Průlet rokem 2021 – Trading | Blockspace | Zážitky & myšlenky

Rád bych s vámi poprvé sdílel naprosto všechno důležité, co problěhlo v roce 2021, a to jak co proběhlo na Blockspace, tak v rámci mého vlastního tradingu a investování, nebo i co jsem prožil já a jak to změnilo moje směřování. Třeba to někoho z vás inspiruje, nebo aspoň předá povědomí o tom, na jakých hodnotách vzniká Blockspace.

Zaprvé, už jsem se zbavil představy, že život jde žít vybalancovaně každý den – nebo aspoň já to neumím, můj balanc spočívá v dosahování extrémů.
Jsou týdny a měsíce, kdy žiju to, co by lidi asi nazvali „naplno“- cestuju, vzdělávám se na konferencích a workshopech, vídám se s přáteli, sportuju, starám se o zdraví všemi způsoby které si dokážete (i nedokážete) představit a prakticky moje „práce“ spočívá jenom v tom, že ráno napíšu analýzu, nastavím podle toho obchody a jdu dělat cokoliv jiného. 

A potom je tu druhá oblast, kdy potřebuju zalézt do pokoje, zahrabat se ke grafům a klidně 10 hodin denně nedělat nic jiného než buď zkoumat něco spojeného s kryptem/tradingem, nebo tvořit materiály, ve kterých osvojené know-how předávám. V obou extrémech pro mě „práce“ opravdu patří do uvozovek, protože to neodděluju od zbytku života. Je to koníček, jako cokoliv jiného.


První dva měsíce v minulém roce se nesly v náladě zahloubané do „práce“ – dal jsem si za cíl dokončit Masterclass – kurz obchodování dle struktury trhu. Tohle bylo daleko náročnější, než jsem si dokázal představit, protože všechny principy jsem musel nejprve pojmenovat, vcítit se do lidí, kteří o tom nikdy neslyšeli a logicky popořadě je vysvětlit. Dohromady jsem nad tím strávil asi 3 měsíce každodenní práce, ale myslím si, že výsledek stojí za to. 

Jak to vím?

Pokud mám zrovna v tradingu špatné období, sám se ke kurzu rád vrátím a ujasním si, co dělat lépe.  A vím, že toto dělá i spousta absolventů kurzu, kterých je teď už přes stovku. A když tohle vidím, jsem hrozně rád, že se mi podařilo s metodou, kterou téměř nikdo v Česku nepoužívá, oslovit tolik lidí a s něčím obrovským vám v životě pomoct. 

Během tvorby kurzu jsem se o to intenzivněji soustředil na trading a na výsledcích to bylo poznat – leden byl můj vůbec nejlepší vůbec. Podařilo se rozmnožit kapitál o 27%! To je neskutečné číslo, které jsem zažil asi poprvé v životě…jenom pro představu – běžné velmi dobré fondy mají výnos asi 10-15% ročně. 

Únor byl také excelentní se ziskem 14% účtu, takže za první dva měsíce 34% (plus složené úročení), na čemž rozhodně měl podíl jak můj věnovaný čas, tak bullrun, který byl v plném proudu. Pro více interesované lidi na konci budou plné statistiky za rok 2021. 

Během února se ještě podařilo přejít na automatizaci členů v Blockspace premium a díky tomu i 7-dní trial. Tak si může zkusit skupinu kdokoliv a počet členů začal rapidně růst. Oproti začátku roku (kdy bylo v premium kolem 100 členů, jsme se na konci unora pohybovali na 150 členné komunitě.  

Trading a práce na cestách – zase po dlouhé době

Celou zimu v Česku platila různá omezení života, na které si pomalu zvykáme a plán na uzavření okresů od března, ve mě podpořil duši kapitalisty – stejně jako nechci penězi podporovat nemorální firmy (a proto nekupuji jejich výrobky), rozhodl jsem se nepodporovat nemorální stát (jasně, ne že by nějaký stát morální byl) a ještě 28.2. jsme v pětičlenné skupince vyrazili na Kanáry – v té době do krásného počasí a bezproblémového života. Plán byl zůstat na měsíc. 

Byla to pro mě celkem zkouška, protože už jsem si zvykl na pohodlné zázemí v Praze, 49″ monitor a každodenní rutiny. Naposledy jsem navíc dlouhodobě cestoval, když Blockspace Telegram čítal desítky členů, dnes už je to přes 1300. 

