Pro úspěch jak v tradingu, tak i při dlouhodobějších nákupech, je klíčové vybrat správnou burzu. 

Moje klíčové faktory jsou:

🔹Bezpečnost a důvěryhodnost především – já vím, že se říká, ať má člověk peníze na HW peněžence, ale toto v tradingu prostě nejde. Nebo aspoň ne úplně. Proto bezpečnost, a zároveň informace o tom, jak se burza v historii postavila k nějakým hacků, a podobně, je pro mě naprosto stěžejní. 

🔹Nízké poplatky – vypadá to, že je to relativně jedno, ale schvíálně si zkuste skopčítat, kolik jste za poslední měsíc zaplatili na poplatcích za obchody. Já to zjistil ve chvíli, kdy jsem začal používat BNB pro platbu poplatků – tam jednoznačně uvidíte, kolik burze necháváte. A není to malé číslo. Proto poplatky opravdu hrají roli.

🔹Není požadováno ověření totožnosti – možná to zní, jako bych ctěl dělat něco ilegálního. To v plánu nemám, ale nevidím důvod, proč by mi měl stát vidět až do deníčku. Pro někoho tedy tento faktor nehraje takovou roli, pro mě je z etického hlediska téměř nejdůležitější.

Jsou to jen tři podmínka, ale toto síto mi odfiltrovalo téměř všechny možnosti. Přidejte k tomu podmínku, že burza má i nějaké altcoiny a zbydou nám na trhu jednotky, ne-li jenom jedna. 

Asi tušíte, kam tím mířím – Binance. Tam teď probíhá asi 97% mých obchodů. To miniprocento ostatních, jsou DEX burzy. 

A jak víte, s Binance se dokonce povedlo navázat spolupráci, kdy jsem pro ně zde v ČR dělal i vzdělávací videa o Futures a o technické analýze celkově. Díky tomu můžu všem tady dát invite link s 20% slevou na poplatky (to je maximum, co Binance nabízí – běžně bývá 5-10%). A jak už víte, poplatky nejsou úplně sranda. 

Pokud tedy chcete obchodovat s co největší slevou, můžete přes tento odkaz.

Zároveň tím podpoříte tvorbu, kterou zde sdílím 🙏

A k této slevě se samozřejmě dostanou i ti, kdo už učet na Binance mají. Proč? Protože (když Binance nemá KYC jako👆 povinnost ), tak si můžete vklidu založit další učet. Osobně používám asi 6 různých Binance účtů z více důvodů.