Abych tuto otázku uvedl – tradingem nemyslím nějaké random nakupování různých coinů, když to někomu zrovna přijde,  že „by to mělo jít nahoru“.  Toto není trading když to člověk dělá sám a o nic víc ani když to řekně nějaký povolaný guru. 

Tradingem myslím konzistentní a měřitelný přístup k trhu. Ten může vypadat různě – můj kompletní systém jsem sdílel v kurzu obchodování dle struktury trhu . Ať už ale používáte jakoukoliv strategii, trading má vždy stejné charakteristiky: 

– 20% tradingu je o techické analýze. Vyznačit supporty a rezistence se naučíte za pár dní 

– 20% je o nalezení tradingového setupu a zadání objednávek 

60% je čekání. Dlouhé, nudné čekání, během kterého máte chuť naskočit do x dalších obchodů, které budou zbytečné a akorát na nich získáte nejistotu ve vlastní systém, úsudek a zhoršíte si psychiku. 

A zažívá si to každý. Já jsem během své ranní analýzy “věděl“, že se trh odrazí z 49tis. USD nahoru. Byl jsem ve velkém pokušení zadat obchod, který by byl nakonec krásně ziskový. Ale držím se strategie. Stojí to úsilí, ale čekám na své setupy, které dlouhodobě fungují a jsou pro mě to nejlepší. Jak z hlediska výdělků, tak hlavně pro psychickou pohodu. 

Krásně to vystihl jeden můj kamarád, který dnes napsal: „trh teď pro mou strategii není ideální, takže tento týden nebudu obchodovat“. 

Toto je krásný traderský mindset. Žádné fomo. Žádné nucení 10 obchodů denně, nebo cíl vydělat x USD denně. 

Ne, pokud nejsou podmínky, tak prostě nejsou, Když jsou, tak jsou. Nic víc magie v tom není. 

Chtěl jsem to s vámi sdílet, abyste měli zase o kousek větší náhled do kuchyně traderů. A třeba, pokud zrovna nevidíte co obchodovat, tak to nechte být. Svět neuteče. Osvojit si traderský mindset je to nejdůležitější, a zároveň to nejtěžší z celé cesty. 

Pěkný večer všem 🙏