Nakonec ale bylo načasování skvělé – trh byl jeden z nejlepších na trading, takže stačilo věnovat relativně málo času (2-3 hodiny denně) a i s takovou alokací se během března podařilo vydělat 14% kapitálu. Zbytek života byl rozvrstvený mezi procházky po krásné přírodě Tenerife, pohodové večery s přáteli, sporty a přečetl jsem několik knížek.
Nejzajímavější z knih za tohle období rozhodně Konec stárnutí – poprvé mě navedla na myšlenku, že stáří je ve skutečnosti nemoc, kterou jde léčit. Ať už cestou moderní medicíny, anebo každodenním životem. Nejdůležitější faktory – pohyb, pestrá strava + půsty a vystavování se extrémním teplotám (sauna i otužování). Sice jsem teprve v květnu oslavil 24. rok života, ale jsou to faktory, které ovlivňují nejen délku dožití, ale i jeho kvalitu. 

Na Tenerife se mnou byl i Kuba Duhonský, kterého možná znáte z podcastu, anebo DeFi skupiny, kterou vede v rámci Blockspace. A myšlenka na tuto skupinu vznikla právě na tomto ostrově, když jsem viděl jak každý den přehazuje svoje coiny mezi farmami a nakupuje projekty, jejichž jména jsem měl poznat až za pár měsíců, při několikanásobných zhodnoceních. 

Celkové první čtvrtletí 2021 uzavřeno s nádherným ziskem 55R ( = 55%) na celkem 47 obchodech a průměrným ziskem asi 1,7R na obchod. Zlaté časy, kdy trh dával peníze zadarmo 🙂

Růst trading kapitálu v Q1

Madeira a pauza bullrunu

Měsíc uběhl, ale představa zavřeného Česka pořád netáhla, takže jsme se ve dvou přesunuli na Madeiru, která je protkaná tisíci kilometry cest podél levád a každý kus ostrova není ani trochu podobný. Počasí si člověk může vybírat od slunečného po mlhu a déšť podle nálady prakticky každodenně.
Pestré prostředí mi sedí, takže jsme zůstali téměř dva měsíce – a při cestě na letiště zpátky do Česka začal slavný květnový dump celého krypta, kdy během několika hodin Bitcoin odepsal snad desítky procent. Ten den jsem odepsal asi 3% tradingového kapitálu (to je hodně) ne proto, že bych nedodržel risk-management, ale protože byla malá likvidita na stoplossy, takže se mi obchody uzavřely asi s dvojnásobnou ztrátou než by měly. Ne vždy vyjde vše podle představ 🙂 Co se rozhodně povedlo, tak asi dva dny před dumpem, říkala moje strategie, že může přijít problém, takže asi 60% svého střednědobého portfolia, jsem přelil do stablecoinů.

I přesto, že všude platila celkem silná opatření, Madeira se rozhodla podporovat nomády a mimo jiné byl zařízený coworking zdarma. Díky tomu se začala budovat celkem silná komunita digitálních nomádů s každotýdenními srazy. Skvělá příležitost poznat nové lidi s podobnými zájmy, dát výlet na katamaránu, nebo vylézt společně pár hor.

Po návratu nastalo další období „zavři se a makej“. Krypto sice nedávalo příležitosti pro trading, takže květen jsem uzavíral se ziskem něco přes +2%, ale uvědomil jsem si, že Blockspace vyrostla a chtěl bych všem uživatelům dát lepší zkušenost, pokud se mnou budou interagovat. Na členství v Premiu už se přihlásilo určitě přes 200 lidí a cítil jsem, že prostředky, které jsem zde vybral, bych chtěl všem vrátit ve formě příjemnějšího prostředí. Začal jsem tedy tvořit od základu myšlenku nové Blockspace – nyní můžete vidět výsledky ve formě nové webovky, brzy bude dostupná členská sekce se všemi kurzy, správa premium členství v rámci webu a další novinky budou plynule přibývat. 

Nejnovější věc, která ještě ani není ohlášená veřejně, je týdenní Krypto shot. Newsletter, který nebude obsahovat bezduché prodejní texty, ale unikátní a hodnotné shrnutí celého týdne, do tvého mailu. Přihlási se můžeš, když se podíváš na obrazovku vpravo dole 🙂

Při odjezdu z Madeiry mi přišla myšlenka na koncept ebooku, který by shrnoval nejdůležitější oblasti krypta a jejich nejkvalitnější zástupce ve formě coinů. Takto posléze vznikl „Kompas v kryptotrhu“ ve spolupráci s nejlepšími lidmi na tuto práci – kluky s Baseranku, kteří tady dělají skvělou práci a věřím, že o nich začne být daleko větší povědomí.

