Bitcoin, ETH, XRP, BCH – Dlouhodobý výhled

Posledních několik dní mě vývoj kryptoměn a hlavně síla Bitcoinu opravdu zaujala. O tom, že se podíváme na rezistenci 9000 USD jsem mluvil už v tomto videu, které vzniklo 13.4., krátce po první velké pumpě na Bitcoinu. Co se stane potom jsem ale viděl trošku jinak – očekával jsem silný odraz dolů, místo toho se u 9000 držíme několik dní a obě strany vypadají víceméně vyrovnaně. Odraz dolů samozřejmě stále ještě může nastat, nicméně jsem začal pochybovat, jestli jsem ten market opravdu nepodcenil a jestli už opravdu není možné, že jsme se otočili směrem nahoru.

V takových případech je dobré se na grafy podívat v dlouhodobém měřítku, kde můžete krásně vidět jak dlouhodobý trend, tak střednědobé a samozřejmě ty krátkodobé, bezvýznamné trendy. Vše je na logaritmickém grafu, protože klasický nám na dlouhodobém měřítku nic neřekne. Zde jsem pro Vás tedy připravil grafy 4 největších kryptoměn na trhu:

Bitcoin

Tak tady jsem došel k názoru, že jsem to s downtrendem nepřehnal. Celý trading channel je zvýrazněn fialově, důležité trendliny potom bíle. Dle mého názoru je nejdůležitější spodní bílá trendová čára, které Bitcoinu delší dobu sloužila jako rezistence. Po překročení dvakrát posložila jako support a to od ní jsme viděli ten krásný odraz někdy v listopadu, kdy jsme šli prakticky bez zastávky od 6000 až na 20k. A nyní se k ní Bitcoin jednoduše vrací.

Nevidím v tom nic zvláštního – tam, kde hlavní hype začal, tam by také měl skončit. Nejsem věštec a nevím, jestli se to opravdu stane, nebo někdo opět napumpuje market a ten se sám rozběhne. Ale přijde mi to logické. S nákupkou kolem 5000-5700 USD si tedy nemyslím, že bych byl nějak pesimistický. Kdybych byl pesimistický, tak očekávám návrat ke dnu trading channelu, což by mohlo být 3500 USD.

Ethereum

Ethereum vypadá hodně podobné, došli jsme zatím někam do půli trading channelu a cena se odrazila od nejzásadnějšího supportu v cestě. Ale znamená odraz od supportu hned uptrend? neřekl bych. Uvidíme, jak se celá kryptosituace vyřeší, ale na Ethereu pořád nemám větší pozice v longu a pokud se něco nezmění, mohli bychom se s cenou podívat až na nějakých 220 USD.  Ano, zní to neuvěřitelně, když ještě před pár měsíci se obchodovalo za 1500 USD.

Pokud chcete podobné články dostávat co nejdříve, sledujte nás na facebooku, nebo telegramu

Ripple

 

Ripple je v posledních dnech (společně s BCH, ale k tomu se dostaneme za moment) jedním z nejrychleji rostoucích coinů. PROČ ASI? Ano, uhádli jste, Ripple jako jeden z mála dosáhl support zóny trendu a ano, tento coin začíná nový cyklus. Toto je silně býčí znamení a při druhé vlně (korekci dolů) budu přidávat do svých dlouhodobých a pravděpodobně i tradingových pozic.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash! Další raketa posledních několika dní. Ještě před dvěma týdny stál 600 USD a dnes je jeho cena kolem 1400 USD! Neuvěřitelný růst způsobený…ano, odrazem ode dna! 

Momentálně nákup úplně nedoporučuji (podívejte se sami jak vypadá denní RSI), nicméně po korekci je to určitě skvělý coin na dlouhodobé držení a pokud se bude držet loňského vývoje, tak do konce roku bychom mohli vidět cenovku na 7000 USD 🙂

Abych to uzavřel – na příkladu Ripplu a BCH můžete vidět, jak vypadá odraz ode dna. To co dělá Bitcoin a ETH jsou slabé náhražky a tyto coiny ještě nedosáhly svého dna. 

 

Samozřejmě se nebráním diskuzi a budu jen rád, když mi Váš názor (ať už je stejný, nebo jiný) napíšete do komentáře. A hlavně nezapomeňte sledovat Blockspace na facebooku, nebo telegramu

 

 

2 komentáře: „Bitcoin, ETH, XRP, BCH – Dlouhodobý výhled

Napsat komentář