Obchodní výsledky: Blockspace v březnu 2022

Ahoj, vítám tě u nového shrnutí měsíce. Pravidelně zde shrnuji, jaké obchody jsem udělal v Premium skupině – aby bylo vše veřejné a transparentní.

V březnu jsme konečně viděli menší oživení trhu, ve smyslu trendu. Jsem trendový obchodník, takže leden a únor, kdy se trh plácal na místě, pro mě byly velmi nudné. Konečně vidíme lehké probuzení, takže jaké byly výsledky?

Můj přístup k risk managementu: Na každý obchod riskuji přesnou část kapitálu (1%), kterou nazývám „R“. Pokud tedy skončí na stoplossu, ztrácím 1R. A zisky měřím v jeho násobcích (třeba 2R).

DOT/USDT long (+1,25R) 0,5R riziko

Polkadot byl poměrně jasný obchod – od low range zpět k maximům. Vzhledem k tomu, jak nevyzpytatelný byl trh předchozí měsíce, udělal jsem tu chybu, že jsem alokoval pouze poloviční riziko – a zároveň z obchodu vystoupil o něco dřív, než jsem chtěl (původně bylo mířeno na 21,8 USD. I tak aspoň nějaké zhodnocení.

DOT/USDT

Přidání do pozice poté, co se na Polkadotu rozjel trend. Opět – výběr zisků moc brzy, nicméně zisk je zisk 🙂

DOT/USDT

Trend-continuation obchod na ETH. Kvůli Bitcoinu uzavřeno pro jistotu dříve, než byl finální TP. V trhu panuje stále nejistota.

ETH/USDT

BTC/USDT long (+0,5R)

Longoval jsem pullback Bitcoinu po odrazu z 48 tis. USD. Nicméně odraz nebyl tak silný, jak jsem očekával, takže jsem jej uzavřel dříve. Toto se ukázalo jako správné rozhodnutí, protože poté šel BTC na 43 tis USD.

BTC/USDT

Kompletní výsledky a reflexe

Abych byl úplně fér, během března nebyly jenom ziskové profity. Měl jsem i 3 obchody se ztrátou 0,1R na každém (skončily na posunutém SL). Vzhledem k zanedbatelné míře ztráty je sem ale nedávám, nicméně počítám do čistého zisku.

Čistý zisk za březen je 3R, takže první kvartál uzavřený tradingově s naprosto černou nulou. Ani zisk, ani ztráta. Hodně velká změna oproti roku 2021, kde jsem se po třech měsících pohyboval na zisku 50%. Jak to ale známe, každý den se trh mění a nedává příležitosti pořád. Nicméně březen už byl o poznání lepším měsícem než předchozí dva. Je pravděpodobné, že solidní trend se nám začíná rozjíždět a těším se, co přinese duben 🙂


Líbil se ti článek? můžeš napsat do komentářů na Facebooku a Telegramu abych věděl, že pro tebe mám zpracovat další obchodní reflexe v následujících měsících.

Můžeš se také připojit k premium skupině na 7 dní zdarma, nebo se naučit, podle čeho tvořím své obchody já.

Jak funguje Blockspace?

Blockspace je místo, kde nováček dostane všechny potřebné informace, aby mohl v kryptu začít co nejrychleji, pokročilý se může učit trading a násobit své zisky a profík má k dispozici kvalitní analýzy, díky kterým neztrácí čas s jejich tvorbou.

Všechno to začíná na Telegramu a dalších sociálních sítích, kde budeš dostávat ty nejlepší informace a porozumíš, jak v rámci tradingu funguji.

Pokud se poté přidáš do Premium skupiny, není to už jen o mě a denních analýzách, ale i o celé komunitě, která ti ráda pomůže, ať už to potřebuješ v čemkoliv.

A samozřejmě pokud se chceš rozvíjet i dál, možnosti jsou vždycky. Sám se neustále posouvám, takže zde najdeš vždy ty nejnovější materiály, ke kterým jsem dospěl.

Začni, kde sám uznáš za vhodné.