Kompas v jednoduchosti shrnuje, jaké jsou nejdůležitější odvětví krypta, jaké v nich známe kvalitní projekty a ke všem byla přidaná i moje technická analýza, která ukazovala nejdůležitější technické úrovně na daných coinech. Některé coiny jsou dnes stále stále lehce underwater, ale třeba Solana s nákupem za 35 USD vyšla skvěle, za což patří Baseranku velký dík, že našli tento projekt, dokud byl stále pod rozeznávací schopností většiny lidí. 

I přes mrtvý trh byl druhý kvartál uzavřený na +14%, což není tak hrozné. Ale rozhodně to mohlo být lepší. Hlavní faktor, proč “jen“ 14%, přisuzuju mé chamtivosti a pocitu, že už jsme měli dno. Nečekal jsem na poctivé obchodní setupy podle strategie, ale šel do toho o něco více emočně. Stálo mě to pár procent, ale jak uvidíme dál, poučení nepřineslo.

Když ale trh byl na dně dumpu, podařilo přemluvit i jednoho z mých blízkých příbuzných, který mě ještě před pár lety přesvědčoval, že krypto je scam, aby si nakoupil něco málo BTC. Dostal tak perfektní nákupku kolem 35 tis. USD.


Celé léto bylo také spíše v pracovním módu, kdy jsem realizoval nápady na Blockspace v2 a vymýšlel co ještě vylepšit. Hledal jsem i možnosti, jak automatizovat můj trading – vyrobit obchodního robota.

A až když jsme se vraceli z výletu do rakouských ferrat, tak jsem na 5 hodinové cestě doposlouchával audioknihu Turtle trader. Tehdy jsem si uvědomil, jak musí robot fungovat, takže po příjezdu jsem do 2 do rána testoval strategii, která na základě prozatímních dat vypadá lépe než co jsem kdy viděl. Zatím ale nejásejme, největší problém pro mě je najít toho, kdo ji zrealizuje. Nyní to vypadá, že jsem někoho solidního našel a začínáme už potřetí od píky.
Pokud by všechno dopadlo jak má, myslím si, že kolem poloviny roku 2022 by mohl být dostupný i veřejně. Zatím jej chci koncipovat jako „savings account“ pro své hodl coiny – Bitcoin a Ethereum. A tuto službu bych nabídl i veřejně. Nechat je úročit se něčím, co by mělo být průměrně kolem 20-40% ročně bez práce, ale s horizontem 3 a více let.

Uvidíme, jestli dokážu vyřešit ještě problém s likviditou na nízkých timeframech – pokud ano, tak by bylo časem reálné spustit pro veřejnost i rizikovějšího obchodního robota, který by mohl nabízet i stovky % ročně…ale to ještě není jasné, jestli bude reálné.

Dělat co zrovna chceš a občas na mobilu checknout jak si vede robot. Snad brzy 🙂

Zrození Blockspace Podcastu

Koncem září proběhla menší krypto-jachta, kdy jsme přeplouvali ze Sicílie na Maltu. Můj první sailing zážitek a hned na otevřeném moři, což bylo velmi zajímavé. Mimo jiné jsme tady s Kubou otevřeli daleko více myšlenku DeFi skupiny a postupně jsme se začali bavit i o realizaci. Hned v říjnu následoval náš první podcast, během kterého padlo taky několik predikcí – třeba na takové projekty, jako je Fantom a Near, které od té doby udělaly krásná procenta.

Nicméně zbytek měsíce jsem měl asi nejhorší v roce, protože jsem jej trávil v posteli s nemocí – myslím si, že mě nic takto neodrovnalo už hezkých pár let. S tím souvisí i můj nejhorší tradingový měsíc tohoto roku, kdy jsem ztratil asi 5% účtu. Určitě za to může přehnané obchodování, obzvlášť v době, kdy se necítím dobře. Beru si z toho lekci do příštího roku, že pokud nejsem psychicky aspoň 80-90% fresh, neobchodovat. Na trhu je nekonečno příležitostí, není potřeba chytit každou. 

S čím rozhodně do nového roku budu chtít pokračovat, jsou podcasty. V listopadu jsem stihnul vyzpovídat ještě Pavla Přecechtěla, což je nyní nejsledovanější video na mém channelu, které vidělo přes 6 tis. lidí. Dohromady přes 2 tisíce hodin poslouchání tohoto podcastu. Je vidět, že vás to zajímá stejně jako mě a plánuju poračovat 🙂

V posledních měsících jsem začal hodně poslouchat také podcasty od Bankless a dalších skvělých tvůrců. začínám mít čím dál víc vhled do fundamentálního světa a když se ve mě vrší informace, potřebuju je dát ven. Tak vznikla původně Blockspace – a stejně tak v prosinci začal vznikat report – Crypto Gameplan 2022, který bude za pár dní venku, mezi ostatními produkty Blockspace.

