Obchodní výsledky: Blockspace v lednu 2022

V roce 2021 jsem v Blockspace Premium sdílel spoustu obchodů, ale spíše pro inspiraci. Některé jsem bral, jiné jsem sdílel spíše pro ostatní, pokud si chtějí vzít další obchod. Někdy více naráz, jindy žádné. Dlouho jsem premium skupinu nechtěl vést jako „signály“, což stále nechci, nicméně od začátku ledna už sdílím všechny své obchody. Tedy já obchoduji pouze sdílené obchody a nic navíc.

Dokud tohle bude trvat, budu zde veřejně sdílet i měsíční výsledky, kterých dosahujeme. V roce 2021 jsem měl průměrné zhodnocení portfolia 7% měsíčně a samozřejmě pokud bude trvat trendové prostředí dál, budu tohle uvažovat jako baseline. Samozřejmě, každé procento je dobré, ale cokoliv pod 7% za měsíc je podprůměrný výkon. Tak jak to dopadlo v lednu?

Celkem jsme udělali 12 obchodů (typicky mě uvidíte měsíčně udělat mezi 10-15, takže naprostá klasika). Nicméně zde jsem měl většinu nevyplněných, anebo zastavených na vstupu. Je to proto, že celý trh byl nastavený na odraz do dalšího bullish legu nahoru nejpozději od 44 tis. USD – ale jak víme, BTC toto naprosto vymazal a aktuální low jsme testovalo kolem 33 tis. . S tím se zastavila většina obchodů. Ty, které měly aspoň nějaký výsledek (ať už pozitivní nebo negativní), byly 4.

Ještě než si je ukážeme, musím vysvětlit v krátkosti svůj přístup k risk managementu. Na každý obchod riskuji přesnou část kapitálu (1%), kterou nazývám „R“. Pokud tedy skončí na stoplossu, ztrácím 1R. A zisky měřím v jeho násobcích (třeba 2R).

BNB/USDT long (-0,4R)

Začátek měsíce jsem se soustředil na Binance coin, který dosahoval dlouhodobých supportních úrovní – typicky ideální zóna pro pokračování trendu. Profit úroveň byla na rezistenci kolem 620 USD a polovinu obchodu jsem měl v plánu nechat běžet na nová maxima.

BNB LONG vstup
BNB long výsledek

Výsledek: BNB krátce reagoval na support, ale poté propadl pod M level, což pro mě znamenalo konec obchodu a raději jsem z nej vystupoval s 0,4R ztrátou. To se ukázalo jako dobré rozhodnutí vzhledem k tomu, že jsme poté pokračovali daleko hlouběji.

Link byl rozhodně coin měsíce ledna. Mé analýzy ukazovaly na jeho nárůst už od cen pod 20 USD, což se potvrdilo. Link ale nebyl schopný vyplnit vstup do jakéhokoliv obchodu, takže z něj těžili jen ti, kdo otevřeli dlouhodobé pozice rovnou. Obchodně nakonec vyplnil až tento agresivnější obchod, který nakonec skončil na SL (rychlý výplach pod support a zpět).

Link long
Link zastavený na SL

Opětovný obchod na linku ze stejného důvodu – a výsledek stejný – velcí hráči posunuli cenu pod support, vybrali likviditu a opět pokračoval nahoru.

Link vstup
Link výsledek

ETH/USDT Long +1,4R (0,5R risk)

Intradenní obchod na Ethereu – což byl důvod pro snížení rizika na obchod na polovinu. Vstup velmi hluboko, ale posléze vyplněný a krásně dosáhl rezistence. Vystupoval jsem lehce dřív než jsem musel – poté, co jsme viděli první náznak slabosti.

Vstup do Etherea
ETH výsledek

Kompletní výsledky

Leden byl velmi nudný měsíc – něco málo se ztratilo, něco málo zase získalo. Celková ztráta je 0,5R, tedy 0,5% portfolia. Když si vezmu v potaz, že průměrný měsíční zisk je 7%, jde o naprosto zanedbatelný měsíc.

Má reflexe

Jde již o několikátý měsíc v řadě, kdy jsou výsledky podprůměrné – především z toho důvodu, kolik obchodů skončilo na SL na vstupu. Pokud je sečtu, šlo o cca 10R ztraceného zisku, takže i při 50% úspěšnosti by v trendovém prostředí daly cca 5R navíc.
Dnes jsem procházel i většinu obchodů za rok 2021, abych si byl jistý, že se mi strategie stále nezměnila – a jsou to velmi podobné setupy. Vzhledem k tomu, že hlavní trend se dle mého názoru nezměnil, má smysl v nich vytrvat, dokud opět nepřijde hlavní trend, a tedy ideální prostředí pro moji strategii.

Když zasdílím i něco osobnějšího – jediná věc, která se během posledního roku zhoršila, je spánková hygiena. Vidím, že spím méně a méně kvalitně vzhledem k večerní rutině. Toto může mít dopad na úsudek a „roztříštěnost“ obchodů. A je to můj hlavní záměr pro zlepšení v tomto měsíci, abych byl připravený na další obchodovatelný pohyb kryptoměn.


Líbil se ti článek? můžeš napsat do komentářů na Facebooku a Telegramu abych věděl, že pro tebe mám zpracovat další obchodní reflexe v následujících měsících.

Můžeš se také připojit k premium skupině na 7 dní zdarma, nebo se naučit, podle čeho tvořím své obchody já.

Jak funguje Blockspace?

Blockspace je místo, kde nováček dostane všechny potřebné informace, aby mohl v kryptu začít co nejrychleji, pokročilý se může učit trading a násobit své zisky a profík má k dispozici kvalitní analýzy, díky kterým neztrácí čas s jejich tvorbou.

Všechno to začíná na Telegramu a dalších sociálních sítích, kde budeš dostávat ty nejlepší informace a porozumíš, jak v rámci tradingu funguji.

Pokud se poté přidáš do Premium skupiny, není to už jen o mě a denních analýzách, ale i o celé komunitě, která ti ráda pomůže, ať už to potřebuješ v čemkoliv.

A samozřejmě pokud se chceš rozvíjet i dál, možnosti jsou vždycky. Sám se neustále posouvám, takže zde najdeš vždy ty nejnovější materiály, ke kterým jsem dospěl.

Začni, kde sám uznáš za vhodné.