Analýza na přání 12.5.2018

Zdravím všechny čtenáře! opět tu máme sobotní analýzu na přání, kde si komunita Blockspace zvolila, že chce vidět graf kryptoměn EOS, Icon, 0x, Ontology a Zilliqa. Pokud jste nevěděli o hlasování, přidejte se do naší telegramové skupiny, kde budete dostávat všechny novinky zavčas a samozřejmě můžete hlasovat o coinech do další analýzy na přání 🙂

EOS

O EOSu píšu už od úrovní kolem 20 USD, že se podíváme ještě znovu na cenu kolem 14 USD. Když jsem tuto domněnku napsal poprvé, tak jsem byl pro většinu lidí blázen. V době psaní tohoto článku se EOS obchoduje za 13,4 USD a budoucnost v krátkodobém horizontu také nevypadá zrovna růžově.

Když to zkrátím, tak po “prasknutí bubliny” na EOSu jsme viděli krásný pád k úrovním kolem 16 USD, delší doba stagnace a pohyb v trojúhelníku. Zde už jsem očekával spíš breakout směrem nahoru díky blížícímu se mainnetu, ale nakonec se kvůli pádu BTC proboural dolů a odtud cenu nezvládlo téměř nic zastavit. Pohybujeme se ve fialově vyznačeném downtrendu, s tím, že EOS se momentálně obchoduje těsně POD 200 EMA na 4h grafu. Pokud zde dostane zamítnutí, tak je to silné palivo pro další cestu dolů. Osobně tedy očekávám pád na cca 11 USD a poté korekci nahoru a re-test rezistence 14 USD, která se v minulosti ukázala jako velmi silnou úrovní.

Na druhou stranu jsou objemy v posledních dnech stejné, ne-li větší, než při raketovém růstu EOSu, ale ne jen medvědího rázu, jak by se dalo čekat. Naopak jsou zde i velmi silné nákupní objemy, takže jednoznačně vidíme, že o tuto kryptoměnu je stále obrovský zájem, ikdyž (nebo právě proto, že) už opět ztratil skoro 50% své hodnoty od ATH. Dokazuje to i to, že v naší telegramové anketě zájem o analýzu EOSu byl jenoznačně největší. Pokud k tomu tedy dostane prostor (Bitcoin na chvíli zastaví pád), můžeme vidět i krátké rally nahoru k 16 USD. Toto je ale méně pravděpodobná varianta.

Icon

Icon během probíhajícího růstu celého trhu zvládl vytvořit celkem dva cykly, a dokážeme tedy určit celý uptrend ( vyznačený fialově), ve kterém se tento coin pohybuje. Poté, co dostal zamítnutí na 5 USD se cena pohla v bíle vyznačeném koridoru směrem dolů na nynějších 3,7 USD. Svíčky ICONu mají velmi dlouhé knoty na obě strany a celý graf je velmi roztřepaný a nejednoznačný. To je rozodně něco, co bych od coinu z TOP 20ky nečekal a nechtěl bych ho tradovat.

Vidíme, že ICON začal downtrend o dost dřív než BTC a momentáně se mu již chce nahoru, dokonce je zde obří nákupní volume ze včerejška, ale klesání celého trhu tlačí cenu dolů. Jsou tam tedy jasně patrné dvě protichůdné tendence a pokud bude trh stagnovat, ICON bude raketa. Dokud ale BTC míří dolů, tak to přebíjí všechny kupce a můžeme očekávat návrat k supportní trendové čáře, a tedy asi 3 USD za jednotku.

0x

U ZRX jsme již od začátku dubna svědky strmého, otevírajícího se uptrendu, jehož supportní trendovka ještě nebyla protnuta. ZRX je tedy technicky stále v uptrendu a korekce Bitcoinu a všech dalších kryptoměn se ho až tak nedotkla. Jeho momentální supportní úroveň, od které se znovu a znovu odráží je zde vyznačena oranžově, pokud by ji tentokrát prorazil, můžeme jít až na bílou trendovku (cca 1,47 USD) a stále zůstat v rostoucím trendu. Protnutí tohoto supportu by samozřejmě znamenalo otočku, ale v této chvíli hodnotím 0x velmi kladně jak po technické, tak fundamentální stránce.

Osobně si myslím, že tento coin potřebuje vychladnout a vrátit se k úplně původní trendové čáře ( a ceně kolem 1 USD), ale zatím tomu nic nenasvědčuje a je možné že ještě předtím tento coin udělá nové ATH. Vše záleží na reakci na dvě hlavní supportní trendvky popsané výše.

Nechcete přijít o další čerstvé novinky? Sledujte nás na facebooku, nebo telegramu!

Ontology

Ontology a Zilliqu mám bohužel pouza v páru s BTC, ale to by rozhodně nemělo vadit, pojďme se na ně podívat:

U Ontology vidím celkem jasně patrný cyklus 5ti Elliotových vln s tím, že jsme momentálně začali ABC korekci a vzhledem k tomu, jak mladá tato kryptoměna je, je hrozně těžké říct, kde může cyklus končit. Myslím si, že fialově vyznačený a jediný “dlouhodobý” trading channel skončí jako neplatný a celá korekce se zastaví až někde na supportu 4500 sat. Coin byl extrémně přehypovaný a na objemech vidíme, že valná většina spekulantů ještě kryptoměnu drží. Pokles ceny je tedy daný spíš absencí kupujících za tak vysokou cenu. Otázkou je, jestli přijdou dřív kuppci, anebo hodleři to už nevydrží a začnou své pozice prodávat. V druhém případě by cena mohla ještě spadnout hodně nízko.

Náčrt ABC korekce je tedy spíš orientační a v grafu jsou oranžově vyznačené důležité supportní úrovně, od kterých je možný odraz do korekční vlny B.

Zilliqa

Zilliqa je čerstvým příkladem hypu. Přišla do módy a většina traderů očekává, že bude růst dál, ale já v tom vidím další z mnoha případů, jakých jsme tu už zažili stovky. Koneckonců i Bitcoin ke konci roku byl jedním z nich. Nebo se podívejte na graf EOSu v této analýze. Pokud nepřijdou nějaké skvělé novinky (například z konference Konsenzus 2018), tak takto bude vypadat graf této kryptoměny za několik týdnů.

Minimálně do původního uptrendu vyznačeného bílými čarami se cena musí vrátit ale očekávám spíš návrat až do fialově vyznačeného trendu. Ať to skončí kde chce, momentálně nevidím cestu jinam než dolů. Musím přiznat, že se ještě neobjevily úplně obrovské prodejní objemy, ale myslím si, že na sebe také nenechají dlouho čekat.

Doufám, že Vám dnešní analýza pomohla! Na zítřek pro Vás opět chystám LowCap Tip, tak určitě nezapomeňte sledovat náš facebook, nebo telegram!

Napsat komentář