Z natáčení s Pavlem o budoucnosti webu 3.0

S tím, kolik informací jsem vstřebával, jsem si uvědomil, jak nejspíš bude vypadat další rok a budoucnost poté. Jasně, není možné predikovat všechny trendy, ale u některých jsou jasné znaky, že se rozjíždějí a brzy budou v povědomí mainstreamu. 

Na to, abych report vytvořil podle svých představ, jsem se na týden zavřel na chatě v Orlických horách a nedělal jsem prakticky nic jiného, než poslouchal, četl, psal a každé ráno si dal dvě hodiny saunování. Bylo to pro mě velmi inspirativní prostředí a jedna z věcí, která mi přišla, byla vize live akcí během následujícího roku. Zatím nemám pevný koncept, ale rád bych se s některými z vás scházel na menších akcích v super prostorech za Prahou. Byť je to velmi „malá“ věc, ale na to, až začnu poznávat osobně širší komunitu, se těším extrémně moc.

Jak se obchodovalo v roce 2021?

Jak jsem slíbil na začátku, ukážu kompletní statistiky roku 2021. Pokud máš své, budu moc rád, když se podělíš třeba do komentů na soc. sítích.

 • Celkem 134 obchodů (ani ne 3 obchody za týden)
 • win rate obchodů 51%, takže polovina byla ztrátových
 • Průměrný zisk na obchod: 2R (dvojnásobek toho, co riskuju)
 • Průměrný měsíční profit byl 7% kapitálu.
 • To nám dává 84% roční zisk, ale složené úročení dělá zázraky, takže za rok jsem 116% v zisku.
Vývoj tradingového kapitálu v roce 2021

Pár myšlenek na závěr

 • Krypto tu není jenom jako svobodná alternativa peněz. V tomto prostoru vzniká celá nová „civilizace“ globálních občanů, kteří si mohou tvořit cokoliv chtějí, bez ohledu na regulace.
 • Tento prostor je zároveň nádhernou ukázkou, jak by vypadal náš celý svět bez existence státu. Pestré a extrémně rychlé prostředí, kde je možné najít spoustu příležitostí, stejně jako podvodů.
 • Zisk nevzniká ze dne na den. Soustřeď se na dlouhodobý horizont a měsíční zhodnocení kapitálu o 5-8% bude víc než zajímavé.
 • Pro kvalitní rozhodování (nejen) v tradingu, nepotřebuješ pouze mysl. Celá triáda mysl-tělo-duch je důležitá. Vyhovuje mi ranní „power hour“ -> cvičení, čtení a meditace jako první věc dne.
 • Zážitky > věci. S každou věcí přichází radost, ale i starost. Vybírám si, co budu vlastnit a volné prostředky a čas raději investuji do zážitků. Strávit 3 měsíce v roce u moře, vylézt nejvyšší České hory, zažít nejtěžší ferratu světa, nebo týden na chatě s přáteli.
 • Žít život „beyond ordinary“ je motto, se kterým odcházím do roku 2022. Pro každého bude asi znamenat něco jiného, ale vždycky to bude složitá zkouška 🙂

Pokud jsi dočetl až sem, tak děkuju. Doufám, že tě článek buď informoval, nebo inspiroval 🙂 Pokud ještě nesleduješ Blockspace, tak se určitě přidej na sociální sítě, postuju hlavně grafy, tutoriály a myšlenky.

Telegram | Facebook | Instagram | Youtube

Jak funguje Blockspace?

Blockspace je místo, kde nováček dostane všechny potřebné informace, aby mohl v kryptu začít co nejrychleji, pokročilý se může učit trading a násobit své zisky a profík má k dispozici kvalitní analýzy, díky kterým neztrácí čas s jejich tvorbou.

Všechno to začíná na Telegramu a dalších sociálních sítích, kde budeš dostávat ty nejlepší informace a porozumíš, jak v rámci tradingu funguji.

Pokud se poté přidáš do Premium skupiny, není to už jen o mě a denních analýzách, ale i o celé komunitě, která ti ráda pomůže, ať už to potřebuješ v čemkoliv.

A samozřejmě pokud se chceš rozvíjet i dál, možnosti jsou vždycky. Sám se neustále posouvám, takže zde najdeš vždy ty nejnovější materiály, ke kterým jsem dospěl.

Začni, kde sám uznáš za vhodné.