Obchodní výsledky: Blockspace v únoru 2022

Ahoj, vítám tě u nového shrnutí měsíce. Pravidelně zde shrnuji, jaké obchody jsem udělal v Premium skupině – aby bylo vše veřejné a transparentní.

Ne, nedělám, ani nemám ambice dělat 100% měsíčně. Moje baseline je průměrné zhodnocení 7% Za měsíc. „průměrně“ neznamená každý měsíc a jak uvidíš v dnešním článku, v únoru se to rozhodně nepovedlo 🙂 I takové měsíce jsou a rozhodně není můj záměr je skrývat. Trading jednoduše je o tom být úspěšný dlouhodobě, ne na vzorku pár obchodů.

Můj přístup k risk managementu: Na každý obchod riskuji přesnou část kapitálu (1%), kterou nazývám „R“. Pokud tedy skončí na stoplossu, ztrácím 1R. A zisky měřím v jeho násobcích (třeba 2R).

ROSE/USDT long (-1 R)

Hned první krok do měsíce ukázal, že Únor nebude ideální měsíc. Rose zastavený s plnou ztrátou – trh pouze vybral likviditu, poté šel naším směrem.
Obchod založený na breakoutu z range -> očekávání dosažení další rezistence.

ROSE/USDT

Druhý obchod – čistá ztráta struktury, pokus o short. Vzhledem k tomu, že jsme viděli market rangovat, opět neúspěšný. Riziko bylo pouze polovina běžného, takže 0,5R ztráta.

BTC/USDT

Polkadot dal krásnou příležitost do longu po breakoutu range, podobně jako dříve Rose. Zobchodováno, zisk je 1,5 násobek rizika. Vzhledem k nestabilitě v trhu jsem riskoval pouze polovinu klasické částky, takže i zisk byl pouze 0,75R.

DOT/USDT

NEAR/USDT long -1R

Near, podobně jako předchozí obchody, byl založený na breakoutu z range. Trh bohužel neměl dostatek síly, takže opět sklízíme ztrátu 1R.

NEAR/USDT

Gala/USDT short -1R

Na Galu jsme měli perfektní setup – pumpa, který byla způsobená novinkami, přímo do rezistence. Bohužel, podobně jako další únorové obchody, před dumpem proběhl ještě výběr likvidity. Gala edy vzala svůj SL na -1R.

GALA/USDT

ETH/USDT short (+0,2R)

Jako poslední obchod, který byl otevřený i uzavřený v únoru, jsem si zvolil ETH. Krásná struktura, ale vzhledem k předchozím několika ztrátám, jsem se jej po úvaze rozhodl uzavřít v menším zisku 0,2R. Bohužel 🙂

Kompletní výsledky a reflexe

Když se dívám na únor zpětně, rozhodně to byl po technické stránce náročný měsíc a tradingově dal záporný výsledek -3R. Nedá se nic dělat, takové měsíce jsou a budou. Rozhodně ale technická situace není jediným faktorem…sám jsem se připravoval na odlet do Mexika a pozornost tedy byla rozbitá na všechny strany. Toto je faktor, který do budoucna budu mít na paměti, protože také přispěl k těmto záporným výsledkům.


Líbil se ti článek? můžeš napsat do komentářů na Facebooku a Telegramu abych věděl, že pro tebe mám zpracovat další obchodní reflexe v následujících měsících.

Můžeš se také připojit k premium skupině na 7 dní zdarma, nebo se naučit, podle čeho tvořím své obchody já.

Jak funguje Blockspace?

Blockspace je místo, kde nováček dostane všechny potřebné informace, aby mohl v kryptu začít co nejrychleji, pokročilý se může učit trading a násobit své zisky a profík má k dispozici kvalitní analýzy, díky kterým neztrácí čas s jejich tvorbou.

Všechno to začíná na Telegramu a dalších sociálních sítích, kde budeš dostávat ty nejlepší informace a porozumíš, jak v rámci tradingu funguji.

Pokud se poté přidáš do Premium skupiny, není to už jen o mě a denních analýzách, ale i o celé komunitě, která ti ráda pomůže, ať už to potřebuješ v čemkoliv.

A samozřejmě pokud se chceš rozvíjet i dál, možnosti jsou vždycky. Sám se neustále posouvám, takže zde najdeš vždy ty nejnovější materiály, ke kterým jsem dospěl.

Začni, kde sám uznáš za vhodné.