Během čtvrtků jsem nasbíral dohromady 4 obchody se ziskem 6,8R. Ani jeden ztrátový obchod. Čtvrtky jsou můj nejlepší tradingový den už od léta, takže žádná novinka. (So am excited for tomorrow).